Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mennyit várt szülés után,...

Ki mennyit várt szülés után, hogy “fogadja” a látogatókat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 39 hetes vagyok, de sokat gondolkoztam már rajta, illetve azon, hogy ki fog először megsértődni amikor nemet mondunk.

Én úgy gondoltam az első két hét az a miénk, esetleg anyukám, férjem anyukája. Utána nagyszüleink is nyugodtan, viszont amivel nem jutok döntésre, hogy apumékat mikor “engedjük”. Felesége van, 3 gyerek, akiket nyilván szeretek és sokat voltunk eddig velük, de szó szerint állandóan beteg valaki. (Suli, ovi ugye)


A gyerekekkel az egy hónapot mindenképp meg szeretném várni, de nem tudom pl apumék mennyire számítanak ilyenkor “hordozónak” mennyire lenne veszélyes a picire. És kismamaként is nem egyszer volt rá példa, hogy hívtak látogatóba aztán ott közölték, hogy “Ja, amúgy tegnap hányt a gyerek de semmi baja”. És úgy érzem nem tudok ilyen téren bízni bennük, hiába kérdezek rá. Főleg nem egy újszülöttel kapcsolatban. De mégis csak ő a nagypapája a picinek.


Bocsi kicsit hosszú lett, nem mondom azt se, hogy nem gondolom túl, de kiváncsi vagyok ki hogyan oldotta meg a nagy család látogatást 😁 természetesen hálás vagyok a családomért, de van egy két rész aki nem feltétlen érzi a határokat, ezt szeretném én meghúzni, lehetőleg nem megsértve senkit.


Köszönöm!


jan. 25. 14:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
Azt ugye tudod hogy a kórházban is elég sok emberrel fogtok találkozni? :D
jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
57%

Anyósom eleve nálunk volt szülés után. A sógorom és a felesége (a lányom keresztszülei) másnap jöttek, ahogy hazajöttek a kórházból is, aposom is .

Az én családom sokkal később, de nem azért mert nem engedtem.

jan. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk borzasztó stílusúak, úgyhogy nekem erre nem volt szükségem,mi váltunk családdá.:) Anya és anyós az első két hétbe jött egyszer, utána kértem,hogy 6 hétig ne,a többi rokon is 6 hét után,de nekem őszintén utána is terhes volt társaságuk. De nálunk az a típusúak,akik elvárták,hogy kiszolgáljam friss császárral egy koraszülött mellett őket. A férjem itthon volt egy hónapot,nagyon jó volt hármasba. :) Nemsokára négyesbe leszünk, szintén így tervezzük. De ez családtól, egyéntől függ,ha másnak normális és szerető családja van,biztosan más szituáció. Egyébként 0 immunrendszere van,gyerekek nyilván közösségbe járnak. Lehet itt vagánykodni,de amikor barátnőm fogadott mindenkit is az egy hetese mellett,majd gyönyörű vírust összeszedett,amivel a 6 hetet nem otthon tölthették,hanem a gyerekkórhazba,az annyira nem vagány ám. Másodiknál nem engedte ezt,jogosan. Nálunk ebből nem volt vita, egyetértettek, de ismernek,hogy ha nem se érdekel.
jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
28%

Hány hétig fogsz bezárkózni a gyerekkel? Se séta, se bolt vagy hogy képzeled el? Ott is össze tud szedni bármit

Esetleg költözz bunkerba...

jan. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
4-5ös. Nektek nem tűnt fel,hogy a kérdező véleményeket kért ki hogy csinálta?ti úgy csináljátok,ahogy ti szeretnétek. Írd le hogy csináltad,de mit okoskodtok, ráadásul oltári hülyeségen.
jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

1: persze tudom, de legalább az első pár hétben amíg tényleg nulla az immunrendszere, szeretném amennyire lehet lecsökkenteni ezt a dolgot.

