Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az baj, hogy 36. héten az UH...

Az baj, hogy 36. héten az UH szerint csak 2600 gramm a kisfiam?

Figyelt kérdés
dec. 19. 11:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nem lesz pici baba.Eltérés is lehet a mérések között..Lehet hogy 2600ra becsülték közbe meg lehet már van 3000gr is. Elmérhetik.(Mindig van +/-500gr)36.héten még van egy hónapod addig sokat hízik még a baba.Nekem 1800gr volt a 32.héten .2 hét mulva megyek a 36.heti uh-ra.Egyébként aztmondták hogy max 3kg-os babám lesz de ha kevesebbel születik pl 2600-2800grammal abból sincs semmi szerintem, majd megnő.Ismerek olyat akinek 1800gr volt a babája a 32héten mint nekem és 40+ra szülte 3800gr volt a baba.Nem baj ha nem 4 kilós a babád.Nekem nem lenne baj legalabbis, csak egészséges legyen.
dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Azt hozzáteszem ugye hogy te is vékonyan kezdted a terhességed.Mi is vékonyak vagyunk a párommal.én 51kg/166cm voltam most vagyok 61kg a 34.héten. De meg se látszik rajtam ez a 10kg :(Párom 67kg 172cm
dec. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
9-10 es válaszod lesokkol a védőnővel kapcsolatban :( Ne aggódj.Nincs semmi baj a súlyoddal és azzal sem hogy csak 6kg jött fel.Minek ijesztget ilyenekkel?Ne hallgass rá.Egészséges súlyú már most a babád.
dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőd idióta, akkor teszed jól, ha nem foglalkozol vele.

Inkább őt kellene jelenteni valakinek, hogy feleslegesen, előre stresszeli a kismamákat a semmin...

Ilyenkor még nem lehet messzemenő következtetéseket levonni a becsült súlyából amúgy sem, nekem a 36. hét közepén, egy szerdai napon 2800g volt a babám becsült súlya, sajnos pénteken repedt a burok, így indították a szülést hétvégén, végig paráztam, hogy 2,5 kg fölött legyen, nehogy emiatt tartsanak benn. Végül kedd hajnalban bújt ki, 3120g súllyal, 52 cm hosszal, tökéletes arányokkal 🙂

(Mekkora lett volna, ha benn marad a kiírt napig? 😀)


Amúgy meg ha nincs mérlegetek otthon, akkor mit lép ez a túlbuzgó védőnő? Én a helyetekben eldugnám, ha lenne is, hadd próbálkozzon... 🙃

dec. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Három okból sem baj:

1. 36. hét, ilyenkor még jó nagyot tudnak nőni.

2. Az UH tévedhet, a testvérem egyik gyerekénél fél kg eltérés volt két mérés között, ráadásul a nagyobbikat két nappal korábban mérték. Utólag a nagyobb lehetett inkább a helyes, mert nem sokkal később szült egy ennél is nagyobb babát.

3. a 2600 g ugyan jóval kisebb az átlagos(!) születési(!) súlynál, de nem kevés. Nálunk a második baba nem volt ennyi, amikor megszületett és nem volt semmi gond. Megjegyzem, a férjem a 35. héten ennél kevesebbel született, én a 36. héten valamivel többel.

Próbáld meg a védőnőt letojni, ha ezzel stresszel! Ettől még nem lesz kevés a tejed! Én sem híztam olyan sokat, végig a normál ruháimat hordtam :), az első baba tök átlagos méretű lett, a másik kisebb, de tejem - szerencsére - volt bőven.

dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
A szoptatassal kapcsolatban inkabb egy tanacsadot keress majd fel, ha szukseges, semmifelekeppen ne hallgass a vedonodre, ha szoptatni akarsz.
dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmár! Az én lányom 35 hetesen született 2770gr volt, teljesen egészséges volt és annak ellenére, hogy a védőnő nem méregette 2 naponta tökéletesen felnőtt és megfelelő a testsúlya is :) (21 éves)


A másik lányom viszont, aki időre született és 4280gr volt, na őt valóban méregetni kellett, mert egy csomót fogyott és nem akart elkezdeni hízni. Konkrétan minden evés előtt-után méregetni kellett.

Azóta persze ő is megnőtt és tök normális mindene


Szóval ne hagyd magad stresszelni a védőnővel. Ha gond lenne, azt az orvosod úgyis mondaná! De nincs gond :) Boldog babavárást! :)

dec. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

49 kg-al kezdtem a terhességet 57 kg voltam amikor szülni mentem. Ennyi voltam, amikor hazajöttem a kórházból. Azóta eltelt öt hónap 59 kg vagyok.


A baba 2950 gramm volt a 42. héten. Most 6500 gramm. Ismerős gyereke 4300 grammal született velünk egyidős. Ő 7300 gramm.


Minden rendben lesz. A családban van más, aki kissúllyal született? Nekem az orvosok is mondták, hogy jó persze nem lesz 4000 gramm, de egy 3500-t jó lenne elérni. Mindig mondtam nekik, hogy fölösleges lehetetlen célokat kitűzni, az egész családban 3 generációra visszamenőleg nem volt ekkora baba. A férjemék is 3 kg alatt voltak.

dec. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!