Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 kilós gyereket megemeltem...

17 kilós gyereket megemeltem pár fok lépcsőn keresztül. 27 hetes vagyok. Ezt nagyon nem kellett volna, igaz? Az adrenalin nem "könnyíthette" meg az erőlködést?

Figyelt kérdés

Mióta tudom, hogy terhes vagyok nem emelgetem a nagytesót és igyekszem vigyázni, de már ma nem ment. Betegen nem jár oviba, unatkozik, állandóan cirkuszol szegény, az udvarról meg az istennek nem akart bejönni. 15 perc brutál hiszti után valahogy az overáljánál fogva hozhattam fel kb 4 lépcsőfokon, hogy be tudjam vinni a házba, kicsit még hajolva is emeltem szerintem, de nem annyira. Bevallom akkora már én is kiborultam és még csak nehéznek sem éreztem.


A terhességem nem problémamentes, mert sokat keményedik a hasam és bakteriális fertőzésem is van, így izgulok, hogy ettöl vagy a sok köhögéstől (eléggé elkapott a covid) nem-e nyílik ki a méhszájam vagy válik le a lepény.


Szerintetek ez okozhatott gondot? Akkor lennék nyugodt, ha már ilyen hülye voltam ha megnézethetném uh-on, de így, főleg betegen biztosan rám sem nézne senki, hangom sincsen jelenleg. Vagy ha baj van akkor lesznek tünetei (vérzés, görcs, baba kevesebbet mozog)?



dec. 8. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Mégis mi baja lenne? Kicsit túlpörgöd.
dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Semmi baj nem lesz. Én szülés előtt 2 héttel cipeltem a felújításnál az építési anyagokat, volt ami nehezebb volt ennél.
dec. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért nem javasolják az emelést terhesség alatt, mert baja lehet tőle odabent a babának, hanem mert elősegítheti a méhszáj idő előtti nyílását.

Mégis hogyan tudna ártani a babádnak az emelés?

Nem szabad ennyire félni.

dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Nem lett bajotok, nyugi, ez valószínűtlen. De legközelebb beszéld meg az orvossal, hogy milyen tünetekre figyelj, ha muszáj volt emelned. Ne emészd magad, értem, hogy tökéletességre törekszel, de nem reális ezt 100%-ban betartani. Hacsak nem fogadsz fel állandóra egy babysittert.


Nemrég hallgattam ilyesmiről egy pszichológiai előadást, és azóta úgy próbálom, hogy:

- megállapítom, hogy ez a megoldás nem volt ideális, de nem is katasztofális,

- átgondolom, hogyan csinálhattam volna jobban (ha egyáltalán ez lehetséges - azt is meggondolom, hogy esetleg lehetséges, de nem éri meg, mint a fenti példában az állandó fizetett segítő),

- abbahagyom a saját magam lecseszését, mert ezzel csak ártok, fölösleges stressz.

dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, itt a babának ártást közvetetten értettem, mert ha leszakadt a méhlepény nem kap oxigént, tápanyagot, ha kinyílik a méhszáj a fertőzés burkot repeszthet.

Utolsó: Köszii

dec. 8. 17:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem az ilyen "egyszeri" alkalmak szoktak bajt okozni (ha egész nap cipelnél nehezet az már más, ott lehet gond). Ha azóta nem vérzel, nem keményedik nagyon a hasad (többet, mint szokott) akkor valószínűleg semmit sem okozott. Ha pl leválik a lepény azt hidd el, észrevetted volna, véreznél és görcsölnél. A méhszájat nem mindig venni észre, de ahoz általában több kell, mint 4 lépcsőn felcipelés. Nyilván más választásod nem volt, valahogy bekellett vinni a nagyot, ezért megemelted. A második (harmadik...) gyereknél gyakori, hogy a nagytesót is emelgetni kell terhesen. Legközelebb próbálj combból emelni (leguggolsz és combból nyomod vissza magad), hogy ne a hasad, derekad terheld annyira 🙂
dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal jobban ártasz a meglévö gyerekednek, haza overáljánál fogva vonszolod fel a lépcsön!

A legtöbb kismama nem hanyagolja el a nagyobbat sem, az, hogy felemeled, nem árt senkinek sem!

dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nekem csak 15 kg a gyerekem, de kell még néha cipelni, emlegetni meg végképp. 25 hetes vagyok, sokat keményedik a hasam, de ettől meg nem parázok így rá, ha kell akkor kell.
dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
23 hetes vagyok, bicajjal hordom oviba a középsőt gyerekülésben, 16kg. Oda fel is kell emelni, majd le. Néha keményedik a hasam, de inkább akkor ha ideges vagyok valami miatt,olyankor betolok 2 Magnerotot és elmúlik 😀
dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lepényleválást nem okoz. Amúgy az durva vérzés lenne. Az idő előtti méhszájnyílás pedig egy lassú, fokozatos folyamat. Olyan, mintha azt kérdeznéd: "egyik este kimaradt a fogmosás, most szuvas lesz a fogam?" Nyilván nem.
dec. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!