Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az tényleg igaz, hogy várandós...

Az tényleg igaz, hogy várandóssàg alatt bal oldalon lehet , vagy ajánlatos feküdni?

Figyelt kérdés
Tök sok helyen olvastam, hogy jobb oldalt azért nem jó, mert ott fut valami fő ér a hasban és a baba ha azon az oldalon fekszik a kismama,nem kap elég tápanyagot. Viszont ha bal oldalon fekszik a kismama azzal segíti a vérkeringést. Most ez is úgy túl van misztifikàlva mint mostanában minden ami a terhességgel kapcsolatos, vagy ebben kivételesen van igazság?
2023. nov. 8. 17:05
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Azért talán kívülről nem annyira kellemetlen, mint belülről 😄. Nekem konkrétan a magnézium ellenére is, már olyan 9 óra óta tök kemény a hasam , szerintem a baba csinálja , mert szinte látszik melyik oldalon van, mert ott nyomta párszor úgy ki magát, hogy nagyon rossz volt. Meg most hogy jönnek mennek a frontok ő nagyon megérzi. Azt olvastam, a 28.hétig a legaktívabbak, utána már nincs annyi helyük. Hát félek, az enyém meg fogja utána is oldani.
2023. nov. 8. 22:56
 12/12 Derjaderja ***** válasza:

Én súlyos vena cava szindrómás voltam az első terhességnél. Harmadik trimeszterven mar ájuldoztam az ultrahangon, fogorvosnál, később állni sem tudtam csak ha helyben jártam.

Voltam sürgősseggel kórházban is, ahogy rajtam volt a CTG, egy kicsit hányattatott próbáltam fordulni. Azonnal berohantak hozzám, mert bejegyzett a gép, hogy leesett a magzati pulzus. De én akkor már hetek óta panaszos voltam.


Szóval ezt észre fogod venni. A balra fekvés optimális egyébként, de ha semmi panaszod nincs, akkor ennek nem valószínű hogy van jelentősége, mert a magzati keringés szabályozása miatt Tőled előbb "veszi el" a vért a rendszer.

2023. nov. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!