Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36+2 vagyok és ma voltam...

36+2 vagyok és ma voltam UH-n, de még mindig le van maradva a baba 2 héttel, főleg a feje. Bpd: 79 mm Hc: 284 mm Szerintetek mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Aki járt már hasonló cipőben, azoktól kérdezném, hogy végülis egészséges babája született-e végül? Nagyon aggódom. A szonográfus szigorúbb kontrollt javasolt, és húzta a száját az értékekre.

Az alábbi paraméterek alapján került megállapításra, hogy kisebb a baba:


BPD: 79 mm

AC: 309 mm

EFW: 2380 gramm

HC: 284 mm

FL: 68 mm


Mire számítsak ti szerintetek?

A 31. hetin is le volt mar maradva 2 héttel. Az akkori értékek:


BPD: 72 mm

AC: 256 mm

EFW: 1490 gramm

HC: 281 mm

FL: 58 mm


Engem főleg a BPD és a HC zavar.

Mitől lehet ez?

Köszönöm válaszaitokat



2023. nov. 3. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Összességében van elmaradva 2 héttel, vagy csak a feje?
2023. nov. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azt írták a lapomra, hogy összességében.

Meg végülis a végén azt mondta a szonográfus, hogy arányos a teste, csak az egész le van maradva 2 héttel.

2023. nov. 3. 16:48
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

12.hét után nem mérvadóak a méretei. Ott már bejátszik a genetika.

Azért csinálják 12hetesen az elsőt és akkor írják be a kiírt dátumot, mert addig egyformán fejlődnek. Utána már látszik hogy hosszú vagy pici baba lesz.

2023. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 héttel nagyobbnak mérték mindig, erre 4,5 kilóval született időre.

Ahogy nézem 36 hetesen 2,4 kilót saccoltak, azért az nem rossz. Sok baba születik időre 2,5 kilóval.

Amúgy a nagyobb lányommal azt mondták az utolsó uh-n is hogy nem fogja elérni a 3 kg-t

..4 kilóval született...

2023. nov. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó értékek, mert ha megszül sz lesz egy 3 kg körüli babád. Ilyenkor genetika függő a baba, a méhben.
2023. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A normál születési súly 2500-4500 gramm között van, az átlag 3000-4000 között mozog. Nyilván közrejátszik ezekben az adatokhoz, hogy melyik baba hanyadik hétre születik, de legalább ennyire közrejátszik a genetika is. Nyilván az, aki 3000 grammal születik a 40. héten, az nem ugyanakkora volt a 31. heti ultrahangon, mint a 4000 grammos, mégis teljesen egészséges.

A fejkörméret meg... a környezetben igazi bébibumm volt mostanában. Na, most az egyik gyereknek döbbenetesen nagy feje van, nagyobb sapka kell rá, mint a kora szerintiek (de teljesen egészséges!!!), a másiknak pedig olyan kis kicsi, keskeny, hogy állandóan a szemébe csúszik a sapija. Ő is teljesen egészséges. Amúgy mind a ketten az anyjukra ütnek ebben, az előbbinek is nagyobb, kerekebb a feje, míg az utóbbinak vékony, hosszúkás.Egészen addig, amíg szépen, egyenletesen fejlődik, minden más értéke rendben van, megfelelő lepény minősége, stb. (és normál esetben ezeket azért eléggé nézik), addig 99%, hogy semmi, de semmi baja nincs annak a babának az égegyadta világon. Egyszerűen ilyen a genetikája.


Amúgy ne aggódj, arra is tudják húzni a szájukat, ha nagyobb :D. Az én babám eleve 5 nappal nagyobb, mint menzesz szerint "kellett volna", most így a 30. hétre ráhúzott még egy hetet, szóval már két héttel nagyobb. A szonográfus kicsit húzta a száját rajta, de amikor a dokinak mutattam a leletet, ő teljesen rendben lévőnek találta (a gdm közelében sem vagyok, mielőtt valaki ezt említené). Magas a család, a kisasszonynak is hosszúak a csontjai, valószínűleg a becsült súlyán is ez dobott inkább.

2023. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is hasonló paragrafusokkal írták le. Aztán hogy valós volt e vagy sem nem tudom. 3300grammal született 50 centin teljesen egészségesen. Kisfiamhoz képest kisebb centire jelenleg mint ő volt mert a lányom 5hós és 59-60cm

Fiam ilyenkor már 65 volt. De a férjem is 165cm úgyhogy genetika.

2023. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Gyakorlatilag 1,2 cm-rel nem a buksija “kisebb” pontosabban inkább a két halántékcsont közötti távolságot mérték nálad kisebbnek, mint az átlagé. Az egész fej körfogata ettől még teljesen rendben lehet. Ez nagyjából annyit tesz, hogy egy hosszúkásabb, vékonyabb arcocskára kell számítani majd kisgyermek vagy felnőtt korban. Ettől még születéskor szép arányos baba arca lesz. Semmi baj nincs vele.
nov. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azóta megszületett végül a baba, teljesen egészséges, a fejkörfogat 32 cm, testhossz: 51 cm, és 2780 gramm volt, mikor megszületett. Nem is bánom, hogy nem egy4 kilós babát kellett világra hoznom. Két hete jöttünk ki a kórházból, most kereken 3000 gramm. Nő, mint a bolondgomba :D
dec. 10. 13:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Gratulálok a babához! 💖

Végül időre született?


Hasonló helyzetben vagyunk, 36+1-nél 2505 gramm a becsült súly, de nálunk a haskörfogat és a combcsont kisebb. Igaz, én is alacsony vagyok, de folyamatosan kisebb a baba, hol 4 nappal, hol két héttel.

jan. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!