Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hematóma 7 hetes terhesen?

Hematóma 7 hetes terhesen?

Figyelt kérdés
Kétszer volt kisebb barnazasom, tényleg kevés. A 7 hetes ultrahangon a petezsák mellett a doki látott egy kisebb hematómát, amire annyit mondott hogy ne aggódjak, mert fel fog szivodni. Én viszont azóta nagyon aggódok mert nagyon sok rosszat olvastam. Kisebb hematómával kinek mi a tapasztalata? Köszönöm előre a válaszokat!

jan. 4. 09:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy nem hallgatsz az orvosodra, hanem egyből elkezdesz olvasgatni a neten 🥺 ami csak még rosszabb, mert van mindenféle vélemény. Nagyobb esély van arra hogy felszívódik, aggodalomra semmi ok, a stresszel csak ártassz az egész terhességednek.
jan. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt, elmúlt. De én kaptam rá progeszteront, rutascorbint szedtem rá (3x2) ami vénynélküli és sok-sok gránátalmát ittam! Plusz pihentem, nem hajoltam, nem erőltettem meg magam! Ha ezeket betartod nem lesz semmi baj!
jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen nekem nem kicsi henatoma volt, hanem nagy. Nem biztattak semmivel, csak írtak fel progeszteront és mondták, hogy pihenjek. Megmaradt a baba, egészséges és tündéri ❤️
jan. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

6+4 héten szaladtam az ügyeletre vérzés miatt, ott "kedvesen" elhajtott a doki, hogy igen, van szívhang még jók a méretei, de szerinte nem marad meg, verz D okát nem találta.

A saját dokim még aznap adott progeszteront, közölte hogy akkor innentől fekvés, plusz Velfem és magnézium. Ő sem talált semmit.

A 12. héten találta meg a szonográfus a hematómát, ami addigra szervült, tehát ártalmatlan kötőszövetté alakult.

Azóta is minden rendben, 31. hétben járok az egészséges kisfiammal.

jan. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálam később,11 hetesen lett egy hatalmas mellette,alatta,de érte a méhlepény szélét is,sajnos. Ömlött a vér belőlem mintha csapból nyitnák meg,úgy derült ki. Feküdtem,progeszteron,Velfem,magnézium,Rutascorbin. 2 hétre rá már csak a méhszáj felett volt és egy kisebb csak,utána az egybe két részletbe kijött,pár napig még barnáztam,majd elmúlt. Az UH-n teljesen megszűnt ezután a hematóma,magzat ezalatt végig rendbe volt. Most vagyok 17 hetes. Kitartást! Nem lesz gond.

Amúgy ti utána ugyanúgy csináltatok mindent?Nekem a doki azt mondta,hogy igen,de megemelni azóta se merem a kislányom vagy a lépcsőn is mindig nagyon óvatosan megyek. Nektek utána kellett valamiben változtatni?

jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
3# vagyok, nekem azt mondták, hogy éljek nyugodtan, de ne essek túlzásba. Szó szerint! Nekem ő az első baba, így egyedül arra mondták, hogy ne csináljam egyedül, az a kutyasétáltatás, mert majdnem 30kg a kicsike, nehogy elrántson. A cipekedést, hajolást, emelést már csak utólag tette hozzá a védőnő, de azt is igyekeztem betartani.
jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Köszi 6#. :) 5# vagyok. Nekem,hogy mehet minden,de ne terheljem túl magam.
jan. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nekem semmit nem mondott, hogy pihenjek vagy ilyesmi. 1 hónap múlva kell visszamenjek csak. Remelem addig eltűnik nyomtalanul…
jan. 4. 12:48
 9/20 A kérdező kommentje:
Nektek voltak tőle görcseitek, vagy verzes vagy “csak” barnás folyás?
jan. 4. 12:51
 10/20 anonim ***** válasza:
5# Nekem ömlő vérrel derült ki. Utána napokig törlésnél wc-n vér jött,utána két napig barna napi 1x. Majd egy hétig semmi,utána meg kijött egy hatalmas vérömleny,közte megint véres barnás,utána még egy db,majd napokig megint barnázás törlésnél,majd vége. Nagyon rossz volt. Nekem fájt mellette,nem is görcs,hanem ahányszor törlésnél volt,előtte feszült a hasam,vagy amikor kijött a vérömleny akkor is húzott,feszült,fájt picit előtte. Mióta semmi nincs az összes ilyen tünetem elmúlt. Most voltam UH-n,ezen se volt azóta se semmi. Kitartást,frusztráló nagyon.:(
jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!