Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes (fiatal) nőgyógyászok csak terhesgondozást vállalnak, szülést nem? Hogy oldható meg, hogy annál szüljek, akinél én szeretnék, ne annál, aki épp ügyeletes?

Figyelt kérdés
jan. 3. 18:31
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
98%
Magánklinika. Már nincs fogadott orvos, csak nagy rizikóval.
jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%
Nem is szülhetsz annál, akihez terhesgondozásra jársz, a jelenlegi jogszabályok szerint.
jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
És ha akkor ő az ügyeletes?
jan. 3. 18:53
 4/37 anonim ***** válasza:
97%
Ha nincs más elérhető személy és sürgős, akkor igen.
jan. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
91%
Mert már nem vállalhatnak törvényileg. Ha ügyel és van más is bent,akkor sem nyúlhat hozzád az,akihez magánba jársz. Csak akkor ha nincs más,csak ő és sürgős.
jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%
Mert szülést már egyik sem vállalhat. Járhatsz terhesgondozásra magánba akihez csak akarsz, de nem fogják behívni az orvosodat amikor szülsz. Én még így szültem a lányomat, hogy volt fogadott orvosom, akit felhívtam amikor "indult a buli" és bejött levezetni (nyilván pénzért). Már hálapénzt sem fogadhatnak el, az sem aki épp bent volt ügyeletben és megvagy vele elégedve, ráadásul nem csak őt, téged is megbüntetnek ha kiderül. Van egy határ amíg ajándékot elfogadhat, párezer forint. Többet nem, mert azért is bünti jár.
jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
41%

#3! Akkor szülsz egyedül 😂 Röhej, baszki. Nehogy véletlenül előforduljon, hogy ő azt csinálja, amit egyébként is tenne az ügyeleti idejében, mivel az a dolga, te meg annál szülsz, aki ismeri a kórtörténeted és még meg is bízol benne. Nem, jó lesz a helyi hentes, érezd magad minél sz@rabbul, ha már szülni mersz.

#2

jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
76%

Magánklinikán meglehet oldani. Sok pénz, de ha erre van szükséged, akkor költsd erre.


Igaz, nálunk az volt, hogy így sem a választott orvos vezette le a szülést, mert a választott pont lebetegedett, a főorvos meg nem engedte. Tudod, mi volt? Semmi. A világon semmit nem jelentett volna, ha ő van ott. A szülésznő személye többet számít vajúdás során.

jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
64%

#8! Bocs, hogy az orvosom véletlenül nem magánklinikán dolgozik, hanem állami kórházban, ahova történetesen tartozom.🙄

#7

jan. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
53%

Miért nem vezetheti le a szülést ugyanaz az orvos, aki a terhesgondozást végezte? Nem Magyarországon élek, nálunk még ez a rendszer működik - felfogadhatod az orvost, amelyiket szeretnéd, pénzért.


A pénzügyeket még megértem, hogy nem fogadhat el hálapénzt, de azt nem értem, miért nem szülhet nála az illető kismama. Köszönöm a választ!

jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!