Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlaggódom, vagy a védőnőnek...

Túlaggódom, vagy a védőnőnek van igaza?

Figyelt kérdés

2 éve próbálkozunk a babával, sajnos volt 2 vetélésem.

Most össze jött és szívhang is van. 9+2 napos vagyok.


Beszéltem a védőnővel, aki azt mondta mivel volt 2 vetélésem felesleges a 12. Hétig védőnőhöz mennem. Meg hogy covid idején se fogadták a kismamákat ennél hamarabb... nem is adott időpontot.


Mivel eddig még sose jutottunk hogy védőnőhöz kellett volna mennem nem nagyon tudom most hallgassak e rá.

Csak fura mert ugye 12. Héten lenne a genetikai ultrahang, arra kéne időpontot is foglaljak nem? De arra meg a védőnőnek kell adnia papírt.

Ha nem igy van akkor javítsatok ki. Ezt olvastam/hallottam.


Mikor megállapították a terhességet, mondta a doki hogy oke akkor menjek védőnőhöz és akkor majd ő mondja mit lehet mit nem es ennyivel le is lett tudva.


Az első 2 tapasztalat miatt így is mindent túlaggódok de szerintem ennek nem így kéne lennie.



dec. 7. 16:54
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
94%

Ha államiba jársz ott a dokinak.kellett volna szólnia hogy kérj időpontot uh ra vagy adnia kellene .Nálunk a védőnő mér pisit néz meg könyvel..igazából aemmit érdemlegeset nem.csinál...

Hívd fel a kórházat..

Egyébként 4 hetrnte kell védönöhöz menni

dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
85%

Nincs igaza, megállapított élő terhességgel (LELET!) mehetsz hozzá. Azzal már gondozásba kell vegyen, úgyhogy menj el nyugodtan.


Az a dolga, hogy foglakozzon veled, hogy ő ilyen-olyan oknál fogva nem akar, az az ő egyéni szoc. problémája.

dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
38%
én már hagynám is ott ha már most ilyen hülye az a védőnő...
dec. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%
Nincs igaza, kiskönyvet kellene adnia a 12. hétig…
dec. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
3 nem tudja otthagyni
dec. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
60%

Az idoponthoz nem kell papir, foglald le mar most, ha allamiba mesz, akkor hamar fogynak a helyek. Telefonban elmondod, hogy most hany hetes terhes vagy es a genetikaira szeretnel menni, akkor majd ugy fognak adni idopontot (11. het es 13+6 het kozott vegezheto el, ugy emlekszem).

Viszont majd magara a genetikaira kiskonyvet kell vinni, amit majd a vedonotol kapsz meg. De amugy nem tragedia, ha nem viszed, utolag is ki lehet tolteni.

Szoval eroszakolj ki egy idopontot a vedonotol meg a genetikai elott, az lenne a legjobb, de ha nem sikerul, akkor nem.

Nagyon “kedves” amugy, nem is ertem a hozzaallasat :D

dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, ezt védőnője válogatja. Nálunk is 12. hét után fogad a védőnő mindenkit, sima terhességgel is, nyilván ha jeleztem volna, hogy márpedig nekem kell a kiskönyv és megyek, akkor ideadja.


De amúgy az nem kötelező vizsgálatokhoz, genetikai uh-t kötelesek csinálni bármiféle beutaló nélkül is.

dec. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 babyboom567 ***** válasza:
68%

Kiskönyvet kell adnia!

A 12.heti genetikára már kiskönyvel kell menned, és azt a védőnő adja.

dec. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
68%

Genetikaira kell a kiskönyv, amit a védőnőnek kell adnia.

Utána még az egyik oldalt a háziorvossal is ki kell töltetni. Ugy kell vinni a genetikaira.

De időpontot kérj mondenképp, mert mindenhol tele vannak gyorsan.

dec. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
91%

Szia pontosan 2 vetélés után mikor sikerült felhívtam a védőnőt és közöltem vele hogy én majd csak a 12. Hét után megyek ha minden ok. Semmi gondja nem volt vele. Ő egyébként sem tesz hozzá ilyenkor a dolghoz. Én mindent magánban intéztem így semmit se kértek se kiskönyv se semmit. A vérvetelre meg a házidoki írta a beutalót mert még nem volt koskönyvem de ő se akadt fent.

Őszintén nem értm hogy minek kell rohanni a vedőnőhöz. Se terhesebb nem leszel ,se okosabb.....

dec. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!