Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy ,, vészelte " át ezt...

Ki hogy ,, vészelte " át ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

22 hónapos nagylanyom van, és a 6.terhessegi hétben járok. Egész nap rosszul vagyok, hányok, állni sem tudok olyan kimerültnek érzem magam. Alszom vele napközben másfél-ket órát. Nyilván megemberelem magam, kint vagyunk a kertben játszunk, bent is rajzolunk, autozunk, amit szeretne, de jelenleg nagyon nehéz. Örülök, ha meg tudok főzni gyorsan valamit.

Ezen túl kell lenni, tudom, de érdekelne ki hogy viselte hasonló helyzetben ezt az időszakot.

A te vallaltad, oldd meg és hasonló válaszokat, mellozzuk, köszönöm.



2023. aug. 3. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit pihentem, amennyit bírtam. Nekem csak a fekvés segített, próbáltam fekve játszani a gyerekkel, a földön pelusozni, mindenből csak a minimumot megcsinálni. A 14. hétig volt rossz, a 15.-re teljesen jól lettem. Durva volt. Próbáltam B vitamint, hányinger csillapítót, amit az orvos írt fel, de nem segített semmi.
2023. aug. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát...

Én 6-15. hétig hánytam. Aztán jött az arcüreg és középfülgyulladás, ami eltartott 3 hétig.

A 22. hét óta pedig jóslófájásaim vannak.

Most vagyok 29 hetes terhes és a "nagy"fiam 2,5 éves.

Őszintén? Ezt az időszakot tényleg túl kell élni. Iszonyat nehéz. Ami fontos, hogy ne legyenek nagy elvárásaid magaddal szemben! Főzést próbáld leegyszerűsíteni. Takarításban segítsen be a férjed, barátnőd, testvéred, anyukád, anyósod vagy bárki, aki hadra fogható!

Ne szégyellj segítséget kérni! Ha pedig nincs segítség, akkor se hajszold túl magad! Az ablakpucolást, vasalást és társait (ami nem létszükséglet) hagyni kell a francba!

A gyerkőc ellátásán kívül semmivel ne foglalkozz! Ha pedig úgy érzed fel se bírsz kelni, akkor bébiszitter, vagy más segítség, legvégső esetben néha be lehet kapcsolni neki a mesét is. Attól még nem lesz se vak, se autista, se semmi más, amivel riogatnak a tv ellenes tökéletes anyukák.

2023. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Férjem segített. Az egész második terhességem kb végig haldokoltam, nagyon rossz volt. Amikor kis erőt éreztem magamban, elmentem vele játszótérre, de amúgy nagyon az alap minimumon működtem. Nem volt jó, több gyereket nem is vállalunk, részben emiatt sem (2 év 4 hónap van a lányok között).
2023. aug. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy éreztem magam, brutális volt az első és a harmadik trimeszter. Nyilván már a terhesség előtt sejtettem, hogy nem lesz fáklyásmenet a dolog, és nem fogok tudni annyit és olyan minőségben pihenni, mint az első terhességem idején (pedig akkor is majdnem végig dolgoztam, de egészen más ülőmunka után minden nap 5-kor letenni a lantot és pihenni egész este és éjjel, mint a nonstop "szolgálat"), de azért így is mellbevágó volt a dolog. És akkor nem beszélek arról, hogy a gyermekágyi időszak alatti javasolt pihenés/kímélő életmód mennyire teljesül egy 2-3 éves gyerek mellett.... :D Nem tudok igazából mit tanácsolni, csak hogy kitartás!
2023. aug. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kisebb gyerek mellett lettem terhes, még járni sem tudott, sokszor fel kellett vennem. Az első trimeszter kegyetlen volt, nagyon fáradt voltam sokszor. Ha ő aludt napközben, én is vagy legalább pihentem. Olyant játszottam vele, amit ülve, esetleg fekve is lehetett, vagy könyvet nézegettem vele, esetleg mesét kapcsoltam. Ezt túl kellett élni vhogy. Kevesebbet is tudtam sétálni akkor vele. A második trimeszter sokkal jobb volt, a harmadik volt még nehéz. De azt is túl lehet élni, de kell a segítség.
2023. aug. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én összeszorítottam a fogam kb.

Reggel ki sem bírtam kelni az ágyból, annyira ramatyul voltam sokszor. Ráadásul hányingerem volt a kávétól is, pedig az jól jött volna akkor.

Főzni szinte abszolút nem főztem, rendeltem a kaját pár hétig.

Ha ez esetleg opció, akkor ajánlom neked is, én úgy voltam, hogy ez egy ilyen időszak, most belefér.

Meg azt vettem észre, ha belelenültem a dolgokba, akkor jobb volt. Ha leültem sajnálni magam, akkor rosszabb. :)

2023. aug. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Truest ***** válasza:
100%

Nekünk nem volt sok segítségünk, a párommal együtt kellett megoldanunk mindent.

Próbáltunk mindig figyelni a gyermekünk igényeire akkor is, ha az a házimunka rovására ment.

A reggelek voltak a legrosszabbak, főleg a napi 2-3 órás éjszakai rendszeres virrasztás miatt.

A főzéssel próbáltunk időt spórolni, levesekből, főételekből többet készíteni, azokat lefagyasztani, ha végképp nem boldogultunk, rendeltünk.

Igazi zombi üzemmód, kitartást!

2023. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én feküdtem a lányom meg játszott a szobában.Megértette,hogy anya nincs jol.Nehéz időszak volt.
2023. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezért van egy gyerekem. Végig hánytam a terhességet, nemhogy főzni, bevásárolni se tudtam, ránéztem egy élelmiszerre hánytam. Ezt gyerek nélkül is nehéz kibírni, gyerekkel nehezebb, de ki fogod bírni, gyógymód nincs erre, csak el tudod viselni.
2023. aug. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A lányom épp a sokadik szeparacios szorongasat éli , gyakorlatilag hányás közben is csimpaszkodik belém és sír, hogy az apja arrébb akar vinni tőlem. Borzasztó buntudatom van, hogy nem tudok most úgy foglalkozni vele. Nálunk még senki sem tud a babáról, de később anyósom szerencsére mindenben tud segiteni.

Mégegyszer köszönöm a kedves szavakat:)

2023. aug. 4. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!