Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszterontól ilyen szintű...

Progeszterontól ilyen szintű fáradtság?

Figyelt kérdés

9 hetes várandós vagyok és sajnos barnázni kezdtem, a doki látta leválás jeleit is, így írt 2x1 progit. Normális, hogy engem konkrétan kiüt? Emiatt a reggelit be sem tudom venni, mert képtelen vagyok ellátni utána a kislányomat, vissza kell aludnom legalább egy órára. Felkelek másfél órával előbb bevenni. Az estit meg alvás előtt merem csak bevenni.

Mintha valami brutál altatót vennék be, ami 20 perc múlva fejbevág és kb. ülve elájulok/elalszom.

Eddig is nagyon fáradékony voltam, de ez kegyetlen. Normális lenne?


jan. 24. 08:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Normális, igen. Engem az esti szokott kiütni, amikor már alapból is kába vagyok. De, ha véletlenül nem alszom be azonnal, akkor kb.1óra múlva már éberebb leszek.(Persze álmos, csak nem annyira, hogy azt érezzem elájulok, ha nem alszom azonnal.)A reggeli nem olyan vészes.

De barátnőmnek pl.ugyanígy volt. Azt mondta, mintha be lenne lőve, és rendesen rosszul is volt.

jan. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen. A betegtájékoztató írja is, hogy szédülést, álmosságot okoz. Vezetni sem mertem miatta, annyira szédültem. Engem kiírt a doki és kérte, hogy feküdjek minél többet mikor a 7. hétben vérezni kezdtem. Nyilván kisgyerek mellett ezt nem olyan egyszerű megoldani.

Egyébként valamennyire hozzá fog szokni a szervezeted és kicsivel jobb lesz pár hét múlva, meg remélhetőleg el is hagyhatod. Csináltak neked hormonpanelt? Nálam sajnos egyértelmű volt az alacsony progeszteronszint, szóval még itt a 33. hétben is kapok egy pici pótlást, de csak 100 mg. Alig várom, hogy elhagyhassam 3 hét múlva.

jan. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem csináltak sajnos hormonpanelt, úgy éreztem, hogy nagyon nem lehet mit tenni, felírt progit, hogy ártani nem árt (de használni sem biztos, hogy fog) és ennyi. Legalábbis ezt éreztem ki a szavaiból. Sok pihenést írt elő és 2 hét múlva kontroll.

Benne van a tájékoztatóban, hogy okozhat ilyet, de azt írja egyeztessek a dokimmal, ha ilyen van. Nem tudom van-e értelme, vagy természetes, ezért érdeklődöm.

Negyedik napja szedem, eddig is éreztem, hogy kábít, de tegnap este szó szerint mintha elájultam volna a kislányom mellett egy esti kelésnél. Ez azért ijesztő... :D

jan. 24. 10:05
 4/20 anonim ***** válasza:

Pedig már pont nem lenne jó abbahagynod. Ilyenkor van az, hogy a sárgatesthormon már nem nagyon termel progreszteront, a méhlepény viszont még nem eleget. Lehet, hogy eleve ezért barnáztál. Biztos nagyon rossz, de el tudnál számolni a lelkiismereteddel, ha abbahagynád és amiatt veszítenéd el a babát? Még kb.azt a 2 hetet kell kibírnod.

#1

jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Eszembe sem jutott abbahagyni, ezt nem tudom miből gondoltad, lehet valahol félreérthető voltam, csak tájékozódom, hogy normális-e ez a "mellékhatás", mert ha igen, akkor nem zaklatom a dokimat vele feleslegesen. :)

2# Viszont ha jól értem, akkor ezzel az előzménnyel szépen végigvitted a terhességet, jó ezt olvasni, kitartás neked mostmár a végéig! :)

Nyilván az a legnagyobb félelmem, hogy nem marad velünk ez a baba és lélekben próbálok mindenre felkészülni azért... :(

jan. 24. 10:30
 6/20 anonim ***** válasza:

