Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melanoma in situ után 2...

Melanoma in situ után 2 hónappal terhesség?

Figyelt kérdés
Szeptemberben 0. stadiumu melanomat diagnosztizáltak nálam, amiből műtétet követően meggyógyultam. Most pozitívat teszteltem és a bőrgyógyászom szerint el kell vetetni a babát. Volt már valaki ilyen helyzetben?

#melanoma #Melanoma in situ
nov. 28. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Milyen szakmai indokot mondott a terhesség ellen?
nov. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Adjon szakmai véleményt, amiben megindokolja. Egy műtét miatt nem kell. Kemot/sugárkezelést ezek szerint nem kaptál. Ha esetleg szedtél olyan gyógyszert, ami súlyosan magzatkárosító, akkor el tudom képzelni, de egyébként nem. Amúgy sem KELL elvetetni, ő javasolhatja és tájékoztatnia kell a kockázatokról, de a döntés a tiéd.(Egyébként, ha ellenjavalt a teherbeesés, akkor erről már az előtt tájékoztatnia kellett volna.)
nov. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, ha olyan gyógyszert kaptál, ami mellett a teherbe esés a magzatra nézve kockázatos, egy papírt is alá kellett volna veled íratniuk, hogy felvilágosítást kaptál a gyógyszer hatásáról és ezt te tudomásul vetted.


Nekem egy neurológiai probléma miatt kellett hasonlót, minden kontrollon kiemelték, sulykolták, aztán amikor nem kellett tovább szednem, elmondták, hogy kb egy évet várjak a gyerekvállalással, utána mehet.

nov. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem kaptam semmilyen gyógyszert, vagy kezelést, csak a műtét volt, mivel nagyon kezdeti stádiumban volt.
nov. 28. 12:57
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem meg nem kell, de beszélj olyannal, aki ért is hozzá, nem bőrgyógyász. Egyik ismerősöm is a műtét, a biztonsági kimetszés után lett terhes. Nem hogy nem vetette el a babát, de hagyta az egész utókezelést is a francba, pedig neki koránt sem in situ volt, de most meg nem mondom Clarck hányas. Szerencsére ő is jól van, és a gyermek is egészséges, már iskolás. Viszont elmenni nem érdemes amellett, hogy kialakult nálad egy ilyen betegség.
nov. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!