Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Titeket zavarna, ha a párotok...

Titeket zavarna, ha a párotok a legjobb barátjának korán el akarná mondani a terhességet?

Figyelt kérdés

5+2 napos vagyok, első vizsgálatra 3 hét múlva megyek. Szülőknek, rokonoknak majd utána szeretnénk elmondani (pont Karácsony körül).

Én egyedül a nővéremnek szeretném elmondani a napokban, mert neki vannak már gyerekei + orvos, így úgy érzem sokat tudna segíteni, támogatni.

Viszont a férjem a héten a legjobb barátjának szeretné elmondani (korábban, mint én a tesómnak), mert úgy érzi jól esne neki valakivel megbeszélni ezt. És annak idején a barátja is már rögtön elmondta neki.

Engem ez egy picit feszültté teszt, hiszen ő nem rokon és én is kibírom, hogy a legjobb barátnőmnek még ne mondjam el, pedig rendszeresen találkozom vele közös hobbi miatt.

Ráadásul az utóbbi évben el is távolodtak egymástól kicsit, nem beszélgetnek semmi olyan mélyebb, személyesebb témáról. A srác a válását sem mondta el neki előre. Meg lehet azért is zavar, mert nem jövök vele ki túl jól, sosem szimpatizáltunk.


Na de a lényeg, szerintetek jogosan zavar, hogy ilyen korán elmondja egy nem-családtagnak vagy inkább hagyjam rá, mert a végén elveszem a kedvét az egésztől?



nov. 27. 11:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nincsen igazad. Ha te elmondhatod valakinek, akiben megbízol és jól esne megosztani vala, akkor tőle miért szeretnéd ugyanezt elvenni? Neked jár, de a férjedet megfosztod ugyanettől?
nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Most csak ezt tiltod neki, később még már annyira elviselhetetlen leszel, hogy végül semmi kedve nem lesz a terhességedhez, aztán a közös gyerekvállaláshoz.


Ne legyél házisárkány, azok mindig egyedül maradnak végül

nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám szinte azonnal a pozitív teszt után tudta, majd pár napra rá apukám és a nagymamám is. (A férjem részéről nincs család)

A legjobb barátnőmnek is elmondtam, mert 100%ig megbízok benne, az első terhességem is csak ő tudta annó, és fordítva is én voltam az első akinek elmesélte mindkét babájánál.

Plusz tudja a főnököm is, mert az állandó rosszulléteim miatt muszáj volt beavatni.

Én nagyon babonás vagyok, az első babámat is csak a 2.genetikai vizsgálat után "jelentettük" be.

Viszont úgy gondolom, hogy mindenkinek az életében van 1 (vagy 2) olyan ember, akivel azonnal meg akarja osztani az örömét. És ezek az emberek azok, akik őszinte vigaszt is tudnak nyújtani akkor is, ha ne adja Isten valami baj történne.

Gondolom a férjednek ilyen a legjobb barátja. Szóval szerintem nincs azzal baj, ha elmondja neki.

nov. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem tiltom, tegnap megbeszéltük ezt, nem mondtam rá semmi rosszat.

Csak ma valahogy elkezdtem érezni ezt a feszkót és pont ezért kérdezlek meg titeket, hogy segítsetek reálisan látni és ne legyek vele igazságtalan!

nov. 27. 12:04
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én kilógok a sorból szerintem. Én a legjobb barátnőmnek azonnal mondtam. A legközelebbi családtagoknak is (szülők, testvér). Akinek elmondhatom az örömömet, a bánatomat is ha úgy alakul. A férjem hetekkel később mondta, hogy a munkahelyen is elmondta azonnal a munkatársaknak mert annyira örült, hogy muszáj volt valakivel megosztani. Szerintem ha te elmondod valakinek akkor ez neki is jár.
nov. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%
Sosem szerettem az olyan mentalitást, amit te is képviselsz. A gyerek kettőtöké, nem csak a tiéd. Neki is joga van ahhoz, hogy beszéljen róla, tekintve, hogy az ő életében is legalább akkora változás van folyamatban, mint neked. Fordított esetben neked ez amúgy hogy esne?
nov. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna. Nekem is egy barátnőm tudja, mivel neki már van gyereke, így tud tanácsot adni. Sok embernek nem merem elmondani az orvos előtt, mivel rettegek így is a csalódástól. Szülőknek pláne nem szóltunk, olyan régóta próbálkozunk már, nem szeretnénk, hogy beleéljék magukat, aztán ki tudja...
nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked jogod van korábban elmondani valakinek, akkor neki is. Ennyi.
nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazatok van, és abszolút nem akarok házi sárkány lenni, ahogy a 2-es írja (mondjuk ebből az egy kérdésből túlzás ilyen következtetést levonni szerintem), csak annyi rosszat olvasni mindenhol + hogy sokan csak a genetikai ultrahang után mondjak el, hogy azért az ember akaratlanul is kicsit beparázik..
nov. 27. 12:08
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

"...mert neki vannak már gyerekei + orvos, így úgy érzem sokat tudna segíteni, támogatni."


Mégis mit kellene segíteni az első pár hetben?????

nov. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!