Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig szedtetek terhesvitamint?

Meddig szedtetek terhesvitamint?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 37hét és 4 napos vagyok, múlt héten azt mondták már ne szedjek magnéziumot és terhesvitamint sem. A magnéziumra számítottam, de a vitaminon meglepődtem, kicsit félek attól, hogy a maradék pár hét alatt legyengül a szervezetem ha abba hagyom és ürülni kezdenek a “raktárak” 😅😅 tudja esetleg valaki miért nem lehet vitamint szedni? Tudom, tudom, az orvostól kellett volna megkérdezzem, de annyi minden volt a fejemben, hogy ez kimaradt.

Köszi!


jan. 15. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Szoptatas vegeig szedtem, nekem senki nem mondta, hogy hagyjam abba. Sot, az orvos mondta, hogy szedjem szoptatas alatt is.
jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Én nem szedtem egyáltalán csak vasat és magnéziumot, abszolút nem “gyengültem le” és a gyermekek is teljesen egészségesen született. Ne parázz feleslegesen.
jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben még szoptatás alatt is ajánlják, egyáltalán nem értem, miért mondta ezt az orvosod. Én végig szeretném szedni, szoptatás után is.

37+1 hkm

jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*szoptatás alatt
jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Én alapból nem szedek terhes vitamint, csak C vitamint, D vitamint, omega3, és magnézium. Ezeket bőven terhesség előtt is szedtem mindennap ugyhogy én továbbra is ezeket szedem.
jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

Szoptatás végéig szedtem volna, ha közben nem leszek újra terhes, így 2020. Szeptember óta folyamatosan szedem 😅 én a jutavit vitaminját szedem, ár érték arányban a legjobb, minden benne van, ami a 6-8 ezres havi adagos "márkásakban" csak 3 havi adagja 4000 ft. És tervezestől a szoptatás végéig jó, nem fog a nyakamon maradni, hogy "jajj, maradt egy fél levél 2.trimeszteres, de közben beléptem a 3.ba, beszedhetem?"

A magnéziumot egyébként nekem is mondták szülés előtt pár héttel, de a terhes vitamint nem. Szoptatás miatt szedtem tovább.

jan. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Első gyereknél nem szedtem, másodiknál az első három honapban
jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Terhesség végéig szedtem.
jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én szoptatás alatt (3 vagy 4 hónapos volt akkor) váltottam vissza sima multivitaminra. Amúgy végig szedtem, a magnéziumot is, mert ha nem vettem be olyan vádli görcseim lettek, hogy borzalmas. Magnéziummal csak enyhe (valahogy teljesen sose akart eltűnni). Orvos tudta, azt mondta semmit sem befolyásol, ha valóban szülési fájdalmaim lesznek arra a magnézium halottnak a csók, nem befolyásolja majd 🤷🏼‍♀️
jan. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Én szedem. Egyik orvos se mondta hogy hagyjam abba, de ha mondták volna se hagytam volna abba.Amellett hogy egészségesen étkezem én fontosnak tartom azokat a vitaminokat pluszba amelyeket egy terhes vitamin tartalmazhat.Minden hónapban megkérdezik mit szedek és hozzáteszem a babavitamint.Azt mondták hogy szedjem kárt nem tesz de van aki nem szedi csak az első trimeszterben.
jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!