Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A modern digitális lázmérő...

A modern digitális lázmérő miért mér mást a homlokon, mint pl hónaljban?

Figyelt kérdés

Van ez a fajta digitális nagyon modern lázmérőnk amiket a korona vírus idején a kórházakban is alkalmazták. 38 hetes kismama vagyok és reggel óta fáj a torkom, meg ami vele jár, rossz közérzet. A sima hónalj alatt mérős tök egyszerű lázmérő 36,6-ot mér, ez a hiper modern meg amit elvileg homlokon vagy fülben kell alkalmazni , ez meg homlokon 36,5-öt, fülben 37-et mér. Kíváncsisàgból a hónaljhoz is odatettem, ott meg már 38,3-at mért. Jó tudom, nem ott kell ezt használni, csak kíváncsi voltam, mert kb mást mér a mellkason, a nyakon a halàntékon és igazából hát most fogalmam sincs akkor van-e hőemelkedésem (nagyon ritkán vagyok beteg, talán gimi első évében voltam utoljára lázas, most meg 36 éves vagyok és mivel nagyon ritkán vagyok beteg, nem is nagyon tudom milyen érzés ha lázas az ember) vagy sem.

Nem akarom túlparàzni, csak nem akarom, hogy a babának rossz legyen, ha nekem mondjuk van hőemelkedésem. Mondjuk kézzel megfogva nem érzem magam melegnek igazán sehol, ahogy a fejem feszíti a hátha mert azt érzem hogy lesz, na az enyhe fejfájást okoz, de arra vettem be gyógyszert, így talán ha lázam lenne sem menne fel, vagy nem tudom. Bevallom tényleg nem tudom milyen lázasnak lenni, olyan rég voltam az és mindenképp úgy szeretném csinálni, hogy a babának ne legyen bent az alapból melegebb környezetben baja, ha felszökne a lázam. Csak ezt a lázmérőt nem értem most akkor hogy is van, hogy mindenhol mást mutat. Vagy akkor ezt tényleg csak homlokon lehet használni?



jan. 26. 22:08
 1/8 A kérdező kommentje:
*ahogy a fejem feszíti a nátha (javítok)
jan. 26. 22:10
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Google.

[link]

jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Justinianus ***** válasza:
100%

A "modern/digitális" eszközök nagyszerű játékok, de egyébként minden mérésnél mást mutatnak, legyen szó mérlegről, lázmérőről, vérnyomásmérőről vagy bármiről.

Lehet, hogy a papírzacskó, betétdíj, stb. után visszajön a jó öreg higanyos. :)

jan. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért mér más hőfokot, mert tényleg más a testhőmérsékleted a homlokodon és a hónaljban. Itt azt is meg tudod nézni, hogy hol mennyi a határ:

[link]

jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hármas! Annak én örülnék a legjobban,komolyan. Azok még nem tévedtek ennyit, mint ezek a modern cuccok. Ezt is úgy kaptuk anyóstól, hogy könnyebb legyen majd a gyereknek mérni ,ha kell. Hát engem nem nyugtat meg,hogy egyáltalán nem pontos. Jó, hogy fejlődik a technika, de azért vannak dolgok amik régen valahogy jobban működtek szerintem.
jan. 26. 23:52
 6/8 A kérdező kommentje:
Négyes! Köszönöm szépen 🙂!
jan. 26. 23:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerezz be egy hagyományos lazmerot.

Nekünk olyan van mint a higanyos volt valamikor(most már nem higany van benne)és teljesen tökéletesen mer..

A digitális egy nagy lokaki...múltkor a fiamnak 39 fokos láza volt,és a vadonatúj digitális lázmérő 37-et mutatott....

jan. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van az a klasszikus, írtam is, hogy az mér jól szerintem, mert nem érzem magam lázasnak és 36,5-36,6-ot mérek azzal. De ma már sokkal jobban vagyok. Szerintem lehet ennyi volt ez a betegség, baromira erős az immunrendszerem, szóval nem szoktam régen sem napokig beteg lenni.
jan. 27. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!