Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kevesebb magzat mozgás?

Kevesebb magzat mozgás?

Figyelt kérdés
Jelenleg 35+5 hetes várandós vagyok, mellső fali lepénnyel. A lepény miatt kb a 22. héten kezdtem el érezni a pici lányt a pocakban, és azóta is minden nap ami nagyon jó. Azonban hallom másoktól, hogy az ő babájuknál megy a buli minden nap és, hogy fáj nekik ha mozog a baba. Nálam is érződik, de sosem éreztem azt a tipikus "kirúgja a ház oldalát" mozgást. Lehet köze ennek a lepény helyzete miatt? Első babával azt hittem majd én is ilyen kis élénk mozgásokat fogok érezni, de nem. Sőt mikor vannak ezek a hideg frontok akkor még annyira sem.

jan. 11. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonlóan alakult a terhességem a fiammal (mellső fali lepény, 20. hét után érzett első mozgások stb.), és olyan nagy buli nálunk sem volt...

Volt olyan néha, hogy egy-egy mozdulatnál valamijét tiszta erőből végighúzta a bordáim között a semmiből, olyankor általában fennakadt azért a szemem pár másodpercre a hirtelen fájdalomtól (vagy inkább kellemetlen érzéstől), de egyből el is múlt.

Pedig szerintem viszonylag aktív baba volt, ráadásul kora őszi, a nagy nyári hőségben telt a terhesség vége. 🙂

jan. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Akkor lehet benne valami!
jan. 12. 00:26
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk sem volt olyan, mint amiket leírtál. 13 hetesen éreztem először, de még az utolsó hetekben/napokban sem éreztem azt amit mások mesélnek. Néha volt, hogy pl az egyik lábát beakasztotta a bordáim közé, vagy volt, hogy bordán rúgott, ezek elég kellemetlenek voltak. De ezen kívül semmi extra mozgást nem produkált.
jan. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden terhesség és baba más. En a harmadikat várom, mindhárom mellsőfali lepénnyel. Az első kislányom brutális volt, amit leművelt, néha azt hittem kijön hasfalon keresztül 😅 A kisfiam is mozgékony volt, de ő már valamivel nyugisabb, mozgott sokat, de nem olyan erővel. Kost 28 hetes vagyok a hugival, ficereg, néha hasfalon keresztül is látszik, de az első kislányomhoz képest sokkal lágyabban mocorog.

Babának is ilyenek voltak már pocakon kívül is, a kislányomat egy percre nem lehetett lerakni, nyugtalan volt, babakocsiban/autóban üvöltött, 9 hónaposan már járt. A kisfiam babának egy kis budha volt, jókat aludt, ha jóllakott kb. le💩ta mi van körülötte, csak magyon hasfájós volt. Most reménykedem ezek alapján, hogy kapok végre egy eszik/alszik babát 😅

jan. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38 hetes vagyok és sosem fájt amikor a babám mozgott, most is csak kinyomja ugye kezét lábát de sosem fájdalmas, nem rúgja ki a bordámat, ezt leszámítva sokat mozog és ez a legfontosabb, nem az h nem rúgja ki a derekam és akkor baj van. Minden a legnagyobb rendben van akkor is ha diszkréten , fájdalommentesen mozog.
jan. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak nyugisabb babák. Nekem se volt olyan, hogy jaj kirúgja a hasam oldalát, viszont állandóan bepakólta a jobb oldali bordám alá a lábait és nyomta kifele. Na az nagyon tudott fájni. Most várom a másodikat, 17 hetes vagyok, de ő már most mozgékonyabb.
jan. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nyugisabb volt. Néha volt hogy felpörgött, de alapvetően nem vergődött sokat.

Voltak napok mikor egyáltalán nem éreztem és az internet már temette a gyereket. Hát ráhallgattam este és vígan elvolt. Meg védőnő is mondta hogy számoljam mennyit mozog. Hát aszerint se élt volna.

De teljesen egészséges gyerek lett.

Egyébként ahogy fogy a hely úgy azért egyre kellemetlenebb lesz a mozgása.

jan. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#3 voltam. Miért lettem lepontozva? Mert a 13.héten éreztem? Egy szóval sem mondtam, hogy már akkor a bordáimat rugdosta. Ha feküdtem az ágyon hanyatt fekve, nagyon koncentráltam és nem mozogtam, akkor néha 5-10 percenkén éreztem olyat, mintha ilyen buborékok pukkadnának ki ott lent. A 16.hétre viszont rendesen éreztem. Nem értem miért kell ezért lepontozni…
jan. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szintén melsőfali lepény, olyan bulikat rendezett a kislányom, hogy komolyan azt hittem sokszor hogy elajulok. Nekem aztán nem kellett aggódni, hogy minden rendbe e vele mert megállás nélkül tudtomra adta, hogy ő jól van. Sokszor álmomban is 😁 aztán meg született es kint se a legnyugodtabb teremtés. 🥹😁
jan. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!