Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek hogy telik a terhessége?

Kinek hogy telik a terhessége?

Figyelt kérdés
32hetes vagyok és semmi nagyobb bajom nincs.Fáj a derekam néha néha annyi.Ha eddig is zökkenőmentes volt a terhességem akkor nagyobb az esély arra hogy az is marad? Még dolgozom 4 napot, utána leállok.
dec. 2. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 34. hétig semmi bajom nem volt, aztán leszállt start pozícióba, és azóta minden bajom van. Fáj a derekam, a hasam, úgy megyek, mint egy csípőproblémás pingvin, alig van pozíció, amiben normálisan létezni tudok :D. Ráadásul nem is pici a baba, 3200 grammnak becsülték így a 36. héten, de én is érzem, hogy nem pici. Várom a szülést, mint a messiást.
dec. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Húha, akkor nálam is adódhatnak e féle problémák.Hétfőn megyek a 8.havi UH-ra. 32 hetes vagyok a 28héten 1016gr volt a babám.Láttam sokaknál h 28 hetesen 1500gr volt a babájuk.Akkor nekem nem lesz nem babám? Vagy ez semmit nem jelent? Aggódom h pici lesz( az orvos aztmondta minden rendben a 28.héten. Már kész a babaszoba ruhákat is kimostad stb? :)
dec. 2. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, benne van a pakliban. Én sem gondoltam, hogy ez lesz, mert a 30. héten még simán elsétáltam a Gellért-hegytől a Déli pályaudvarig, meg minden. Aztán a 34. héten tényleg egyik pillanatról a másikra leszállt, másnap az ultrahangon a doki meg is lepődött, mennyire start pozícióba vágta magát. Azóta igazából két dolog tart életben: a forró zuhanyok és az esti négykézlábon állás az ágyban 😂.


Ha a doki szerint minden rendben, ne aggódj a méret miatt, főleg ha a flowmetria rendben van. Ilyenkor a genetika már erősen beleszól (plusz a mérés tévedhet is, ha az átlagostól eltérő az alkata). 2500 és 4500 grammal is születnek teljesen egészséges babàk időre. Nálunk magas és nagy a család, itt a legalacsonyabb ember is átlag magas. Hosszú a kisasszony combja és nagy a feje legnagyobb örömömre 😂😂. Amúgy 5 nappal korábban fogant, szóval ez már inkább 36+5 nap, a rajtengedélyt amúgy megkapta. (Nem indítják vagy ilyesmi, csak ha úgy döntene, hogy jön, akkor nem lenne semmi gond.)


Nem lesz babaszoba, velünk fog aludni egy szobában egy darabig (babaöböl először, aztán kiságy). Elképzelésünk szerint nekünk ez így sokkal kényelmesebb lesz. Aztán, ha nem válik be, majd megoldjuk, lesz babaszoba. De amúgy mindent megvettünk a légzésfigyelőn kívül, de majd egyszer eljutunk érte, vagy rendelünk a kórházból a legrosszabb esetben, babaelsősegély megvolt, már csak egy alapos takarítás hiányzik, de azt ma-holnap a férjem elintézi. Én már házimunkát nem csinálok, max. mosogatást/mosást bepakolok, teregetek, ilyesmi. Csak dolgozom, tanulok meg pihenek.

dec. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Október végén szültem, a terhességi cukrot leszámítva zökkenőmentes terhesség volt, a végéig napi 3x30 perc mozgás, szinte semmim sem fájt. A végén pici szurkálások lent, de nagyon lent volt a feje.


A 36. héten 3200 grammnak mérték, 39+5-re született 3200-zal.

dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!