Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ban, hogy ennyi csokit kívánok...

Ban, hogy ennyi csokit kívánok a terhesség vége felé?

Figyelt kérdés
Régen is nagyon édesszájú voltam, de aztán ki tudtam váltani ezt a vágyat két naponta egy kocka étcsokira. Most étcsokit nem tudok enni, mert a babám nem szereti valószínűleg, amint eszem egy kockával egyből hányingerem lesz tőle. Ellenben a többi édességet nagyon kívánom, mellette azért igyekszem normálisan enni, de ez az ünnepi időszak sem segít benne sokat, napi fél tábla tejcsoki lemegy... 38 hetes vagyok, cukorterhelésem tökéletes lett és vitaminhiányom sincs, a vasam is végig a maximum tartomány közelében volt, tehát nem azért jön rám ez az édesség kívánás mert valami hiányozna. De kicsit azért zavar, viszont egy idő után már nem tudok neki kontrollt szabni, hogy ne egyem meg.
dec. 31. 07:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Szia én 30 hetes vagyok. Ugyanígy vagyok mint te. Nem tudok nemet mondani az édességre legyen szó csokiról, kakaóscsigáról ilyesmikről. Pedig előtte nemet tudtam mondani simán. Borzasztóan zavar engem is.😐
dec. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, én terhességem előtt is nagyon figyeltem az étrendemre, mindig kontrollt tudtam tartani, de most ez teljesen elveszett.
dec. 31. 08:53
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Az a kemény, hogy én nem is voltam csokis előtte, a gumicukrot sokkal jobban szerettem. Most meg... Egyszerűen minden jöhet, ami csoki...
dec. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Én egyáltalán nem ettem csokit, édességet, vagy csak nagyon ritkán, azonban a terhesseg alatt a 20. hét óta mást sem kívánok, mint csokit, kakaót, nutellát, sütit... szerintem, ha a cukrod rendben van akkor lehet engedni a kísértésnek, emiatt nem hiszem, hogy bűntudatot kellene érezned, a testednek valószìnűleg több energiára van szüksége esetleg próbáld meg, hogy "jobb" szénhidrátból viszel be többet. Pl zabkása, bogyós gyümölcs stb. hátha így ezekkel mérséklődik.
dec. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy minden reggel zabkását eszem, chia maggal meg minden földi jóval, mellette teljes értékű proteineket, köretnek zöldségeket, néha rizst, zöldturmixot, stb. Mégis estére vérszemet kapok a csokira, pedig nem is vagyok éhes.
dec. 31. 09:50
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

" Most étcsokit nem tudok enni, mert a babám nem szereti valószínűleg, amint eszem egy kockával egyből hányingerem lesz tőle"

Ezt ugye te sem gondolod komolyan 🤣🤣🤣🤣

Ha a babád nem szeretné, ami a hasadban kb kizárt, mert a köldökzsinóron nem a csoki megy át, akkor se neked lenne hányingered, hanem neki 🤦‍♀️


Nyugodtan egyed a napi fél tábla csokikat. Csak me csodálkozz, ha úgy gurulsz majd be a szülőszobára.


Én is kívántam az édességet, ettem is. Na de nem ész nélkül.


Barátnőm csinálta ugyan ezt mint te. Na ő azért egy +20kilót összeszedett szülésig. Mert a baba kérte 🤣

Utána meg mikor elhagyta a férje mert 2x akkora lett, mint volt, még ő volt megsértődve.

dec. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Pedig előtte semmi bajom nem volt az étcsokival kedves utolsó. :) Ugyanúgy, ahogy a tonhallal sem, terhességem alatt mégis kihányom.


És nem hiszem, hogy gurulnék a végére (ami jó esetben kevesebb mint 13 nap), mivel 175 cm vagyok, 58 kgval kezdtem vékonyan és izmosan a terhességemet, most pedig 66 kgnál tartok, tehát a baba, méhlepény, magzatvíz, cicik súlyán nincs rajtam több és nem is vizesedek. De köszönöm a kedves flegma megjegyzésedet, remélem kiélted a komplexusaidat miközben ezt ideböfögted. ☺️

dec. 31. 10:43
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is voltak olyan ételek, amik a kedvenceim voltak, terhesség alatt mégis rosszul lettem tőlük, vagy nem kívántam, teljesen normális.


6-os te meg egy igazi rosszmájú perszóna vagy, egyáltalán mit foglalkoztat, hogy kinek hogy alakul a súlya terhesség alatt? Képzeld el én 25 kg-ot híztam, pedig nem zabáltam össze-vissza, egyszerűen a hormonok teljesen megborították a szervezetemet, szülés után mégis visszafogytam a tini kori alakomra, ami kb. egy anorexiás gebe szintje és még csak nem is edzettem, hanem a szoptatás és a gyerek cipelés, napi séta akkora kalória deficitet okozott, hogy hiába ettem kétszer annyit mint a férjem, mégis kórosan sovány lettem 1 év alatt.


Akit a súlya miatt elhagy a párja, az jobban is jár, ha megszabadul egy ilyen embertől. Azt viszont nem értem, hogy a te stílusod mellett hogy bír megmaradni a párod. Mit sem ér a külső, ha a belső rohad. :)

dec. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

A napi fél tábla csoki pedig nem hinném, hogy ész nélküli zabálás kategória, ha mellette pedig normálisan táplálkozik az ember. A kérdező pedig le is írta, hogy proteinben gazdag étrenden van, mellette normális szénhidrátokkal, amit igazol is, hogy még 10kg-ot sem hízott terhesség végére sem.


De te biztos jobban tudod, gondolom mindenki terhes felesége körül mérleggel meg centivel rohangálsz. 🤦🏻‍♀️🤣

dec. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a szervezet tudja mi kell neki. Én sajtot eszem sajttal, pedig sosem voltam nagy sajtimádó. 😀
dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!