Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetesen és 3 naposan derült...

5 hetesen és 3 naposan derült ki a terhessegem. Ezido alatt, iqost használtam. Mennyire kell aggódnom? Eléggé aggodok. A neten sok mindent olvastam.

Figyelt kérdés

nov. 30. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Semennyire ne aggódj!

Az első 8 hétben nincs összeköttetésben az anya az embrióval.

Pont az ilyenek miatt hasznos ez.

Régen kb. csak 16 hetesen vagy később tudták meg az emberek, hogy terhesek, mégsem haltunk ki 😉

Én nem dohányoztam, de ittam, buliztam amikor kiderült h terhes vagyok. Doki megnyugtatott h ebben a korai szakaszban még nem okoz bajt.

nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

1, a méhébe van beágyazódva. Az ő véréből táplálkozik. Felejtsétek már el ezt a "nincs összeköttetésben" baromságot.

Kerdező, semmi baj nem lesz. Most leteszed es kész, ennyi nem fog kárt okozni.

nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

#2 az orvosok felejtsék el.

En nem vagyok szakember, nekem ezt nem kell tudnom.

Akkor az orvosoknak tessék kiadni h ne beszéljenek hülyeséget a pácienseknek.

nov. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Melyik nőgyógyász állít ilyen baromságot? Én anno szigorlatoztam ebből a tárgyból, de ilyet senki nem mondott, sőt. A terhesség az elmaradó menstruációval extrém érzékeny a külső behatásokra...
nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Hát több is, konkrétan nekem az mondta, akihez jártam annó, plusz fórumokon is olvastam h másoknak is ezt mondták.
nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal keveritek sokan, hogy később kezd kialakulni a méhlepény. Attól hogy a placenta akkor alakul ki, összeköttetés még van (csak más formában), hiszen a beágyazódással egyáltalán nincs hermetikus elszeparálódás. Sajnos. Van olyan gyógyszer, ami már az 4-5. héten képes fejlődési rendellenességet okozni.


Ha ez a "nincs összeköttetés" dolog igaz lenne, akkor gyakorlatilag kontrollálatlanul lehetne gyógyszert szedni az első trimeszterben, hiszen "úgysem árt". A valóság meg az, hogy nagyon is.

dec. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Én úgy hallottam, hogy az első két hétben a mindent vagy semmit elv érvényesül. Ami árt, attól meg sem maradna a terhessêg. Szerintem ezen ne izgulj. Hányan esnek teherbe véletlenül, előtte gyógyszert szednek meg isznak, cigiznek stb. és egészséges babák születnek.
dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!