Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz,h nagyobb a halálozási...

Igaz,h nagyobb a halálozási arány a 8. hónapban született babáknál mint a 7.ben? Már rég is hallottam,a lényegét nem értettem,de nem foglalkoztatott,mert nem érintett. De most 24 hetes vagyok,és minden napom félelem

Figyelt kérdés
nov. 14. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Minél nagyobb, annàl nagyobb a túlèlèsi esély. 8. hónap végén lehet simàn csak papírforma szerint koraszülött.
nov. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Igen, az lenne logikus, hogy minél később születik, annál nagyobb a túlélés esélye, de én is hallottam, hogy van egy kritikus kor, amikor nagyobb a halálozási arány, mint előtte és utána. Sajnos, nem emlékszem a magyarázatára és arra se, pontosan hányadik hét.

De ez neked jobb is. Csak jobban idegeskednél. Próbálj megnyugodni és ne olvasgass ilyeneket, mondjuk szülésig. Ha már statisztika, arra van a legnagyobb esélyed, hogy nem lesz koraszülött😁

nov. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jaj,bár úgy lenne,de sok minden van ami miatt veszélyeztett vagyok,de ő jól van ❤️
nov. 14. 22:48
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem minden veszélyeztetett terhességből lesz koraszülés, nagyon nem. Tartsd be az orvos utasításait. Gondolom, odafigyelnek rád, ha úgy látják, kapsz tüdőérlelőt, az nagyon sokat számít. Inkább akkor szokott baj lenni, ha problémamentes terhességnél indul meg váratlanul korábban, mert akkor már nem nagyon tudnak mit tenni.

Ismerősömnek 20.héten indult meg és sikerült visszatartani, aztán még 1x, valamikor a 25.héten. Végül mégis kihúzta a végéig, semmi baj nem lett.

Örülj minden eltelt eseménytelen hétnek és ne aggódj, amíg nincs gond. Minden rendben lesz🤞

#2

nov. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Minél közelebb van a normál születési korhoz, annál jobbak az túlélési esélyei.


Ez a "7 hónapra született nagyobb eséllyel túlél, mint a 8 hónapra született" egy ôsrégi "babona", vagyis inkább "átverés", még az ókori Görögországból, onnan pedig a középkorba vitték át. A lényege pedig az, hogy házasság elôtt teherbe esni hatalmas szégyen volt, viszont az emberek már akkor se bírtak magukkal. Így mikor észrevették, hogy megesett a lány, elmaradt a menzesze (4 hetes terhes), gyorsan lezavarták az esküvôt, azzal aki teherbe ejtette, vagy más balekkal (ez bele telt kb. még egy hónapba). Így mikor az esküvô után 7 hónapra megszületett a baba, beadták a környékbelieknek, meg akár a férjnek is, hogy a valójában idôre született gyerek 7 hónapra született koraszülött. A hét szerencsés szám is, a gyerek "szerencsésen életben maradt", mindenki örült, ezzel el volt sikálva a dolog.

A régi Onedin család tévésorozatban is így adják elô, hogy az Onedin lány, aki megesett mástól, 7 hónapra szüli a fiát a férjének, aki nem a gyerek apja.


A 8 hónapra születettek ezzel szemben valóban koraszülöttek voltak, ezért az akkori ellátás mellett többnyire meghaltak.

nov. 15. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 36+5-re született, én is valamikor a 36-37. hét tájékán, mindketten remekül vagyunk.

Ha az utolsó menzesztől számolom, akkor 2 hét 4 nap “kellett volna” a 9. hónaphoz, viszont 2 napon múlt az is, hogy ne legyen “koraszülött”.

Egyébként 2760-nal született, meg 46 cmvel, kicsit kicsike volt, de 3 nap múlva ugyanúgy hazaengedtek, mint a szobatársam, aki 39. hétre szült.

Azért szerencsére a mai világban nagyon jók a kilátásai a korábban született babáknak is.

Ne stresszelj, mert az is okozhat koraszülést, illetve.. árt a babának is, meg neked is.

Dolgoztam koraszülött intenzíven, szerencsére nagyon kevés angyalkánk volt, és iszonyatosan erősek ám ezek a picik..

nov. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A sógornőm koraszülött volt, 30 éve. Nagyon pici volt, nem is bíztak benne, hogy megmarad, abban meg főleg nem, hogy egészséges lesz. Teljesen rendben van, ma már doktornő 😊
nov. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem kapok semmi extra odafigyelést. A cukor betegség még nem bizonyitott,de idődebb is vagyok már,meg túlsúlyos is
nov. 15. 23:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Mert nem kell, ha jelenleg nem áll fent koraszülés veszélye. A cukrodra figyelj oda, bizonyos kor fölött meg amúgy is veszélyeztetettnek számítasz, de önmagában egyáltalán nem jelenti, hogy koraszülés is lesz. Én is erősen benne vagyok már a korban, de sajnos nem vagyok még terhes. Viszont a körülöttem mostanában szülők is "idősebbek" voltak. Senki nem szült korábban.(Illetve, tesómat 38.héten más okból császározták, de nem lett volna koraszülött, hisz nem indult meg addig, pedig elég problémás is volt.

#4

nov. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Én akapból nagyon félős vagyok. Most azt olvastam,hogy valakinél rátekeredett a köldögzsinórvés a legroszabb történt,most arról nem tudok lekattanni.de ezt megelőzte,hogy azt mondták 130/90 magas a vérnyomásom .
nov. 16. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!