Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS Túl gyorsnak hallom a...

SOS Túl gyorsnak hallom a baba szívét. Bemennél ezért az ügyeletre?

Figyelt kérdés

1,5 napig alig éreztem magzatmozgást, csak 1-1 mozdulatot. Ráhallgattam itthoni szívhang figyelővel és nagyon gyorsnak hallottam. Ritkán ha ilyen van ráhallhalgatok, de mintha akkor picit lassabb lenne vagy lehet nem figyelem meg annyira. Egy Youtube videós szívhanggal próbáltam összahasonlítani, de mintha attól is kicsit eltérne. (Nekem nagyon botfülem van egyébként.) Elindultam a kórházba a 3 éves lányommal együtt (most nem tud rá senki vigyázni), de azóta a babát jó párszor elkezdtem érezni, így csak a magzatmozgás miatt nem mennék be, csak idegesít amit hallottam. Annyi beteg ember van most, hogy a kórházban sem szívesen ülnék köztük órákat.


Ti bemennétek? 6 napja voltam terhes gondozáson, ott minden oké volt, 3-4 hete magzati szív uh volt, ott is minden oké volt. Sokat keményedek és folyásom van. Utóbbi kenetének az eredményét várom a hét elején. Előbbire most kezdtem el szedni más fajta magnéziumot.



nov. 12. 10:36
 1/10 A kérdező kommentje:
23 hetes vagyok
nov. 12. 10:36
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt a bizonyíték arra, hogy miért nem szabad otthonra szívhang figyelőt venni...

Csak paráztat.


Legközelebb ha kevesebbet mozog egyél valami cukrosat, feküdj az oldaladra vagy a hátadra, meg fog mozdulni és máris megnyugodhatsz.

nov. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az meg van, hogy alapvetően a magzat szívverése 160-180?
nov. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy amikor lassabbnak halottad, akkor a sajatodat sikerult megtalalni, nem is a magzatet 😄


Nem, nem mennek be emiatt az ugyeletre.

nov. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem mennék be. Az a jó, ha gyors. De ha már elindultál úgyis mindegy
nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Ez a gyors dolog, normális dolog. Ügyelet fölösleges, ez a szivhang figyelő meg parázos. Akkor lenne baj, ha alacsony lenne vagy 180 felett lenne érték
nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A magzat szíve sokkal gyorsabban ver, mint egy felnőtt emberé. Egyébként fogj egy órát és 60 mp-ig számold a szívverést, ha tudni akarod a pontos pulzusszámot. Nem mennék ügyeletre, felesleges.
nov. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem mentem be, mert útközben még úgyis volt egy kitérőm és jól megboxolta a hasam a leányzó, azóta is érezgettem többször. A szívük tudom, hogy gyorsan ver, de nem ennyire szoktam gyorsan hallani, mint most. Lehetetlen volt számolni. Ráhallgattam itthon pár órával később és most azt a hangot hallottam, amit szoktam hallani. Ki tudja miket hallgatok én mindig. Igen amúgy, pont ezért gondolkodtam a szívhangfigyelő megvételén, mert ismerem magam annyira, hogy felidegesítem magam mindenen. Nem is használom gyakran, a babák sem szeretik szerintem.
nov. 12. 16:33
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kellett számolni a pulzusom. Nem fogod azt jól megtippelni, hogy mennyire ver gyorsan. Ha bent tornázik mozog akkor neki is felmegy a pulzusa, de nem annyira, hogy baj legyen, te viszont hallod, hogy gyorsabb, mint szokott.
nov. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
23 hetesen még nem is kell figyelned a mozgásokat, ha rendszertelenül is, de érzed, az már jó. A szívhangfigyelőt szerintem hagyd. Kérdés esetén én inkább a védőnőt keresném, ha indokolt, soron kívül behív egy szívhang ellenőrzésre.
nov. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!