Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is kikészült az utolsó...

Más is kikészült az utolsó trimeszterben, vagy csak én vagyok ezzel így?

Figyelt kérdés

34 hetes vagyok, előző héten hagytam abba a munkámat, mert már nem éreztem biztonságosnak a bejárást (napi 2 óra BKV). Igazából nem lenne okom panaszra, fizikailag jól bírom magam, de amióta itthon vagyok és nem vagyok emberek között, elkezdtem teljesen megborulni lelkileg. Próbálom magamat lefoglalni, napi rutint felállítani, például mindennap takarítok (tudom ez sem normális, de muszáj lekötnöm magamat), főzök két naponta, bevásárolok, ami viszont iszonyatosan hiányzik, hogy nem tudom magamat szellemileg lefárasztani és amivel tudnék rajta javítani, az az intenzív edzés, ami értelemszerűen most nem opció. Nem tudom, hogyan vészeljem át a maradék heteimet, a gyerekszobában is már minden el van készítve, ruhák el vannak pakolva, kórházi csomagom is össze van állítva...


Barátnőimmel pedig az évvégi hajtás miatt most semmilyen programot nem tudunk összehozni.


Ti hogy vészeltétek át ezt a fennmaradó időt? Mivel foglaltátok le magatokat?


dec. 1. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon jól elvoltam. Főztem, sütöttem, takarítottam, jógáztam, olvastam, színeztem, sorozatokat néztem, sétáltam.
dec. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te vagy ezzel igy, altalaban a legtobb gondot mar masok is ateltek, nincs olyan, ami nagyon egyedi lenne :D


Tanulj valami ujat, itt van ra az ido. Mittudomen, horgolas. Olvasas, film nezes, sutes, fozes, maszkalgatas. Sok lehetoseg van azert, de tok oke, ha nem talaod hirtelen a helyed. Majd jobb lesz :)

dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én terhesen tanultam meg horgolni.
dec. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A horgolás nem is hangzik rosszul. Milyen könyvekből/honnan tanultátok meg hozzá a dolgokat? :)
dec. 1. 13:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Youtubeon, evagurumi és nagyi bigyói csatorna.
dec. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van mert a mai világban mindenki pörög, ezer dolgot csinálunk egyszerre. De nem kell.. Sőt gyerek mellett jó is ha kicsit lelassulunk.
dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, 6-os, ezzel teljes mértékben egyetértek. Próbáltam már korábban is lelassulni, de sajnos a munkám eddig olyan volt, hogy hiába próbálkoztam meditációval és jógával csak ideig-óráig volt jó. Most meg már az az igazság, hogy tudat alatt azért sem bírok leállni szerintem, mert izgulok a szülés miatt, nem tudom mire számítsak, lévén az első szülésem. Valahogy jobban esik, ha lefoglalom magam, mióta pedig nem dolgozok, egyre jobban pörög rajta az agyam... :)
dec. 1. 14:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele. A 30. hétig dolgoztam, aztán megszűnt a munkahelyem úgy ahogy volt. De soha nem szerettem unatkozni, úgyhogy kerestem önkéntes munkát, meg beiratkoztam egy nyelvtanfolyamra.
dec. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó tanácsként írom, hogyha vannak hobbijaid, kreatívkodás, kirándulás, akármi, akkor azt csináld, illetve használjátok ki az időt még a pároddal, menjetek el sétálni, vacsorázni, mozizni.

Én is nehezen viseltem már a 3-4. hetet itthon (33. hétig dolgoztam, 41+1-en szültem), de őszintén szólva kikészített a várakozás, de mostmár néha visszasírom. :D

Készülj lélekben, hogy a lelki megborulásnak nem mindenkinél lesz vége a baba születésével. Nekem akkor robbant be igazán. Szellemileg abszolút nem elégített ki az anyaság és rosszul viseltem az itthonlétet egészen addig, amíg részmunkaidőben vissza nem mentem 1 éves korában dolgozni. Akkor éreztem azt, hogy balanszban vagyok, a helyemen vagyok. Ezt tervezem a második gyereknél is. Valaki egyszerűen nem otthonülős típus. És nem is az itthon üléssel van a baj, hanem hogy beszűkültem teljesen abba, hogy csak a babánkkal foglalkoztam, semmi mással.

dec. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!