Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok haskeményedéssel 29...

Sok haskeményedéssel 29 hetesen szivesen rendeznétek a rokonoknak nagy karácsonyi vacsorát?

Figyelt kérdés

Idén direkt nem mi megyünk a rokonokhoz, hogyha nincs jól a hasam ne kényelmetlenkedjek a kocsiban. Mondtam a férjemnek inkább jöjjenek ők, de valahogy ebéd után, hogy ne sürögjek-forogjak a konyhában sem. Időközben sajnos meghalt anyósom, aki mindig a nagy házigazda volt ilyenkor. A férjem idehívta egész napra a családját (5 főt) és kitalálta, hogy majd mi megcsináljuk a terülj-terülj asztalkámat. A legszebb az egészben, hogy én pl sosem főzök kb magyaros ételt. Karácsonykor mindig tejszínes, spenótos lazac, grillezett camambert és süti volt itthon a menü, a férjem halászlevet rendelt magának 1 adaggal. Most a férjem szegény anyósom menüsorát akarja tálalni. Ebből már alapból az is gond lenne, hogy sosem sütöttem kacsát (a lányomnak csirkét adok mindig, nem igazán eszünk vörös húst sem, igény sincs rá nagyon itthon), nem készítettem töltött káposztát, húslevest 1x főztem életemben, akkor is 2,5 órám a hús tokozásával ment el, a gyerekünk mostanában oviba sem jár szinte, ha éppen tőle tudnék is nagy főzőcskésbe kezdeni akkor a hasam keményedik be. Mostanában nem is főzöm a 3 órás rakott ételeinket sem, inkább rendelünk vagy egyszerűbbet főzök.


Igen, rossz háziasszony vagyok, és amiket jól főzök, azokkal is lassan haladok. Most a férjem azt mondta ő megfőz, de ő ezt sokszor eljátszotta már velem. Az azt jelenti, hogy ő max felvágja a húst és megkavarja. Én pucolom a zöldségeket, én ízesítek, én szűrök/fordítok és én mondom meg mikor van kész. Most ezt 4-5 fogásnál nem díjaznám. A kacsát és a töltött káposztát a férjem 2 rokona félig előlészítené, így azzal előrébb lennénk, de akkor is félek tőle + még az utca végére sem tudok kisétálninúgy kemenyedik a hasam.


Ti belemennétek ebbe? Gáz, hogy így állok hozzá?



dec. 18. 13:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én rendelnék a helyedben karácsonyi menüt egy közeli étteremből, a rokonokat szívesen látnám, de elégedjenek meg az éttermi kajával.
dec. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem gáz.Ez teljesen normális.De ha így van akkor inkább rendeljetek.Párod családja meg megfogja érteni hogy terhesen nem tudsz terülj terülj 7 fogásos asztalravalót teremteni.Vagy mondjátok vissza a meghívást ha tényleg nem szeretnétek főzni sem rendelni.Megfogják érteni az állapotodat.
dec. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%

én megfőztem terhesen is 20 főre keményedő hassal. de én mártír vagyok :D


Ha nem tudnék főzni, nem lenne kedvem, rendelnék tálakat és ennyi.

max kávét kell főzni meg elmosogatni így

dec. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Rendeljetek vagy adjátok ki a családnak, hogy ki mit hozzon. Valaki töltött káposztát hoz, valaki salátát, húst stb. Nem kell belehalni sem a karácsonyba, se a terhességbe ;)
dec. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A rendelés nekem teljesen rendben lenne, apósom kezébe már benyomtam az étlapot is, de közölte velem, hogy biztosan nem olyan finom, inkább miért nem főzünk... Az ő családjukban bűnnek számítana nem házi kosztot enni karácsonykor.. Én a sütit és a megszokott lazacunkat még be is vállalnám. Előbbit az egész család imádja, szoktam csinálni, de lazacot sem esznek, csak tipikus magyar kajákat, amiket én se nem eszem, se nem főzöm. Ha apósom szerint az éttermi rossz lenne az enyémet szerintem meg sem enné.😆 De itt tényleg az a gond, hogy a férjem úgy állítja be mindenki előtt, hogy ő fog mindent sütni/főzni... Így mindenki el is hiszi neki. Amikor a lányunk pár hónapos ölbebaba volt is eljátszotta ezt, aztán meg itt idegbetegeskedett, hogy ő 1 fogással nincs kész, segítsek már. (Akkor is idejöttek a rokonai.)

Ha hagyom magam sodródi az árral olyan ehetetlen és félkész lesz minden, hogy többet enni hozzánk mondjuk legalább nem jön senki

dec. 18. 14:31
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen sem főznék a helyedben. Vagy rendelték, (ne mondd el apósodnak) vagy főzze meg a férjed, vagy a vendégek közösen, vagy csak sütizzetek.

Sosem értettem egyébként az ilyen rokonokat, örüljenek, hogy mehetnek hozzátok

dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem terhesen sem lennék hajlandó erre, hogy őszinte legyek, nemhogy terhesen, keményedő hassal. Vagy hoz mindenki valami kaját, és mi bevállalunk 1 db fogást egy fogást a menüsorból (sosem értettem, miért 1 családnak kell belerohadni a vendéglátásba amúgy...), vagy rendelnék. Vagy főzzön az após, ha már annyira a házikoszt a mindene... de gondolom, ez csak akkor van így, ha nem neki kell főznie.


Vagy csinálja a férj, aztán magyarázkodjon a rokonságnak, hogy miért nem készítette el. Ő ígérte meg, ő vállalta be, nem te. Viselje a következményét, ha képtelen betartani az ígéretét.

dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Vagy rendelnék, vagy akkor főzzön az, aki kitalálta. Ha szar lesz vagy nem lesz kész, így járt, majd legközelebb nem vállalja be.
dec. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csak 20 hetes vagyok, gorcsolok. Mi lemondtuk a várt vendégeket és menni a férjem megy a nagyobb gyerekünkkel, de így nem egész napra, hanem csak beköszönni.

Nem vállalnám be, egyszerűbb előre elrendezni és vállalni a konfliktusokat, mint később megbánni,hogy miért nem tettük,ha gond lenne a babával.

dec. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve mártírként megcsináltam volna mindent. A mai eszemmel hagynám a nagyokos férjemet kibontakozni.
dec. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!