Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszteri rosszullét!...

Első trimeszteri rosszullét! Nálatok hogy alakult?

Figyelt kérdés

Tudom, ez hülye kérdés, de akik hányósok voltak, nálatok hogy alakult? Ha hánynotok kellett, az "terelhető" volt, vagy jött, ha akartad, ha nem? Megkönnyebbültetek utána 1-2 órára, vagy ugyanúgy émelyegtetek tovább?

8 hetes vagyok és az első pillanattól rosszul vagyok, de most második nap érzem csak úgy, hogy tényleg bármelyik pillanatban hányni tudnék... Próbálok másra gondolni, elterelni a figyelmemet, de egyre inkább azt érzem inkább ki kéne erőltetnem egy hányást, hátha picit jobb lesz.


jan. 18. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egész nap szó szerint émelyegtem, de valami brutál mód. Kb 2x hánytam is, de nem volt jobb, hogy kijött. Kicsit segített, ha cukorkát szopogattam. Nemtudtam terelni, kijött és kész, ha akartam, ha nem. Gombás rántottát imádtam, 5. villa után jött is vissza, nemtudtam mit csinálni. Kb a 14. héten múlt el. Volt, hogy nőgyógyászati vizsgálat előtt pont 1 órával alig tudtam felkelni a wc-től annyira jött sugárban.
jan. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10 hetes vagyok, neha jobb, neha rosszabb. Nem hanyok mindennap, de a heti fix egy nap megvan. Viszont mindennap emelygek es oklendezek, ez valtozatlan. Multkor vervetelre indultunk reggel, vissza kellett szaladnom mert kijott az ejszaka ivott viz..
jan. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egész nap tartott kb a 14. hétig.

Talán 3x hánytam összesen, de semmi nem segített, nem könnyebbültem meg tőle, maximum pár percig...

Én valamiért azt hittem, lehet hogy a filmek miatt hogy ez olyan hogy néha egyet hánynak aztán mennek tovább mintha semmi se történt volna. Hát nekem nem olyan volt. Minden minimális szagtól vagy illattól nagyon rosszul voltam. Az elején semmi nem volt jó, kipróbáltam mindent is. Se hideg kóla, se gyömbér (attól még rosszabb is volt az intenzív illata miatt), keksz stb. A szagok minimalizálása volt a leghatékonyabb.

Később volt hogy ezek enyhítettek valamicskét, de még a víz ivása is nehéz volt.

jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem egész nap tartott, hányástól független.


Talán 2x volt az, hogy nem tudtam visszatartani a hányást.

Kb a 6.tól a 10.hétig tartott.

jan. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem erőltetem a hányást. Jó lenne némi megkönnyebbülés.

Első gyereknél is egésznap émelyegtem, de nála nem volt ennyire hányingerem és kb. 7. héten kezdődött. Most rögtön az elején és úgy érzem egyre rosszabb.

jan. 18. 19:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Az émelgyést eltudtam "terelni" de a hányás... na az jött, akármit is csináltam. Elég volt egy icipici szagfoszlány ami felkavart és csomószor volt, hogy a mosogatókagylóba landolt.


Vagy kb a pólómban vittem a cuccot a vécéig... szóval azt nem tudtam elmulasztani.

jan. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én még 6 hetes sem voltam, amikor kezdődtek a rosszullétek, egész napos hányinger, pár nap múlva már hánytam is.

Igazából csak 10-15 percre könnyebbültem meg, utána ugyanolyan szarul voltam.

Egyébként, ha nagyon jönni akar akkor nem fogod tudni visszatartani. 1x ha 5 perccel később indulok haza a cégtől, akkor összehányom az irodát. Szerencse, hogy nagyon közel lakom, így éppen hazaértem. 😅

Lassan 13 hetes vagyok és tegnap kezdtem, azt érezni, hogy talán enyhül végre, de nem merem elkiabálni.

Sajnos nekem egyébként, semmi sem enyhítette a hányingert/ hányást, csak az idő, mert előbb utóbb vége lesz.

jan. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az lemaradt: Kitartás kedves kérdező!
jan. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos van tapasztalatom az első várandósságomból, de az idő megszépítette... :D Ott szerencsére egyszer sem hánytam, ellenben ment a hasam, ha úgy tartotta kedve. Most a hasam is megy és borzasztó hányingerem is van, ez a tuti kombó. :D Mondjuk amíg nem hányok, nem panaszkodom, de nem is erőltetem, ha nem hoz megkönnyebbülést. Örülök, hogy nem jön visszatarthatatlanul! :)
jan. 20. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!