Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, hogy mégsem a kiírt...

Lehet, hogy mégsem a kiírt dátum a helyes? Mi alapján írta át az orvos a terminust?

Figyelt kérdés
Menszesz alapjan augusztus 3ra lennek kiirva, de az uh alapjan a terhesseg elso feleben átirta a kiirt datumot julius 30ra, igy most vagyok 40+2 hkm. Joslofajasok vannak, de egyelore indulni nem akar. Mi alapjan irta át a datumot? Melyik a biztosabb, a menszesz alapu vagy az uh meret alapjan szamolt ido?
2023. aug. 1. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 nap van a menzesz és az uh érték között, de mondta az orvos, hogy 1 hét különbség alatt ő nem írja át, mert a gyerek úgyis akkor jön, amikor akar. 38-42 hét között bármikor jöhet.
2023. aug. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Esetedben korábban foganhatott a baba, azért módosított ultrahang alapján az orvos. De ez csak egy becsült szám, olyan hatalmas nagy jelentősége nincs. Nincs olyan, hogy biztosabb, egyik sem az. Egyfelől nem lehet tudni a fogantatás pontos idejét, de pl. lombik esetén is mindegy. Hiába tudják, hogy hanyadikán fogant a baba, az megjósolhatatlan, hogy mikor indul be a tényleges szülés.

Kitartást sorstárs, a 40. hetet töltöm ma be, és még nagyon nincs jele, hogy be akarna indulni a szülés. Talán a telihold, most épp abban reménykedem. 😄

2023. aug. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően ha rendszeres, 28 napos ciklusaid voltak, akkor csak abban az esetben kellene módosítani az UH alapján, ha nagyobb az eltérés, mint egy hétt. Esetedben tehát nem.
2023. aug. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, tehat akkor egyik sem biztos. Picit azert zavar ez a modositas, mert nem szeretnem, ha csak azert inditanak be, mert az orvos atirta, kozben pedig, ha vartunk volna meg 1-2 napot, magatol is szepen elindult volna a szules.
2023. aug. 1. 19:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, akkor nem engeded hogy indítsák, majd visszatértek rá a 42. hét vége felé.
2023. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Annyit mar en sem varnek, tisztaban vagyok a kockazatokkal, szovodmenyekkel, nem ragaszkodom a vegletekig a spontan indulasban, a kovetkezo 1-2-3 naprol beszelek csak.
2023. aug. 1. 20:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Általában 2-3 napot simán várnak, sőt sok helyen 7-10 napot is. Ha nyugtalanít, akkor konzultálj az orvosoddal és mondd el neki az aggodalmaid.
2023. aug. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem szoktam a "más országokban" kezdetű mondatokkal dobálózni, de most kivételt teszek. Igen sok helyen megvárják a 42 hetet, addig nem buzerálják a kismamát, és nem rosszabbak a mutatóik, mint nálunk. Én itthon szültem, abban a kórházban a 41. betöltött hét után van az indítás. Én úgy jártam, hogy 10 nappal későbbre tettèk a terminust a genetikai uh után, így valójában nem 40+4, hanem gyakorlatilag 42 hetesen született a lányom. Örültem, hogy kisebbnek látszott, mert így nagyobb esély volt, hogy nem zargatnak az indítással. Nem biztos, hogy az adott szituációban lennék annyira magabiztos, hogy én döntsem el indítsanak-e. De így mázlim volt. Akkor jött a gyermek, amikor már ő is akart és tudott is magától. Ha a helyedben lennék, akkor mindenképp kibekkelném azt a 2-3 napot, amit kigondoltál, ha csak nem áll fenn sürgős helyzet, nyilván. Valószínű, hogy úgyis indítanak, mert nem kevés gyermek születik meg a 40. hét után. Gondolom nem véletlen hogy 42 hétig nem is beszélünk túlhordásról.
2023. aug. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma voltam nst+uh, minden ertek rendben volt, ha a heten nem indul, beinditjak augusztus 7en. Igy megnyugodtam, még adtunk neki par napot, jovo heten pedig mar nyugodt szivvel hagyom, hogy inditsak. De azt erzem, hogy indulni fog rovid idon belul. 🙂
2023. aug. 2. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!