Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem bírom a terhességet?...

Miért nem bírom a terhességet? Kivel van még ilyen? Hogyan vészeltétek át?

Figyelt kérdés

Ahogy közelítek a 12. hét fele egyre rosszabbúl bírom, egyre több a hányinger vagy hogy nem merek megmozdulni, vagy egyik oldalról a masikra feküdni mert tudom hogy rosszúl leszek.


Nem a fájásokkal van bajom, mert azokat ki bírom még ha nagyon fáj akkor is, hanem ez a folyamatos undor mindentől a szagoktól az ételektől, ma a vizet is ki hánytam.

Tudom innom kell... de van hogy alvas elott par oraval direkt nem iszok mert tudom hogy hányni fogok vagy jön ez a rosszúlèt érzés és már van hogy tiszta száraz szájjal kelek fel éjjel. Persze ha egyáltalán birok aludni.


Most is főztem magamnak sós vízbe krumplit mert azt olvastam az segít most itt eszegetem de alig megy le.


Éhes is vagyok de mikor meg enni kell az se jó és utána se.



dec. 8. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Orvos tud felírni gyógyszert nekem is az segített meg az idő igazából.Vajas kenyér, ropi, csipsz ami lement hetekig:( Mindent is kihánytam.Kajaundorom lett, semmilyen szagot nem bírtam elviselni..Kitartást neked 🥰
dec. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A 12. héttől a 27. hétig mindentől és a minden szagának a gondolatától elhánytam magam.

Kizárólag sültkrumplin, buborékos ásványvízen és kólán éltem. Meg hullámokban tört rám a narancs utáni vágy, olyankor egyszerre 5-6 narancsot benyomtam.

dec. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvos tud felírni gyógyszert. Mellé hideg kóla (nem liter számra, 1-1dl mikor émelyegsz) és ropi bármilyen sós keksz, a lényeg sose legyen teljesen üres a gyomrod.
dec. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Annika2 ***** válasza:
100%

Szia!

Én még ugyan csak 7+1 napos várandós vagyok, de ugyanaz a problémám. Nem bírok enni, inni se nagyon, közben mégis állandóan korog a hasam, érzem, hogy éhes vagyok. Nekem a B6-vitamin vált be a legjobban, hogy kissé csökkenjen a hányingerem. Amikor csökken, igyekszem enni, próbálok többször keveset. Jelenleg kis mennyiségekben, de személy szerint banánon és jéghideg colán élek. Szerintem ilyenkor nem szabad gondolkodni, hogy mi egészséges és mi nem, hanem, amit egy picit is meg bírunk enni, kapni kell az alkalmon. A folyadékra figyelj mindenképp, nehogy infúzió legyen a vége.

Kitartást és boldog babavárást kívánok! :)

dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Megértem, hogy így érzed. Kegyetlen tud lenni ez a bizonyos első trimeszter... Nekem S 6. héttől egészen 25 hétig volt vészes terhességi hányásom. 22 kilót fogytam és kórházban feküdtem infúziókkal és kiszáradással. Gyűlöltem, hogy terhes vagyok, pedig előtte vesztettem el a babámat a 10. héten és azt hittem boldog leszek, de nem. Orvosom írt fel gyógyszert, de az is kijött.. ezt sajnos át kell vészelni. Volt, hogy bőgtem a kaja felett, mert tudtam, hogy úgyis kijön amint megeszem... Mára 30 hetes vagyok és alig várom a kis szivárvány lányzónkat. Kitartást neked és kívánom, hogy legyél jobban hamarosan!! Mi akik így érzünk és így telik a terhesség, hősök vagyunk!!!❤️
dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jaj bocsánat félre írtam. 12 kilót fogytam.
dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon aranyosak vagytok megfogadom a tippeket amennyire lehet🥺❤️

Nem is értem ti akiknek a 12. Hét után se múlik ez a rosszúlét hogyan bírhatjátok lelkileg meg fizikailag. Az biztos nagyon ügyesek vagytok.


Nektek is kitartást és boldog babavárást kismamák❤️

dec. 9. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!