Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes magzat méretei...

27 hetes magzat méretei megfelelőek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap voltunk babamozin, kereken a 27-ik hétbe léptem.😊

Eddig mindeg vizsgálaton azt mondták, hogy minden mérete a terhességi kornak megfelel.

Az Istenhegyi géndiagnosztikában voltunk az első és második genetika uh-n és ott minden rendben volt, két hete voltunk baba mozin és ott is rendben találták a méreteit.

Tegnap a babamozin a szonográfus hölgy picit megijesztett mert azt mondta, hogy a buksija egy kicsit nagyobb.

Ezeket a méreteket mérte:

Bpd 72mm

Hc 257mm

Ac 222mm

Fl 52mm

Súly: 1065g

Tudom, hogy ezek csak becslések és simán el lehet mérni, viszont picit megijedtem.

Szerintetek rendben vannak a méretei?



nov. 14. 12:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, két hete voltam terhesgondozáson, a baba mozin tegnap voltunk, elírtam.
nov. 14. 12:46
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem mondott semmit sem az orvos, egyik munkatársamnak megmutattam az 5.havi ultrahangot és elkezdi hogy a gyerekem feje nagyobb az átlagnál.Utána elmentem védőnőhöz és aztmondta hogy semmi gond nincs a fejével, teljesen átlagos.Ne hallgass senkire. A súly rendben van a többihez nem értek :(
nov. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ultrahangvizsgálat során mért adatok a következők lehetnek 27 hetes magzati korban:


BPD (fej szélessége a két halánték között): 70-72 mm,

FL (combcsont mérete): 50-52 mm,

AC (haskörfogat): 23 cm,

HC (fejkörfogat): 25,6 cm.

Ezek az értékek átlagos értékek, és lehetnek eltérések a magzatok méretei között. Az eltérések oka leggyakrabban a nem jól számolt magzati kor, az idő előrehaladtával pedig a gyermek egyedi méretei. Amennyiben kóros eltérést észlel a szakorvos, azt azonnal jelezni fogja neked.

nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne sértődj meg ezen, mert nem megbántani akarlak, de igenis vannak nagyfejű emberek, akiknek az égegyadta világon semmi baja nincs, csak nagyobb a fejük, mint az átlag. Ahogy vannak magas meg alacsony emberek is.


Ne aggódj, ha baj lenne, mondták volna. Ez egyelőre annyi, hogy szép nagy feje van, majd öröm lesz sapkát venni, de attól még egészséges lesz, szép és okos. Nyugi. ❤️

nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!