Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nem jelent problémàt, ha a...

Nem jelent problémàt, ha a pozitív terhességi teszt után az első orvosi vizsgálatra nem ahhoz a dokihoz megyek, akinél szeretnék szülni?

Figyelt kérdés

Pozitív lett a terhességi tesztem. :) Sajnos annál az orvosnál, akinél szeretnék szülni, a legközelebbi szabad időpont vizsgálatra december 28., ami már elég késő, minél hamarabb szeretnék menni. Éppen ezért az első vizsgálatra egy olyan orvoshoz mennék, akinél már erre a hétre is van szabad időpont, később viszont felkeresném a másik dokit és a többi vizsgálatra már hozzà járnék.

Ilyet lehet csinálni?



2021. dec. 8. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért késő? Az nincs három hét. Vagy már annyira előre tartasz? Lehetséges hogy egyáltalán nem az, sőt most rohannál korán.


Amúgy nem gond, különösen hogy már jó ideje nincs választott orvos.

2021. dec. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Bőven jó a 28. A héten elmész a másikhoz, aztán 2 hét múlvára visszahív, ha csak most teszteltél pozitívat.

Nem annál szülsz, akinél szeretnél, hanem aki ügyeletben lesz, kivételek a magánkórházak. De terhesgondozásra járhatsz ahhoz akihez akarsz.

2021. dec. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha most, a napokban lett pozitív a teszted, akkor a héten még teljesen felesleges orvoshoz menned, mert sajnos nem fog látni semmi mérvadót. A 28-ai időpont viszont teljesen rendben volna.

Ha orvosilag, kórelőzményileg nem indokolt első perctől az esetleges terhesség követése, akkor értelmetlen ennyire sietned. És feltételezem, ha indokod volna rá, akkor nem is felelne meg neked akármelyik doki ki ér rá korábban alapon.

2021. dec. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért gondoltam, hogy késő, mert a legutóbbi menstruàcióm okt. 31-én jött meg, így hivatalosan akkor már a 9. hétben leszek. Nem gond ez?
2021. dec. 8. 09:20
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, a legjobb időpont. Ha nincs panaszod, szükségtelen ott előbb menni, csak azért hogy lássanak. Ha jobban bízol a másik oorvosban, menj hozzá nyugodtan.
2021. dec. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hosszúak a ciklusaid?

Egyébként a 9. hét sem késő. Persze akkor ez a 6. heti vizsgálat sem feltétlenül korai, bár ha nem tankönyvi, 28. napos ciklusaid vannak, vagy később ovuláltál, akkor lehet, hogy ez a doki is visszahívna egy két héttel későbbi időpontra.

Ha nincs panaszod (értsd: nem vérzel), én kivárnám a 28-át annál a dokinál, akit favorizálsz.

2021. dec. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kicsit hosszabbak a ciklusaim a tankönyvinél, 31-32 naposak.

2021. dec. 8. 09:27
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen elég 9 hetesen elmenni. Én karanténok miatt valószínűleg 11 hetesen fogok eljutni vizsgálatokra.
2021. dec. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy ha magánúton mész hozzá, akkor nem szülhetsz majd nála a kórházban, csak akkor, ha szerződsz a kórházzal és kifizeted a díját (ez több százezer Ft). Magánkórház esetén a válaszom tárgytalan.
2021. dec. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mivel nincs orvos fogadás így lényegtelen
2021. dec. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!