Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felfáztam terhesen. Baj lehet...

Felfáztam terhesen. Baj lehet belőle?

Figyelt kérdés

Ma éreztem hogy fáj a pisilés és többet is kell.

Keddre van időpontom védőnőhöz. Addig nyomom magamba a sok vizet de ugye nem lehet baj???



nov. 30. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehet. Aggódni viszont felesleges és értelmetlen ezen.
nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Sok víztől viszont bajod lehet.
nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

“Vizsgálatok azt mutatják, hogy a kezeletlen húgyuti fertőzés vetélést, koraszülést, illetve kis súlyú újszülöttet eredményezhet, ezért fontos, hogy a tünetek megjelenésekor, ne házi praktikákkal kezeljük magunkat, hanem azonnal menjünk el orvoshoz!”


Menj mihamarabb orvoshoz, de biztos van nőgyógyászati ügyelet is. Amikor nekem volt ilyen, én azonnal mentem, kaptam antibiotikumot, minden rendben lett. A felfázás nem az a dolog terhesen, ami ráér.

nov. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Es mit varsz a vedonotol? O nem fog neked gyogyszert felirni, se reszletes vizelettenyesztesre elkuldeni. Kezeletlenul igen, problema a felfazas.


Holnap hivd fel a haziorvosod. Vagy lehet a nogyogyaszt is gondolom, de engem terhesen mindig a haziorvos utalt be vizelettenyesztesre (nem csak a sima tesztcsikosra, nyilvan azt o is meg tudja csinalni).

Es akkor azalapjan kaptam gyogyszert, ha kellett.

nov. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Nőgyógyász
nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Én voltam felfázva terhesség alatt, a háziorvoshoz mentem el rögtön és írt fel olyan gyógyszert ami por, vízben kellett feloldani, lefekvés előtt meginni. Sajnos nem emlékszem a nevére. Már másnap sokkal jobb volt. Amúgy érdemes tőzegáfonyát szedni kúraszerűen, olyat amiben nincs aranyvessző.
nov. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem terhesen azt mondanám próbáld meg a hétvégén kikúrálni (sok folyadék, tőzegáfonya üdítő + tabletta), de terhesen inkább ne maradj így a hétvégére. Elég a háziorvoshoz elmenned holnap, nem kell a nőgyógyászhoz, ő tud írni antibiotikumot, tud kérni tenyésztést ha szükséges (reggeli első, középsugaras vizeletből vigyél mintát). Védőnő nem fog tudni gyógyszert írni, max. megnézi a kis tesztcsíkjával, hogy valami gubanc van a vizelettel, és ugyanúgy mehetsz az orvoshoz másnap.
nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Én biztos nem várnék, terhesség nélkül is kínszenvedés egy felfázás. Írták előttem azt a port, amit lefekvés előtt kell meginni. Én is olyat kaptam anno, egy éjszaka alatt segített is. De én kivártam, amíg már nagyon gyakran kellett pisili mennem, így bentartani a vizeletet egész éjel egy újabb tortúra volt.
dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a monuralra gondoltok.

Egyebkent az nem minden esetben segit es nem is lehet minden trimeszterben szedni/inni, ezert kene egy vizelettenyesztes is.

dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#6 vagyok

Megnéztem Fosfomycin volt a gyógyszer. Én a 2. trimeszterben voltam akkor.

dec. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!