Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvos nem "játszotta" l3 a...

Az orvos nem "játszotta" l3 a szívhangot, mert ártalmas?

Figyelt kérdés

8 hetesen voltam UH-ra, volt szívpulzálás, mutatta az orvos, én nem igazán láttam, de szerinte egyértelműen volt. Hangot nem akarta meghallgatni, mert kutatások szerint hatással van a fejlődő embrióra. Mivel én teljesen tapasztalatlan voltam a témában, ezért nem is vitattam, nem lehet, hàt nem lehet. Aztán olvasom mindenhol, hogy általában meghallgatjàk a szívhangot. Volt esetleg valakinek ilyen tapasztalta?


Egyébként az orvos szerint minden ok 18,9 mm a CRL (8+3naposnak ítèlte).


nov. 16. 18:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Sehol, soha nem mondtak nekem ilyet, nem is hallottam ilyesmit. Minden alkalommal meghallgattuk a szívhangot
nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy bedöglött a gépen a hangszóró és inkább kamuzott neked.
nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Soha ilyet egy értelmes orvos nem mond.Megkérdőjelezem az orvosod diplomáját, tudását ne haragudj :( Minden hónapban járok uh-ra és mindig meghallgattatják a szívhangot, felemeli a hangerőt amikor a szívnél vizsgál, majd mindig megnézi alaposan a babót :)
nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Sztk-ban sosem csináltak hangot, csak mutatta a monitoron. Magánban rákapcsolták a hangot. Én azt gondoltam, hogy simán az uh jelből számítódik a hang is, tehát a babát nem éri plusz ultrahang terhelés. Hallani meg tudtommal nem hallanak ennyi hetesen. Nem tudom, mire gondolhatott az orvos.
nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem csak ezzel akarta bekamuzni, hogy miért nem működik jól az ultrahang gépük.
nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy ezt én is hallottam már valahol. Ennek ellenére nálam is bekapcsolták magánba és sztkba is.
nov. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem kamu. A pulzus doppler, amitől “hangja is lesz”, az más típusú ultrahang nyaláb, sokkal nagyobb energiájú, mint amivel a 2D UH-t csinálják, és valóban nem javasolt egyáltalán koraterhességben. Pláne, hogy full felesleges, mert anélkül is teljesen tökéletesen látszódik, hogy van-e szabályos szívműködés vagy nincs, sőt, ha minden áron frekvenciát akar mérni, azt M-módban is lehet, nem kell hozzá power doppler.


Tessék: [link]


Úgyhogy mielőtt valaki kétségbe vonja az orvos szaktudását meg a diplomáját, esetleg nézzen utána a dolgoknak.

nov. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%

Nálam is mindig bekapcsolták, sőt, az elején az sztkban külön hívtak valami manuszt, aki jobban értette a hangszórós részt, mert nem akarták, hogy aggódjak, tényleg van szívhang. :)


Szerintem is kamuzott és rossz a gépe. Ezt pl nekem is mondták, hogy némelyik gép konkrétan sz*r.

nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Tessék, itt van még egy hivatalos állásfoglalás:

[link]


Az ISUOG a International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology, tehát a Nemzetközi Szülészeti és Nőgyógyászati Ultrahang Társaság. Gyakorlatilag a legnagyobb és legelismertebb szervezet a témában.

nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Wow, nem gondoltam volna. Valószínűleg nagyon kis eséllyel okoz gondot, de ezek szerint okozhat…
nov. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!