Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhesség. Mi a helyes...

Ikerterhesség. Mi a helyes válasz arra, hogy hány hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanra teljesen összezavarodtam, hogy mit szükséges mondanom, ha megkérdezik, hogy hány hetes terhes vagyok, segítsetek, kérlek.

Az utolsó menstruációm május 12-én jelentkezett, így ez alapján ma vagyok 28+4.

Legjobb tudomásom szerint mindig a legutolsó UH-n mért méretek és az azok alapján kalkulált terhességi kor a mérvadó. Viszont nálunk iker babákról van szó, egyikük egy kicsit kisebb a másiktól. “A” baba szerint ma vagyok 28+2, “B” baba szerint pedig 27+0.

Kérdeztem már az orvosomat is, de nem kaptam egyértelmű választ…

Köszönöm szépen előre is a segítséget!


nov. 28. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Az utolsó menzeszed első napjától számolják. Mindegy, hogy mekkorák a magzatok.
nov. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Legjobb tudomásom szerint mindig a legutolsó UH-n mért méretek és az azok alapján kalkulált terhességi kor a mérvadó."


Rosszul tudod. A menstruáció szerinti kor a mérvadó, ha csak nem korrigáltak a 12 hetes UH-n. Tehát 28 hetes terhes vagy.

nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb tudomásom szerint mindig a legutolsó UH-n mért méretek és az azok alapján kalkulált terhességi kor a mérvadó.


Rosszul tudod. Senkit nem érdekel az utolsó lelet. 12 hetesen a menzesz, ill. az UH-n mért kor alapján beírják a szülés várható idejét, azzal kell számolni. MINDIG. Függetlenül a magzatok méretétől.

nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod.

A 12 heti genetikai a mervado. Addig nőnek egyformán a magzatok, utána lehet kissebb is, nagyobb is. Mindig a 12 heti számít. Ugye mi sem vagyunk egyformák, minden baba más súllyal születik. Szóval az a mervado ami a kiskonyvben van megadva születési dátumnak.

Az enyém is mindig változott, utolsó menzesz október 10,es változott végig, de a kiskonyvben július 17 volt írva. Volt augusztus 2, július 6, meg július 30 is. Veguli július 16-an 39+6 rá császárral született meg a fiam 🥰

nov. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A menstruáció a kiindulási pont, de 12 hetes genetikain korrigálhatják. Utána nem érdemes, mert egyedi a növekedési ütem.

Mondjuk nálam IVF-nél evidens lehetett volna a szvi-m, a 12 hetes genetikain is úgy kalkulált az azt végző magánorvos, de a saját dokim töltötte ki 16 hetes terhes koromban a kiskönyvben azt a részt, és ő az akkor, 16 hetesen mért adatok szerint előbbre hozta a szvi-t. 🤷‍♀️ Hiába mondtam, hogy hát a lombik miatt nem kérdés a fogantatás ideje.

nov. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Pont nulla a jelentősége. Az orvos, védőnő úgyis tudja, Mari néninek meg a piacon tök mindegy, 27 vagy 28.
nov. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
28.
nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Úristen, elkepzelem ahogy Mari néni megkérdezi a piacon. Hogy "Na és hany hetes vagy, Aranyoskám?" Erre te: " hááát...Az utolsó menstruációm május 12-én jelentkezett, így ez alapján ma vagyok 28+4.


Legjobb tudomásom szerint mindig a legutolsó UH-n mért méretek és az azok alapján kalkulált terhességi kor a mérvadó. Viszont nálunk iker babákról van szó, egyikük egy kicsit kisebb a másiktól. “A” baba szerint ma vagyok 28+2, “B” baba szerint pedig 27+0." 🤷🏼‍♀️

nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! “Úristen”, én pedig elképzelem, ahogyan Te már polihisztorként születtél erre a földre. Bunkó.


A többieknek köszönöm szépen a segítséget!

nov. 28. 14:20
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
Gondolom fájt végig olvasni is és rájöttél, hogy mi a helyes válasz, szívesen 😊
nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!