Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az baj, hogy 36. héten az UH...

Az baj, hogy 36. héten az UH szerint csak 2600 gramm a kisfiam?

Figyelt kérdés
dec. 19. 11:31
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Férjemmel mindketten vékony alkatúak és magasak vagyunk.
dec. 19. 11:34
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj és nem is kicsi.
dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

miből gondolod, hogy baj lenne? nem értem miért merült fel benned a kérdés.


Egyébként ez egy becslés. nekem pl 1 egész kilóval elmérték a lányomat a 39.héten

dec. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Olvasgattam pár helyen, hogy ilyenkor már 3 kg körül kéne lennie. 34. héten voltam előtte, akkor 2140-re becsülték. Magánrendelőbe járok, elég modern UH géppel felszerelve nem tudom mennyire pontosan mérnek. Kicsit parázok ettől a súly dologtól, már csak a szoptatás miatt is, hogy nem fog eleget hízni a baba (sajnos a védőnőm nagyon ilyen folyton mérjük a babát és hízzon mániás).
dec. 19. 11:44
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nagyon értelek. A baba nem kicsi. A védőnő mondta, vagy csak fantáziálsz? Az uh sehol nem pontos, mert nem tud súlyt mérni, a hosszabol becsülik a súlyt. 3 kg körül van szüléskor! Az még egy hónap. És az utolsó hónapban hiznak kb. 1 kilót. Hogy a szoptatás hogy jön ide azt végképp nem értem! Nem lenne érdemes akkor parazni a szoptatáson ha már kint van a baba?
dec. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

2500 és 4500 grammra is születnek időre egészséges babák. Nyilván, aki 2500 grammra születik, az tuti nem volt 3 kiló körül a 36. héten.

És igen, most még kb hetente szed magára negyed kilót.

És valóban nem pontos az uh. Kíváncsiságból rákérdeztem a dokimnál, hogy működik ez pontosan, és azt mondta, a mérés pontossága attól függ, hogy mennyire van közel egy baba az átlaghoz. Minél átlagosabbak az arányai, annál pontosabb az eredmény, volt, hogy 100 gramm pontosságra tudott mérni. De ha valakinek hosszabb vagy rövidebb a combja, mint az átlag, és még a feje is sokkal keskenyebb vagy kerekebb, akkor akár 1 kiló is lehet a különbség.

dec. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
36 hetesen született a gyerekem 2700grammal. Teljesen a korának megfelelő volt a súlya, 2,5kg felett meg már nem számít kissúlyú újszülöttnek, még időre sem (2,5-4kg közt születnek általában, ez az a bizonyos "3kg körül")
dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normálisan is nőtt. Egy hét alatt 200 g. Akkor a 40. hétre 3400 g lehet, ami teljesen átlagos. Persze felfelé, lefelé is 10% lehet...
dec. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

5.


A védőnő piszkál ezzel folyamatosan, igaz beletartozik az is, hogy kezdő súlyomhoz képest eddig összesen 6 kg-al vagyok több. Most pedig jött azzal, hogy emiatt a baba se akkora mint kéne, nem lesz elég tejem ilyen súllyal, és két naponta fog jönni mérni a babát ha meglesz, mert ez így nem jó.

dec. 19. 12:13
 10/28 A kérdező kommentje:
Vékonyan kezdtem ráadásul a terhességemet 0 felesleggel, ezért sem gondolja egészségesnek, hogy csak ennyi jött fel rám.
dec. 19. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!