Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számíthatok így várandósa...

Mire számíthatok így várandósan? Véd a törvény?

Figyelt kérdés

Közalkalmazottként dolgozom az MH-nál. Most jelen pillanatban táppénzen vagyok a második terhességem miatt (előtte Gyeden voltam itthon a kislányommal, a táppénz 2011. július 5-e óta van). Januárban fog megszületni a baba, viszont a hely ahol dolgozom megszűnik illetve egybe olvad egy kórházzal. A kérdésem az lenne, hogy most táppénz alatt felmondhatnak e azzal, hogy nincs beosztás vagy esetlegesen biztosítaniuk kell. Később ha megszületik a baba Gyás, Gyed, Gyes alatt is biztosítaniuk kell helyet? Januártól szűnne meg a jelenlegi felállás és a főnökömet nyugdíjazzák. Ha felmondanak számíthatok e végkielégítésre? (2007. augusztus 1. óta vagyok a Honvédségnél)

Köszönöm szépen a segítséget előre is!


2011. szept. 13. 17:38
 1/4 anonim válasza:

Attól, hogy összeolvasztanak egy másik céggel, a státuszok ugyanúgy megmaradnak. Amennyiben határozatlan idejű szerződéses van, abban az esetben, ha az új cég nem tart rád igényt, akkor csak Gyes után tehetnek ki.

Ha megbízásos szerződéssel vagy mint közalkalmazott, úgy már más a helyzet, ha nincs fix státuszod, akkor az új cég nem kell, hogy alkalmazzon.

2011. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A gazdasági igazgatónak dolgozom (beosztás szerint is) és a kórházban is van gazdasági igazgató. Gondolom mellette is van valaki ugyan úgy ahogy én voltam a főnököm mellett. A szerződésem határozatlan idejű. Tehát kedves válaszoló akkor ha jól értettem kell, hogy felajánljanak beosztást a táppénz idejére és a baba születése utánra is. Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!
2011. szept. 13. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha megszűnik a státuszod, (tehát konkrétan a munkaköröd, beosztásod), attól a munkaviszonyod fennmarad. Én a rendőrségen dolgozom, nálunk ún. rendelkezési állományba raknak ilyen esetben, szerintem majd Téged is. Munkába állás előtt majd szépen bemész, és kérdezősködsz, hogy van-e beosztás számodra, és akkor majd fel kell hogy ajánljanak neked egy másik beosztást.
2011. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sajnos a személyügyünk teljesen dilettáns minden személyügyi témában így ebben is. Nekem is megfordult a fejemben a rendelkezési állomány. Mivel a GYÁS lejárta után én megyek vissza dolgozni így gondolom a szülés után 1 hónappal már érdemes belevágni a keresgélésbe!
2011. szept. 15. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!