Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha volt/van hematómad a...

Ha volt/van hematómad a terhesség alatt, mindig "egyformán" ürült?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy ugyanolyan színű, állagú folyásod pecsételésed volt? Milyen időközönként? Tudtad, hogy ez megint "csak" a hematóma vagy bepánikoltál, mint én? Ürülések előtt volt kis görcsöd vagy hasfájásod?

Én lassan kezdek becsavarodni. Nekem 6 hetesen kezdődött piros vérzéssel. Pár napig erősebb, sötétebb volt, utána halvány barnázás. Bő 1hét szünet, közben látott orvos, azt mondta, nagyjából már szervült. Hossza nem változott, de széltében "összeesett". De mégis kezdődött újra. Barnás folyás, de nem egyforma se színre, se állagra. Természetesen ügyelet, baba jól van továbbra is, a hematóma ürülhet. Néha egy-két nap semmi és utána megint visszatér, de sose pont úgy, ahogy legutóbb.

Nekem is azt mondták, mint mindenkinek, akkor menjek be, ha erős görcs/rendes piros vér jelentkezik. Egyelőre egyik sincs, de sose tudom, hogy normális-e, ha sötétebb/világosabb/erősebb/gyengébb/vizesebb/sűrűbb(bocs a részletekért), mint volt.

Tényleg kezdek mar megőrülni. Köszönöm, ha megosztod a tapasztalatodat. (Az se baj, ha pozitív 😂)



jan. 16. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a vérzés összes skáláján végigmentem. Ömlő piros vérrel derült ki,wc papíron minden törlésnél jött 2 napig,majd 2 nap egyszeri barna maszat. Majd egy hétig semmi. Ezután viszont darabokba ürült,jött nagy darab vérömleny egészbe,akkor ügyelet nagyon megijedtem,7 cm egybe jött,kisebb lett az UH-n a hematóma,magzat jól volt továbbra is. Ezután jött 2 napra rá újabb nagy darab. A kettő között nem csak törléskor,hanem amúgy is csorgott,hol bordó,hol piros vér a betétbe. Kivoltam már. Főleg ugye nálam is mondta a doki,hogyha piros vér van,görcs,akkor van gond. De hiába,ha nekem ahogy ürült is volt piros. A 2. vérömleny után barna maradt egy hétig kb,ha nem tovább. Utána megszűnt,ahogy a hematóma is. Baba jól van,19 hetes vagyok. Hematóma azóta sincs lekopogom. Mindenki azt mondja,hogy nem fájt a hasuk. Nekem görcsölt amikor jött valamennyi a sok magnézium ellenére is. Úgyhogy így ijesztő volt a piros vérrel,vérömlennyel kombinálva. Sőt végig furán feszült a hasam ahogy se azelőtt,se azóta mióta megszűnt. Mikor elöntött a vér is mondtam,hogy de fura érzésem van,második terhesség,elsőnél sem éreztem ilyet. Iszonyat bosszantó az egész,kitartást! Megviseli az embert.
jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1! Jaj, nagyon köszönöm! Jesszus! Ez még rosszabb. Nekem darabos még nem volt, szerintem össze is esnék rögtön 🤣

Én is szedek magnéziumot, meg mindent is, ennek ellenére azt figyeltem meg, hogy egy-egy ilyen pecsételés előtt tompán fájdogál a hasam és mindig ugyanazon a ponton van nem túl erős, de kicsit görcsös vagy szúró fájás egy-két pillanatra függőleges irányban. Aznap néhányszor előfordul. Aztán a pecsételés kezdete után ez megszűnik.

Holnapra van dokihoz időpontom. Ma megpróbálom kibírni, ügyelet nélkül, de persze rettegek, hogy már elhalt a babám.😭

Mikor múlt el neked ez?

jan. 16. 16:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1# vagyok. Ugyanígy voltam,mikor jött fájt,utána mindig megszűnt. Hány hetes vagy most? Hú,egy hónap volt,ha nem több kicsit,sajnos. 11 hetesen kezdődött nálam,akkor 9 napot feküdtem kórházban is vele,sajnos,de az egy merő baromság volt már a végén. Próbálj pozitívan,nyugi. Bár könnyen beszélek. Engem is ez frusztrált,hogy mentem volna akár naponta is nézetni,mert egyszerűn már nem tudtam,hogy most épp vetélek amúgy vagy a hematóma miatt van az egész. Amikor meg egybe kijött pisilésnél,na hát ott kész voltam,alig mertem megnézni mi volt ez,mondom nem tán a magzat.

De ami úgy tartotta bennem a lelket,hogy tudom vannak olyanok,akiknek mondjuk az UH-n derül ki,hogy elhalt a pici,de én akkor is ebbe kapaszkodtam,hogy ha vele lenne baj,akkor talán jobban fájna,jobban véreznék és nem csak kis szünetekre. Meg mondjuk itt egy nagyobb nálam,úgyhogy ő is elterelte rendesen. :D

jan. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na, igen, nekem sajnos nincs gyerekem és nem is lesz több. Tavaly már volt egy vetélésem 5hetesen. Az is így indult, de pár nap múlva fájdalmas görcs nélkül távozott. Szóval az se nyugtat meg, ha nem görcsölök. Emiatt viszont az elejétől kapok progit, amiatt meg azt képzelem, hogy nem véreznék, de közben elhalt.(Nem tudom miért, tavaly se volt akadály a progi, simán elöntött a vér, csak a nyálkahártya nem vált le.) Na, mindegy, mindentől is parázom. Most éppen attól, hogy mi van, ha minden színes folyást ráfognak a hematómára, közben nem derül ki, hogy van egy felszálló fertőzésem és attól vetélek el🙄

Még csak 9 hetes vagyok.

jan. 16. 16:35
 5/8 anonim ***** válasza:
1# vagyok. Igen,ilyenkor a korábbi rossz tapasztalat miatt még rosszabb. :( Nyilván ezek vannak előtted. Kitartást,próbáld valamivel elterelni a figyelmed holnapig. Szorítok,hogy rendbe legyen minden az ultrahangon! Mesélj majd.
jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5! Köszi. Megírom majd!
jan. 16. 18:36
 7/8 A kérdező kommentje:

Na, voltam a dokinál. Egyelőre minden ok. Szépen nő, jó a szívhang 😁

Sajnos, a terhességem magas rizikójú, de az a lényeg, hogy jól van. Maradjon így 🤞

jan. 17. 16:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Szuper.:)) Örülök! Nekem is magas az előző terhességem miatt.
jan. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!