Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a vajúdási fájdalom?

Milyen a vajúdási fájdalom?

Figyelt kérdés
Első terhességem szóval nem nagyon tudom mire számíthatok. Ha jönnek a fájások akkor jön aztán teljesen elmúlik, később pedig újból egyre erősebben? Vagy folyamatos fájdalom megállás nélkül? Már az utolsó hetekben vagyok és esténként gyakran érzem hogy fáj a hasam. Menstruációs fájdalomhoz tudnám hasonlítani vagy az izomlázhoz.

dec. 12. 20:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Nekem olyan volt mint a menstruációs görcsök,és mint amikor nyom a hasad alja mert nagyvecere kell menned..

Először azt hittem amikor kezdődött,hogy vecere kell mennem,csak utána tudatosult bennem,hogy nem,mert szülni fogok

dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem fejeztem be:de nekem hirtelen jöttek a fajasok,álmomban,mire felkeltem már tíz percenkent jöttek a fajasok,mire elindultunk a kórházba,már öt percenként.

Szóval nem úgy volt,hogy egész nap vagy egész éjjel fajdogalt a hasam..este még tök normálisan lefeküdtem aludni és hajnalban fel háromkor erre ébredtem.

dec. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem magzatviz (egy resze) folyt el elsonek, de aztan a fajasok is beindultak kb 10 ora mulva, szerencsere magatol (ekkor mar korhazban voltam).

Ereztem, ahogy begorcsol a hasam x masodpercre, aztan elernyed. Es fokozatosan erosodtek, az elejen 15-20-30 percenkent jottek es maga a fajas par masodperces volt, a fajdalom pedig teljesen elviselheto, en ekkor meg setalgattam, filmet neztem, el tudtam terelni a figyelmem. Aztan amikor mar rendszeresen 10 percenkent jottek es maga a fajas is eltartott vagy 2 percig, na akkor mar nem tudtam masra figyelni. A vegen percenkent jottek, aztan pedig egy nagy egybefuggo fajdalom volt az egesz, nem nagyon volt szunet. De ekkor mar jott a kitolas.


Nekem is sokat gorcsolt mar a hasam a terhesseg vegere, de a fajas nem ilyen volt.

dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Nekem reggel 8-kor kezdődött, enyhe menstruációs görcs jellegű fájdalommal. Délelőtt 10-15 percenként fájt, nem volt vészes, de egyre erősödött. Közben párszor beültem a kádba, mert jól esett. Mire a fájások rendszereződtek, 5 percesek lettek, ezek már fájtak, de nem volt borzalmas. Ekkor mentünk be a kórházba. A 10 perces út alatt 2 perces fájásaim lettek, mire szülőszobára kerültem, már egy perces szünetekkel görcsöltem, az volt a legrosszabb, mert úgy éreztem, mintha a fenekemet szúrnák izzó vassal. Burokrepesztés után császár mellett döntöttek, akkor már szinte folyamatosan görcsöltem, a műtőasztalról is majdnem leestem, mielőtt beadták volna az érzéstelenítőt. Az utolsó óra volt nagyon rossz a 8 órás vajúdásból, főleg azért, mert háton kellett feküdnöm. Amikor guggolhattam, akkor jobb volt, de a ctg miatt feküdni kellett.
dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%
Nekem egy az egyben menzi görcs. Nekem az olyan, hogy a derekam akar leszakadni és a belső combomba sugárzik. Ugyanez volt egy az egyben, csak erősödött. Én a keményedéseket nem is éreztem.
dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Én saját tapasztalatot egyelőre nem tudok írni, még csak a 23. héten vagyok, de egy barátnőm mesélte, hogy neki úgy kezdődött, mint egy brutális hascsikarás, és biztos is volt benne, hogy menni fog a hasa, mert előtte cseresznyét evett. Fetrengett az ágyban, hogy mikor érdemes kimenni a wc-re, közben nézte a digitális órát a tv mellett, és akkor jött rá, hogy ezek bizony rendszeresen jönnek.
dec. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem a derekambol indult és memt a hasamba, mintha szét akarna feszíteni az egész testem. Nem olyan volt, mint a menzesz.
dec. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Mensi görcs, de nem csak a hasban, hanem sugárzik derék és comb felé. Egyre sűrűbben és egyre hosszabbak, de szinte perc és mp pontosak. Nem folyamatos. A kettő között, mintha mi se történt volna, akkor lazítani kell, figyelni a légzésre. Tényleg fontos ez, mert hamar kineríted magad, ha a kövi fájdalomtól félsz.

A végén érzed, hogy nyomnod kell és érdekes, akkor nem fájt. De az már a szülés.

Ha jön a fájdalom a melegvíz hatására elmúlik, akkor jósló. Ha semmi változás, akkor már vajúdás.

dec. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem inkább erős fájdalmas nyomásérzés volt, a mensi görcseim rosszabbak/másabbak is. De végül vészkijáratos lett, így nem jutottam el a legvégéig, "csak" 10 órát vajúdtam és nem voltam teljesen kitágulva.
dec. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Azt kihagytam hogy a mensinél abban is jobb, hogy a fájások között a szünetben minden jó, a mensigörcs meg folyamatos és nem szűnik meg a fájdalom, legalábbis nekem a durva első napokon ilyen.
dec. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!