#5!Dehogy, nem gondoltam, hogy abba akarod hagyni, csak nem tudtam, mennyire vagy tisztába azzal, hogy ilyen szempontból ez pont kritikus szakasz. Meg hogy beszélj-e az orvosoddal. 12 hetesen szokták fokozatosan abbahagyatni, mert onnantól termeli a méhlepény. De ha a dokid azt mondaná, hogy végülis nem is biztos, hogy ez volt a baj, lassan úgyse lesz rá szükség, hagyd abba nyugodtan, ha ennyire szenvedsz, és utána ne adj Isten elmegy(tök más okból, de az sose derül ki), akkor a dokinak nem lesz lelkifurdalása, neked viszont lehet. Azért írtam, mert én a te helyzetedben így már akkor se merném abbahagyni, ha doki mondaná. (Volt már egy vetélésem, akkor is kaptam az első barnázástól, pedig sose volt progi problémám. Semmit nem segített, mert nem is az volt a baj, de nyugodtabb voltam, hogy mindent megtettem, nem ezen múlt.) Most a pozitív teszttől kapom és ha beledöglöm is szedem, amíg azt nem mondjak, hogy abbahagyhatom. Akkor se, ha úgy járok, mint #2, pedig azóta se volt progi problémám. Pont ovu után mérettem, amikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok(nem voltam, még be se ágyazott) és felső határ fölött volt. Szóval nálam a doki nyomja nagyon, de ha kell, marékszámra eszem😂 Csak maradjon meg!🙏10 hetes vagyok most.

#1, #4

jan. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kérdeztem a dokit, amikor felírta, azt mondta ha a 12. hétig minden oké, akkor szép lassan elhagyhatom majd. Ilyen formán eszembe sem jutott magánakcióba kezdeni. Azt sajnálom, hogy nem csináltattam előtte hormonpanelt, mert így egy kicsit "hamis reménynek" érzem. Nagyon remélem, hogy megmarad a babánk, de éreztem a dokin és nyilván utána is olvasgattam, hogy a progi ilyen esetben amolyan "hátha" alapon megy.

Próbálok nem hamis reményt táplálni, mégis bízni magunkban/a sorsban, nehéz helyzet ez. De az semmiképpen nem jutott eszembe, hogy a mellékhatások miatt abbahagyom, ez egyértelmű. :)

jan. 24. 10:55
 8/20 anonim ***** válasza:
24%

1. Tudom, hogy meg fognak kövezni, de a tény az, hogy a progeszteron szedése max. akkor növeli az élveszülési arányt, ha volt már vetélésed ÉS mellette vérzel. Ha nem volt vetélésed, full feleslegesen szeded, mert semmivel sem marad meg nagyobb eséllyel a terhesség.


2. Ha már mindenképpen szeded, mert az orvos azt mondta, hogy kell, akkor nem szájon át kellene, hanem hüvelybe, és akkor nem ütne ki úgy, hogy nem bírsz fent lenni...

jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

[link]


Ha tudsz angolul és kicsit érdekel, ezt a cikket érdemes elolvasni, és akkor az ember rájön, hogy spontán fogant terhességeknél a progezsteron pótlása egy humbug.

jan. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#7! Ne hallgass #8-ra, minden progis kérdésnél leírja, de f@szság. Eddig mondjuk 2 vetéléssel írta, már csökkentette egyre. Progreszteron hiány pont ugyanannyira lehet 1.terhességnél, mint 2 vetélés után. Ha pótolják, értelemszerűen nem lesz hiány és megmarad a baba. Nem tudom, miért ez a perverziója, hogy mindenkinek muszáj direkt elvetélnie párszor, mert az jó. A vérzésnek is kb.annyi köze van hozzá. Semmi. Tegyük fel Mancika 1.terhéssége vetéléssel végződött, mert életképtelen volt az embrió. Progival is ez történt volna, de nem kapott. 2. terhességénél sincs progi hiánya, de vérzik, mert elpattant egy ér a hüvelyében. Nyilván a progi segít neki, véletlenül sem az, hogy semmi baja nem volt és egyébként is megmaradt volna🤦🏽‍♀️

Egyedül abban van igaza, hogy hüvelyben is lehet, lehet az jobban bejönne. Én nem akartam, mert felmarhatja a hüvelyfalat és az is okozhat vérzést, attól meg még jobban bepánikolnék.(Barátnőm kúpot kapott, úgy volt halálán.)

#4

jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!