Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tourette szindrómás apa,...

Tourette szindrómás apa, tikkes gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon félek, hogy a kisbabám is tourette szindrómás lesz. Az apukának vokális tikkjei vannak. Hozzá kapcsolódó betegség is van, szorongásban, kényszerességben, memória gondokban jelentkezik meg.


Mennyi az esélye annak, hogy jelentkezik a betegség? Nagyon félek ettől. Mindennél jobban szeretem a férjem, szerettünk volna gyermeket.



2022. okt. 26. 07:27
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
95%
Hát, ez egy örökölhető betegség, genetikussal beszéljetek.
2022. okt. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
A magán dokim, aki csinálja a 20.hezi genetikait, neki meg említsem? Biztos, hogy kérdezte, hogy milyen betegségek vannak a családban és sajnos elfelejtettem ezt említeni... Nálam a családban nincsen semmi. Ezzel pedig már annyira meg tanultam élni, hogy elfelejtettem mondani. Tudom ez gáz...
2022. okt. 26. 08:08
 3/48 anonim ***** válasza:
47%
Nem szülnék ilyen kockázattal.
2022. okt. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Persze h említsd meg
2022. okt. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Én szeretem a férjem önzetlenül. Ebben a világban csak a tökéletes a jó? Én nem így élek. Lehet ha úgy alakul nehéz lesz, de a szeretet a fontos...


A férjem is meg talált engem, aki feltétel nélkül szereti,tiszteli,megbecsüli. Mert hiába beteg, van millió jó tulajdonsága. Mellette nem álltak úgy ott a szülei, ahogy mi fogunk a fiúnk mellett.


Ha te ilywn felszínes vagy, kedves kettes, az a te bajod.

2022. okt. 26. 08:35
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
Czeizel Intézet!
2022. okt. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván kívülállókènt egyszerű okoskodni, teljesen más, amikor benne van az ember.
2022. okt. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
54%

Figyelj, kérdező. Ha olyan szerencsés lettem volna, hogy családalapítás előtt közlik velem a szüleim,hogy "ja,amúgy autista vagy ", és nem a lányom születése után rakom össze a puzzle darabjait,NEM vállaltam volna gyereket.

Mert a lányunk is autista lett. Hidd el,nem olyan jó a mai világban beteg gyereknek lenni!


Tudod,milyen az,hogy keresem neki az iskolát,megyeszékhelyen lakunk, és mindenhonnan utasítanak el?


Hogy a szuperokos 120 feletti IQ-val rendelkező lányomat csak a "telepi" iskolába fogják felvenni,ahol az osztályteremben is herbált árultak tavaly?


Ebbe is gondolj bele! Hogy milyen lesz annak a gyereknek az élete! Lehet,hogy sokkal erősebb tünetei lesznek,mint az apjának! Nem tudhatod!

2022. okt. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
89%

Barátnőm férjének ritka genetikai betegsége van, ami örökölhető. Voltak vizsgálaton és 50% esélyt adtak rá hogy örökli a gyermek.


A pasinak már van egy gyermeke, ő nem örökölte.


Évekig úgy voltak hogy nem lesz közös gyermek. Majd 34 évesen úgy érezték itt az utolsó alkalom és mindennél jobban vágynak egy közös gyermekre.

Megcsinaltak nála is később a vizsgálatot és a baba sem örökölte.


Fele esély volt, hatalmas riziko de volt értelme kockáztatni!

2022. okt. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

8# Tudom, hogy mennyi hátránnyal indul az életnek egy ilyen gyerek. De attól ne kapjon lehetőséget életre? Ő nem ér ennyit?


Czeizelben milyen szakemberhez fordulhatok? Vidéken élek.


Kedves utolsó, milyen betegségben szenvedtek a szülők?

2022. okt. 26. 10:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!