Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A második trimesztertől...

A második trimesztertől ajánlanátok olyan vitamint ajánlani ami feleslegesen nem “tömegeli” a babát?

Figyelt kérdés

Jelenleg 12 hetes vagyok és Elevitet szedtem eddig, de a 6 hét alatt azt értem el vele, hogy nagyobbnak tűnik egy héttel korához képest és ezt nem szeretném.. koraszülést is okozhat elvileg az Elevit azt olvastam sok helyen.

Valaki tudna mást ajánlani helyette? Tapasztalatból.


nov. 21. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Csak saját tapasztalatot tudok megosztani. Mindkét gyereknél Elevitet szedtem, az egyik 39. héten, a másik 40. héten született.
nov. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljes joszándékkal írom neked, hogy a terhesvitamin igazából főleg neked kell, nem feltétlen csak a babának, mert ő elvesz mindent, ami neki kell (a vas és az omega 3 az egyetlen, ami lényeges, a folsavnak az első trimeszter előtt teherbeesésnél fontos- idegcsőzárodási rendellenesség miatt).

A babát nem tömegeli a vitamin.

Kisfiam mindig egy héttel tűnt nagyobbnak egészen a 3.trimesztetig, azután az átlagnak megfelelt.

Azt, hogy egy baba mekkora egyebként a nagy átlaghoz viszonyítják, tehát ha egy héttel nagyobb annyit jelent csak, hogy az átlaghoz képest az adott gépen mért értéke (hossza stb) magasabb.

A terhesvitamint meg ne hagyd abba. Az neked is fontos. Meg persze azért a babának is.

nov. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Nektek a gyors választ mert nagyon paráztam, most megnyugtattatok.☺️🙏🏽

Akkor szedem tovább!

nov. 21. 14:20
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy régi falusi historia hogy a vitamin felfújja a babákat. Az elsősorban neked szükséges, híg a vitamin raktáraid ne uruljenek ki és ne menjenek tönkre a fogaid például. Az hogy nagyobb a koránál inkább genetika vagy elszámolás.
nov. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 babyboom567 ***** válasza:
100%

A baba mérete nagyrészt genetika,a vitaminok neked kellenek.

Volt egy kolléganőm kb 75 éves(egyáltalán nem voltak terhes vitaminok,sőt), 4 kilóval született,pedig az anyja kb végig éhezett terhesen az agresszív alkoholista férje miatt.

nov. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak legenda. Tesóm 2017ben szült, alig volt 3 kiló a baba, azzal basztatták a szobatársai, hogy biztosan nem szedett terhesvitamint, azért "kicsi" a gyerek, pedig szedett. Aztán megunta az egyik csecsemős és megmondta, hogy a babát nem a vitamin tömegeli, hanem amit a családból hoz.
nov. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Mar hogy okozna koraszulest egy vitamin?

Tudod mi az a vitamin?

nov. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát elsőnél elején szedtem 1-2 hónapig 4.5 kg lett a 2.nál e miatt nem is szedtem 4 kg lett a 3.nál mivel késői terhesség volt végig szedtem 3.7 kg lett

Nincs hozzá köze

nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én végig femibiont szedtem és 2,9 el született a 39. héten, nem gondolom, hogy ezen múlna a baba mérete, de persze nem vagyok szakértő :)
nov. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez az urban legend még él? Nem a vitaminok miatt lesznek nagyok a mai újszülöttek (sok), nyugodtan szedd. Ellenben a rengeteg acelluláris szénhidrát már más tészta, mivel az (negatív) hatást gyakorol többek közt a cukoranyagcserére, az meg már okozhatja, hogy nagyobbra nő szegény magzat. De! Ez nem a 12. heti UH-n látszik. Az, hogy most "nagyobb 1 héttel a koránál" az égvilágon semmit sem jelent, csak annyit, hogy normálisan fejlődik. Az én gyermekem annak idején másfél héttel kisebbnek látszott végig. Hadd áruljam el itt és most, hogy egyáltalán nem volt kisebb 😂
nov. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!