Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TSH az első trimeszterben?

TSH az első trimeszterben?

Figyelt kérdés

Terhesség előtt 37,5 mg Euthyroxot szedtem. Amióta terhes vagyok 75mg szedek. Mai eredményeim:

TSH: 3,11mIU/L

T4: 16,94pmol/L

Valahol olvastam hogy 2,5mlU/L alatt kellene lenni a TSHnak. Orvos azt mondta rendben vannak a eredmények de én mégis kicsit parázok.


jan. 22. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Tehetbeeséshez van jelentősége.

Most ha azt mondja rendben, akkor rendben.

0.5- 4.8 ha jól rémlik a határérték, abban benne vagy, ne parázz.

jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a teherbeesésnél van jelentősége, és igazából nem a TSH-n van a hangsúly. A lényeg most az, hogy legyen elég T4 hormon, az pedig úgy tűnik van.
jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Egyáltalán nem csak teherbeeséskor van jelentősége, ugyanis terhesség alatt a magas tsh nem tesz jót a magzatnak!
jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Mivel neked alapból van problémád vele, nyilván kérdezz rá majd az orvosodnál, de nem hiszem, hogy gáz lenne. Én most nézettem szintén 1.trimeszterben és ott 0,05-3,7 a referencia érték.

A lényeg, hogy rendszeresen ellenőriztesd, hogy tudjanak változtatni a gyógyszeren, ha kell.

jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Ok, 1. A magas tsh alacsony hormonszint, persze hogy nem tesz jót a magzatnak, mivel az anya és a baba is ezt használja.

A 3 nem magas tsh. Ha az a nyomorult orvos, aki diplomás, ezt tanulta, ezt tudja, azt mondja hogy minden rendben, miért, de őszintén, miért kell inkább a gyakorin kerdezgetni a körmösöket meg boltosokat?! A büdös életben nem fogom ezt megérteni. Referencia értéken belül van a tsh, ha már egyszer emelve lett az első természetben, mégiscsak konyít valamit hozzá az orvos is, nem? Ha szerinted nem, keress másik orvost, akiben bízol... Valahol azt olvastam... Biztos nem az orvosi tankönyvben... Meg másik x válaszoló sem.

2. Teherbeeséskor az 1 körüli érték a jó, pont azért, mert az alacsony tsh elég magas hormonszintet jelent, ahhoz hogy mire tudomast szerzel a terhességről, már elég 2töknek is és aztán lehet tovább emelni.

A baba pajzsmirigye 12.hétre alakul ki és 16.on indul be. Addig kell figyelni.


Ennyi erővel duplázd meg ezt az adagot is, az a biztos. Ha azt olvastad valahol, hogy a 3.5 nem jó.... Minek ide orvos.

jan. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős terhes vagy? Úgye ahhoz is kell idő, hogy az emelt adag lejebb vigye az értékeket. Nemhiába szoktak 6 hetente nézetni értéket. Ha az orvosod azt mondja rendben van, akkor miért kérdőjelezed meg? Mindenkinél más érték a jó, így ebben mi nemfogunk tudni jó tanácsot adni. Én speciel a 3 fölötti értékkel mindig elvetéltem, hiába volt benne a tartományban. 2,5-el megmaradt a baba, felment 4,8-ra és magasabb adagot kaptam, letornáztuk 1,6-ra. Minden problémamentes. Bízzál az orvosodban, ő tudja, hogy nálad milyen értékek az elfogadhatóak. Mivel nincs panaszod, így felesleges magadat stresszelni.

5-ös jól írja, 12. hétre van a babának pajzsmirigye, de csak a 16. héttől indúl be a működése. Azután már trimeszterenként 1x kell nézetni, ő már a sajátját fogja használni.

jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!