Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon megijedtem. Ez tényleg...

Nagyon megijedtem. Ez tényleg lehet a HEllP szindróma jele?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 37 hetes terhes és párszor volt az elmúlt két hétben, hogy úgy fàjdogàlt a gyomrom, de ha felültem, akkor teljesen elmúlt és mindig csak éjjel jelentkezett. 2 napja volt erős kb két órán át tartó gyomorfàjásom, aztán az is elmúlt. Akkor arra gondoltam, hogy talán a baba nyom valamit ,mert ezen kívül semmi tünetem nem volt, egy hete a labornàl a vizeletben sem volt semmi, plusz a vérnyomásom alacsony mindig, szóval semmi más jel vagy tünet nem volt csak ez a fájdalom. De most olvastam, hogy ha ilyen van, mentőt kell hívni,mert lehet ez a HELLP szindróma jele is. Erről nem is tudtam és nem is mondott senki semmit róla. Azóta voltam már terhesgondozáson is, ott minden okés volt a babával, velem is és a baba minden nap nagyon aktív is. Szóval nem tudom. Kedden megyek újra a dokimhoz kontrollra, neki majd megemlítem, hogy volt ilyen és hogy most mi a teendő ezzel. De nagyon megijedtem a cikk olvasása közben, bár az összes tünet közül csak ez az egy volt nekem. Nektek volt ilyen és jelentett bajt, vagy semmi jelentősége nem volt?
jan. 20. 00:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a gyomorsav…
jan. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Legyen igazad 🙂. Bár arra szedek Ludeàt.
jan. 20. 06:20
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Ne olvass Googlen ilyeneket..

Ha rakeresel valami tünete a Googlen az csak arra jó,hogy radhozza a frászt.Konkretan a legrosszabb betegségeket fogja feldobni neked.

Ha az orvosnál minden oké volt, akkor ne googlezz

jan. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a labor,vérnyomás és a dokinál minden oké volt,akkor ne aggódj. Igen,tünete,de nem csak ez az egy. Tudom,mert átéltem,sajnos. Az első két nap éjszaka fájt a gyomromnál,jobb bordámnál. Reggelre elmúlt,egész nap semmi. Én is a gyomromra gondoltam,meg már ott rugdosott fent. A harmadik éjszaka nagyon fájt,minden falat kajára jobb lett,fél óra múlva újra. Nem bírtam kiegyenesedni. Reggel hánytam többször egymás után,akkor hívtam a dokim. Akkor már a lapockámba sugárzott. Ő mondta egyből,hogy azonnal vérvétel. Bementem,vettek vért,megvizsgált. Azt mondta ne ijedjek meg,a tünetek alapján hellpre gondol,de lehet nem az. Mért egy 160-as vérnyomást úgyhogy haza se engedett. Itthon már mértem félidőtől amúgy is,és a 120-ról induló,ott a hetekbe már 140 volt. Amikor befektettek és várakoztam,na akkor megint jól lettem,vizelet negatív lett. Se hányás,se fájdalom,éhes voltam. Jól voltam. UH is jó volt. A vérvételem megjött,na ott minden elszállt,máj funkció nagyon. Akkor azt mondták lesz egy kontroll labor gyorsba. Vérnyomásom két gyógyszerrel is 150-160 volt. Nekem továbbra se volt tünet,a délutáni vérvételbe pedig minden elszállt már,még jobban a máj,de már a vérképem is sajnos. Ott akkor sürgős császár volt azonnal. Műtét után 120 vérnyomás és már a reggeli vérvételbe minden helyreállt. Abba bele se merek gondolni,hogy ha aznap nem megyek be,mert megint jobban leszek,mivel ott egész nap jól voltam megint,akkor lehet este már nem kellett volna. Szerencsénk volt. Ezt csak azért írom,hogyha minden labor,tüneted rendben és nem vagy rosszul,jó a vérnyomás,nem aggódnék. Ha rosszabbodik azért nézesd meg. De nyugi. :)
jan. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez a két órás gyomorfàjásom azt hiszem talán szerda éjjel volt, azóta lekopogom,semmi és aznap délelőtt mentünk dokihoz, előtte nap volt labor ami még ennyire jó sosem volt kb. Persze azt is tudom, hogy a terhesség vége felé már mindent is produkál az ember és nem is olvasgattam volna amúgy, csak van egy alkalmazás a telefonomon ami számolja a terhességi heteket, írja hogy mikor mi történik a babával, velem és ott olvastam ezt. Na és akkor ijedtem meg kicsit . De ha gondolod ha gáz lenne, akkor most nem lennék jól. De kedden azért a dokimnak mindenképp megemlítem a dolgot.
jan. 20. 08:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Beirod a google-be, hogy hellp szindróma és el tudod olvasni a tüneteit, a gyomorfájás nem lesz közöttük.
jan. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát hatos,pont hogy de ,mert igazából olyan mintha a gyomrod fájna , de közben a májad lesz rottyon.
jan. 20. 10:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A laborbol látszik, és az is volt nem? Baromi sok dolognak tünete a gyomorfájás. Ha szerdán a hellp miatt fájt volna a gyomrod, jó esetben már kint lenne a baba, rossz esetben meg nem irogatnal itt.
jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hellpnek ettől jóval több tünete van
jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!