Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvos nem "játszotta" l3 a...

Az orvos nem "játszotta" l3 a szívhangot, mert ártalmas?

Figyelt kérdés

8 hetesen voltam UH-ra, volt szívpulzálás, mutatta az orvos, én nem igazán láttam, de szerinte egyértelműen volt. Hangot nem akarta meghallgatni, mert kutatások szerint hatással van a fejlődő embrióra. Mivel én teljesen tapasztalatlan voltam a témában, ezért nem is vitattam, nem lehet, hàt nem lehet. Aztán olvasom mindenhol, hogy általában meghallgatjàk a szívhangot. Volt esetleg valakinek ilyen tapasztalta?


Egyébként az orvos szerint minden ok 18,9 mm a CRL (8+3naposnak ítèlte).


2023. nov. 16. 18:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%

De minek kockáztatni egy olyan dolog miatt, ami teljesen felesleges, nem ad plusz információt, orvosi indikációja nincs?

A szívműködés tökéletesen látszódik a 2D módban. A magzat minden egyes szerve a 12. hétig fejlődik ki. Nem kell feleslegesen nagy energiájú UH-val bombázni.

2023. nov. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%
#11 Szerintem a többség nem tudja, hogy ez probléma. Nekem 3 magánorvos játszotta le a szívhangot 12 hetes kor előtt. Pedig, ha tudtam volna, hogy ez gond, tuti nem engedtem volna.
2023. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosnak kellene tudni, és a szakmai irányelveket szem előtt tartani, nem azt, hogy hogy lehet a kismamánál legjobban bevágódni. Értelmes embernek el lehetne magyarázni, hogy nem javasolt, de oda lehet fordítani a képernyőt és megmutatni a pulzálást, mert egy laikus is teljesen egyértelműen látja.


De nem tudom min csodálkozom, mikor ennél szakmaitlanabb dolgokat látok nap mint nap.

2023. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk teljesen jó a kismamának is tudnia,jók a cikkek persze, de miután én például sose láttam senkit kérni, hogy kapcsolja be a szívhangot, hanem már nyomják is, így oly mindegy, dokinak küld el. :) 10-ből 8 orvos nyomja rá. De ha ilyen hatalmas méretű probléma és ezekszerint minden magzatnál károsodást okoz, gondolom be is lesz tiltva mihamarabb.
2023. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
58%

"és ezekszerint minden magzatnál károsodást okoz,"


Ezt senki nem állította. Az állítás az, hogy nem ismert a biztonségossága, állatkísérletekben okozott problémát és ezért indikáció nélkül rutinszeráen nem javasolt.


Azt senki nem mondta, hogy minden magzat károsodott lesz emiatt. Nyilván ha így lenne, akkor nem lennének egészséges emberek se lassan...

2023. nov. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nos... igen. :) Pontosan erre céloztam.
2023. nov. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
7+3 hetesen voltam terhességmegallapotason. Hangot nekem sem játszottak le, annyi volt írva, hogy szivhang detektalhato, azóta le van írva persze, hogy mennyi a pici pulzusa, illetve hallani is lehet.
2023. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Enyem kesobb jatszott szivhangot, mar a 12. het utan, mert o is azt mondta, hogy artalmas es nem is szeretik egyaltalan.
2023. nov. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem nem mondta a dokim, hogy ártalmas, de nem is kapcsolta rá. Monitoron megmutatta. Nekem az is elég volt, hogy nyugodt legyek.
2023. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!