Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy is van ez? Most akkor...

Hogy is van ez? Most akkor melyik lehet a valós ?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lehet buta kérdés de teljesen elbizonytalanodtam. Hosszú ciklusaim vannak , átlagosan 35 naposak. Sosem tudom pontosan , hogy mikor van ovum, mert mindig más tüneteim vannak. Az utolsó menzeszem december 7-én volt , január 19-én a digitális Clearblue teszt 2-3 hetet mutatott. Ez ugye 4-5 hetes terhességnek felel meg. Viszont, ha neten beírom egy “terhességi kalkulátor”-ba az adatokat, akkor azok alapján 6 hét 6 napos terhes vagyok a mai napon. Letöltöttem a PregHello alkalmazást is, az pedig 5 hét 6 napos terhesnek titulál. Esküszöm, teljesen belezavarodtam. Holnap megyek az első ultrahangra ( orvosi utasításra , mivel volt már egy vetélésem ) , és félek, hogy csalódás ér. Az adatok alapján látni kéne legalább pulzálást, de a hosszú ciklus miatt fogalmam sincs mekkora most a picur. Annyi rossz és negatív történetet olvastam már az elmúlt napokban, hogy rettegek a vizsgálattól. :( Akinek hasonlóan hosszúak a ciklusai, nálatok stimmelt a terhesség nagysága az első UH-n?
jan. 24. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Az utolsó menzesz első napjától számold a heteket

Ne a clearblue, és applikációk szerint...

Az lesz a jó, amit te kiszamolsz ...

Én is így csináltam, és ugyanúgy mondta az orvos a heteket mikor először mentem, ahogy én számoltam.

jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kalkulátor az utolsó menzesz első napjától számolja, azaz dec 7. Az orvos is így fogja.

A clearblue meg hcg szintet néz, ami a beágyazódás után emelkedik, stimmel a 2-3 hét.

Ha most mondanom kéne valamit, szilveszter körül eshettél teherbe. Az a teszt már pozitív. Néz UH-t az orvos, az lesz a tuti. Szerintem már lesz szívhang is.

jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Az utolsó menzesztől számított kor akkor stimmel, ha valakinek 28 napos ciklusai vannak.

Hosszabb ciklusnál később van ovuláció. Annyi napot kell levonni az utolsó vérzés alapján számolt terhességi korból, amennyivel hosszabb a ciklusod, minz 28 nap.

Ha neked 35 napos, akkor 28 napos ciklussal számolva 6+6 napos lennél, azonban mivel feltehetően neked egy héttel későpbb van ovulációd a 35 napos ciklus miatt, nem 6+5, hanem csak 5+6 hetes terhes vagy...

(Nyilván a két kalkulátor között is az a különbség, hogy az egyik megkérdezte, hogy hány napos a ciklusod, a másik meg nem kérdezte meg, csak az átlag 28 napossal számol....)


De számolhatod úgy is, hogy amikor meg kellett volna jönnie, akkor vagy 4 hetes. Mert ovuláció két héttel vérzés előtt van, 28 napos ciklus esetén meg (ahonnan átalában számolnak) azelőtt két héttel lenne az utolsó menzesz...


Nem olyan baromi bonyolult ám ez, csak az embrnek tisztában kell lennie az alapvető biológiai működésével meg a ciklussal.

jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó menzesz első napjától számol az orvos, akkor is ha 21 vagy 40 napos a ciklus, mert az az egyetlen kiindulási pont. 28 napos ciklus elég ritka, hiába az a tankönyvi. Ha már ennyire biológiázunk, nem jött meg első napján 2 hetes, nem 4, mert ugye ovu előtt két héttel még nincs számolni.

A 12hetes UH-n korrigálnak esetleg a kiírt napján.

jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

Egyszerűen hihetetlen ez az oldal, hogy csak és kizárólag az értelmes válaszokat sikerül mindig lepontozni.


Az értelmes orvosok számolnak a ciklus hosszával, ugyanis úgy kell számolni a terhességi kort. És nem, egyáltalán nem ritka a 28 napos ciklus, és nyilván 1-2 napos eltérés nem oszt, nem szoroz, ellenben stabilan 7 nappal hosszabb ciklus igen is számít.


A "ha már ennyire biológiázunk" részt meg talán gondold át még egyszer..


Nyilvánvalóan az embrionális kor a kimaradáskor 2 hét, csak az a lőtéri macskát nem érdekli. A gesztációs kort pedig az utolsó vérzés első napjától számoljuk a ciklus hosszának megfelelően korrigálva.

Sőt, képzeld el, az UH is azt a kort fogja kiírni, ami a 28 napos ciklus menzeszének első napjától számolódna, nem az embrionális kort.

jan. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!