Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kimarad egy hónap a terhesgond...

Kimarad egy hónap a terhesgondozásban. Nagy probléma szerintetek?

Figyelt kérdés
December közepén voltam a dokimnál, és azt mondta, hogy a 2.genetikai vizsgálat kivált nála egy terhesgondozást, így majd a 22.héten menjek kontrollra hozzá. Viszont csak online lehet nála időpontot kérni, és mire eszembe jutott már csak február 15-re tudtam foglalni, ami a 25.hét. Nagyjából 3 hetente szokott visszahívni, így most akkor kimarad egy látogatás nála. Igazából olyan sok minden nem szokott történni ezeken a vizsgálatokon, megkérdezi hogy vagyok, a gyógyszereket átbeszéljük, hogy mit és hogyan szedjek, illetve a szívhangot szokta megnézni kb.5 másodperc alatt. Mindig 1-2 héttel előtte foglaltam eddig is az időpontokat, nem tudom most mi történhetett, hogy csak egy hónappal későbbre van, de sajnos telefonszám nincs is az oldalon, így felhívni sem tudom. Szerintetek ez így nagy baj? Esetleg menjek el másik dokihoz, biztos, ami biztos alapon vagy mindig ugyanoda kell járni terhesgondozásra?
jan. 16. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Miért, szerinted mi a franc fog történni?
jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Tudod mennyien el sem mennek, vagy nincs terhesgondozas , es a Fold lakossaga 7,8 billio epp ?

Megis mi a feszkes pikula tortenne ??

jan. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a 2. és a 3. genetikai UH között nem is mentem... A vérnyomást,vizeletet,szívhangot, súlyt a védőnő is nézi, azért hogy megkérdezzék hogy vagyok én meg elmondjam hogy jól teljesen felesleges lett volna.


(Mondom ezt úgy hogy éveket vártunk a babára, gyógyszert is kellett szednem, de egy "hogy van? köszönöm jól" - ból ha gond lenne nem derülne ki.)

jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem az elsőn mondták, hogy ha nem tudok menni, mert mondjuk beteg vagyok, kérjek új időpontot, ha közben van bármi, akkor meg ügyelet. Ne aggódj.


A barátnőm egyetlen terhesgondozásra ment el, mert a cukorterhelés előtt kérdezni akart, de se előtte, se utána többre.

jan. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 4 hetente szoktam menni magánba a dokimhoz. A genetikainál nem szokott,mert ő nem csinál,de így pluszba nem hív el oda,mikor úgy is megvizsgál más. Az elsőnél is így volt,ott végig 4 hetente egyébként ezenkívül találkoztunk. Nekem jól jött,mert ő viszont alapos,minden alkalommal alaposan megnézett mindent,lemér,volt hogy kiderült probléma. Kinyílt hamar a méhszájam,oltári gyulladásom volt,így örülök,hogy észrevette,mert 0 tünet volt. Most a másodiknál jártam úgy és engem is picit frusztrál,hogy ugye a 12 hetesnél nem nála voltam. Viszont azelőtt kórházba is feküdtem,úgyhogy ott is vizsgáltak,a 12 hetesen a genetikai volt és 13 hetesen rám néztek az ügyeleten,mert vérzésem volt. A 15. héten voltam terhesgondozáson,ott ennyit néznek mint nálad,szívhang,áramlás,méhlepény,rendbe vagyok-e,vérnyomás,stb. 5x kell összesen oda menni,a magánosok is szoktak,itt kapjuk a beutalókat is. De itt például semmi részletes dolog nincs,nagyon sok kérdést sem tudok feltenni,átbeszélni bármit,ha szükséges. 2 perc alatt kint vagy a váróba. 16. héten lett volt a dokimnál,de az egész család beteg lett és csak a 19.héten van a következő időpont hozzá szabadba. Engem azért frusztrál,mert leállítottak egy fontos gyógyszert nálam,amit jó lenne visszaállítani is,nem telefontéma sem ez. Így most 2 UH lesz,nála egy, meg lesz utána a genetikai is. Amúgy ha TB-en járnék nem érdekelne,ott 5x van gondozás,de nálam a doki állított be gyógyszert,komplikáció volt az előző terhességem végén,mindent tud rólam. 9. hét óta telefonon,emailbe konzultáltunk ha volt valami,a kórházi fekvés alatt is keresett. Én benne bízok,engem nem nyugtat meg,ha más néz meg. Az elsőnél hiába nézett más meg,ha észre se vett ordító problémát.
jan. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából felesleges ilyen gyakran járni, csak nyilván soksknak megnyugtató a dokiknak meg pénz. Semmi nem fog történni ha kimarad.
jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Eddig is teljesen feleslegesen penzelted ennyit, total ertelmetlen ilyen sokszor menni, dehat ugye neki penz, te meg naiv vagy, persze, hogy kihasznalja.
jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én dokim problémamentes terhesség alatt alapból 2 havonta hívott - amíg gond nem lépett fel, onnantól 3-4 hetente.
jan. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Novemberben voltam legutóbb. Jövő héten megyek. Számomra teher lenne minden hónapban járkálni, ha nem indokolt.
jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmi sem lesz. Én 5 hetente járok, átbeszéljük a leleteket a további vizsgálatokat és csinál ultrahangot. Nem is szokott kézzel vizsgálni szerencsére. Mindig elmondja bármi gond van hívjam.
jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!