2, 3: köszönöm a válaszokat!😊 viszont azt nem tudom ki pontozgatta őket lefelé 🙄🙄

4,5: nyilván sétálni stb szeretném vinni, az élet nem áll meg, sőt… És mint mondtam, fogadjuk szívesen amúgy a közeli családtagokat. Egyedül velük vagyok így meglőve, hogy mi legyen. Nem hinném, hogy ez egyenértékű a bunkerral, azért köszi 😃 Egyébként, ha már lenne nagytesó, lehet lazábban venném, mert nem lenne más választás, de mivel nincs és nem áll fent a “nagytesó beteg” probléma, minek hozzam magamra?😅😅

jan. 25. 15:17
 7/26 anonim ***** válasza:
45%

mind a 2 szülésem után már aznap jöttek hozzánk mikor hazamentünk.

1hetesen már bevásárolni mentem velük :D

jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%

5-ös: ha megoldható ajánlják, hogy maradjon otthon míg pl. apuka is apaszabin van, részben a lelki okok, részben a fertőzésveszély miatt. Nem kell a ló túloldalára átesni, de azért egy pár napos újszülött immunrendszere nagyon más mint egy 2 hetesé, ahogy egy 2 hetesé is nagyon más, mint egy 2 hónaposé.


Én a 27. hétben járok, és elsősorban nem a fertőzésveszély miatt félek, hanem hogy fogalmam sincs mentálisan milyen állapotban leszek. Nem tudhatom mi lesz, császár vagy természetes, hogy fogom viselni, testileg-lelkileg hogyan regenerálódok, szoptatás hogy megy stb. Anyukámmal, anyósommal is jó a viszony, nekem 1, férjemnek 2 tesója van, velük is jó a viszony, mindenhol 2-2 gyerek van, egyik sógornőm gyerekeire szoktunk vigyázni is, tesóm gyerekei már kamaszok, velük is szoktam külön programot csinálni, lelkes mind, hogy jön a kis unokatesó, de én azt hiszem azt fogom kommunikálni, hogy fenntartom magamnak a jogot, hogy majd AKKOR mondjam meg, ki mikor jöhet, amikor ott leszünk.


Anyu miatt aggódom a legjobban, szeretem nagyon, de ő azért néha be tud "sértődni", érzékenyebb bizonyos dolgokra, amik szerinte így vagy úgy kellene, hogy legyenek, szóval remélem leszek olyan állapotban, hogy ő és anyósom jöhessenek kb. azonnal. A gyerekes családoknál nekem is ez az aggodalmam, gyakorlatilag mindig náthás/köhögős kicsit valamelyik, most a terhesség alatt ebből nagy problémát nem csináltunk, nem adtak puszit, nem ölelgettek stb., illetve a szülők normálisak, komolyabb betegségnél nem jönnek családi eseményekre, sógornőm ráadásul szakmabeli szóval attól nem félek, hogy taknyos-köhögős gyerekekkel akarnának jönni a 2. napon. :)

jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok: ja igen: ilyen nonszensz dolgok fel sem merülnek, hogy jönnek látogatóba, leülnek és elvárják, hogy körbeugráljam/kiszolgáljam őket, ahogy itt valaki írta. Karácsonykor nálunk volt a családi ebéd, 5 percenként mondták, hogy üljek már le, pihenjek, anyám és sógornőm is vették ki a kezemből a fakanalat, hogy majd ők megcsinálják. Sőt, anyu és anyósom biztos egy hadseregnyi kaját akar majd idehordani - csak tegyék bátran! :D
jan. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%
Én olyan 1 óra fele értem haza a kórházból, anyukám a hugom és nővérem már aznap 6 óra fele jöttek megnézni. Hugomnak akkor adta át a baba, hogy szeretné, ha a keresztanyukája lenne. Nekem ez így volt jó, attól függetlenül nem jöttek onnantól állandóan, 1 órát voltak ott kb akkor is. Persze, ha valaki beteg volt autómatikusan nem jött a későbbiekben is, szóval megértem, hogy gyerekeket nemnagyon szeretnél. Azért én apukámat elhívnám, párod is dolgozni fog, jártok vagy jár majd boltba, ennyi erővel ő is vihet haza betegséget.
jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!