Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7.hét után csak 12.heti...

7.hét után csak 12.heti genetikai UH?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A héten voltam terhesség megállapításon, 6+6 voltam méretek alapján. Minden rendben volt, CRL: 1cm, szívhang is szép erős volt. A doki január végére hívott csak vissza a 12.heti genetikai UH-ra, így majdnem 6 hét telik el a két vizsgálat között.

A védőnőhöz mondjuk megyek 2 hét múlva.

Nektek sem volt semmi a két vizsgálat között? Olyan rossz, hogy addig nem látom majd, pedig állandóan csak nézegetném olyan nagy élmény volt az első UH. :)



dec. 21. 10:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

van a magán rendelés és van az állami


magánba pl a doki annyiszor hív vissza, ahányszor nem szégyenli. több vizsgálat, több pénz... ott általában 4 hetente van visszahívás, ahol az uh a dokitól függ.


tb alapon van a megállapítás, a 3 kötelező uh és ennyi. elvileg kellene ott is a terhesgondozás, de 10ből 8x nem reklámozzák nálunk. így aki nem tud róla, nem is megy. itt nálunk uh nincs, csak a doki megkérdezi minden oké-e.

dec. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%
Nálam annak idején államiba és most magánba is,6 hét,9 hét,12,ugyanaz az orvos. Neki államiba is az a rutinja,hogy 9 hetesen is ránéz mindig mindenkinél. Orvosa válogatja. Később 4 hetente van magánba,aminek örültem,mert sajnos sok minden ki is derült aminek tünete se volt és lehet ha 3x megyek államiba akkor már kb mindegy is.
dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Megállapítason magánban voltam, de utána a doki a kórházba hívott vissza olyan napra, amikor ő ultrahangozik. Szóval szerencsére nem akar pénzt kihúzni belőlem :) aztán egyelőre a többi vizsgálatról nem volt szó
dec. 21. 10:49
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem író is mondta, ez így van.


Meg amúgy alapvetően sok baba nem szereti, ha állandóan nézegetik őket ultrahangon, mivel a hosszan tartó ultrahang vizsgálatok melegítik a szöveteket, és erre sok baba érzékenyen reagál. (Pláne a 3D és 4D babamozikat nem ajánlják Németországban, sőt asszem már nincs is ilyen államilag támogatva. Persze ha akarsz, akkor szép summát fizetve nézegetheted az arcát.)


Persze az itthoni terhesgondozáson tényleg nem nézegetnek sokat uh-n csak ha indokolt, szóval az idő alatt nincs kitéve nagy sokknak a pici szervezete.


Na de, boldog babavárást! :)

dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Terhesség megállapítása és 12 hetes között semmi nem volt nekem.

Én 8-9 hetesen mentem terhesség megállapításra magánba. Utána a "kötelező" 12 hetesre, aztán minden hónapban 1x járok magánba a dokimhoz. Kórházba csak a kötelezőre megyek el.

Terhesgondozóba meg nem is járok.

(29hkm)

dec. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Alapból nincs. Mi elmentünk a dokim magánrendelésére a 10. hét környékén, főleg, mert a férjem nem jöhetett be amikor a szívhangot megállapították a 7. héten, és plusz megnyugtatásnak sem ártott (lombik, kései első gyerek stb.).
dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is a terhesség megállapításkor voltam meg majd 12 hetesen megyek a genetikaira
dec. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

8 hetesen voltam megállapításon, 12 hetesen, 18 hetesen,30 hetesen a három ultrahangon, és annyi.

Illetve voltunk babamozin, mert a férjem egyik uhra sem jöhetett be.

dec. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%
Maganba jartam, szoval nekem volt. De allamiban nincs uh a ketto kozott, kiveve, ha valami problema miatt visszahiv.
dec. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
58%
Legelőször a 8.héten mentem orvoshoz, majd a 11.en és a 13.on is. Mind háromszor volt UH.
dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!