Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell mennem újra cukorterhelèsre?

Kell mennem újra cukorterhelèsre?

Figyelt kérdés

Előző terhességem alatt volt cukorbetegségem, ezért a 16.héten voltam korai terhelésen. Az éhomi 4,2 a 120 perces 3,6.

Kell mennem újra 20-24.hét között, hátha addigra mégis kialakul?


jan. 11. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell menni. Ilyenkor a biztonság kedvéért kell menni, mert ezek szerint van rá hajlamod, főleg ha már előfordult és ez a 24. Hétig is változhat. (Én is 2x voltam, tavaly szültem, nekem családi kórelőzmény miatt kellett a 16. Héten is menni.)
jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem baj, jobb ha kiderül és a diéta sem okozna gondot, csak eddig két orvos két különböző dolgot mondott. Köszönöm a választ!
jan. 11. 20:59
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Nekem pl az orvosom azt mondta ha az előző terhesség cukros volt, nem is terhelnek, hanem automatikusan cukrosként kezelnek és diéta.
jan. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as a régi orvosom nekem is ezt mondta, így is készültem. De aztán az új orvosom rácáfolt. Ettől függetlenül odafigyelek azért az étkezésekre
jan. 11. 21:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell.
jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kell menni és én megtudom càfolni hogy nem biztos hogy a 2.terhességednél is cukros leszel
jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem a diéta miatt sokkal könnyebb volt a második terhességem mint az első. Mondjuk mindkét gyerek egészségesen született, de az elsőnél megszenvedtem kb mindent, köztük a toxémiát is.
jan. 11. 22:26
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Mar ez se jó eredmény, hisz borzasztóan beesik az éhomi alá, ami azt jelenti, hogy a cukorcsúcs jóval hamarabb volt és valószínűleg magasan tetőzött.

Ha nem küldenek is tartanám már a diétát.

jan. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as, elküldtem az orvosomnak, addig is figyelek az étkezésekre. Nekem is furcsa volt hogy ennyire alacsony.
jan. 12. 10:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség hogy nem jó eredmény. A beesik azt jelentené hogy 3 körüli lenne, de ez alig van alatta. Nekem 3,2re ment le, rosszul is lettem. De nem voltam cukros, egészséges baba született és normál súllyal. Szóval az h9gy alacsonyabb, nem jelenti azt hogy rossz.
jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!