Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bevállalnád így a második babát?

Bevállalnád így a második babát?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor gondolok arra, hogy a gyermek áldás, hogy mennyire szeretem a kisfiam és mennyire szeretnék még kisbabát. Azonban egészségügyi állapotom nem valami fényes.


Túlsúlyos vagyok és császármetszésem volt 10 hónapja. Egy roncsnak érzem magam. 11kg a kisfiam és ölben altatom,van amikor egy napunk 16 órából áll mert hajnali 4kor is képes felkelni és a legnagyobb boldogsággal kezdi a napot.


Tehát az egészégügyi állapotom vacak, erőtlen vagyok és mindenem fáj. Milyen lehet így a második terhesség? Az elsővel semmi bajom nem volt de most létezni is megterhelő...


Köszi a segítséget!



jan. 29. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
10 hónappal a szülés után nem is kell feltétlen ilyeneken gondolkozni, vagy azonnal teherbe esni. A súlyodon, állóképességeden lehet javítani. Én amúgy, ha ezeket megoldanám, akkor simán. Nem kötelező a kis korkülönbség sem. Másfelől meg, ha ezek csak a kifogások, mert nem szeretnél több gyereket, akkor meg mondd azt nyugodtan, hogy neked egy elég.
jan. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Pláne nem kis korkülönbséggel. A dackorszakba még bele se kóstoltál. Azt nem egy plusz babával akarod végigcsinálni 😅

jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem, semmiképpen sem. Egyrészt nagyon kevés a korkülönbség a kicsik között, másrészt fizikailag sem adsz magadnak időt pihenni, a lelki oldaláról már nem is beszélve. Köztem és öcsém között 5 év van és sokszor még ezt is kevésnek érezték a szüleim, manapság akkor sincs semmi baj, ha valaki egy kiskamasz mellé szüli negyvenx évesen a második babát. Nem írtad, hány éves vagy, de gondolom még van időd, nem mondta a dokid, hogy sürgető lenne a második gyerkőc. Élvezd ki az elsővel, hogy még ő van egyedül, és amikor már valamennyire önállóbb, és azt érzed, most már itt az ideje a másodiknak, mert tudnál mindkettejükre minőségin fókuszálni, illetve ami a legfontosabb, amikor TE anyaként és nőként készen állsz rá, akkor vágjatok bele a másodikba!
jan. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi mellette érvet nem írtál. Így nyilván nem.
jan. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én szerettem volna akkor teherbeesni a második babával amikor még itthon voltam a lányommal, de nem sikerűlt. 4 éves szülinapja előtt pár nappal derűlt ki, hogy jön a második babánk. Visszagondolva ez így volt jó. Nembírtam volna kis korkülömbséggel, mert 2 éves kora után beütött a dackorszak. Mostanában kezdett el lenyugodni, egész jól kezelhető.

Hidd el nem 10 hónappal szülés után fogsz vágyni mégegy babára és az se baj, ha nem 1 vagy 2 év van közöttük. Én is császárosként úgy éreztem magam mint egy mosott sz*r jópár hónapig. Ne most gondolkodj még ezen, élvezd a mostanival az együtt töltött időt.

jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Unokahúgom és unokaöcsém között 7 év a korkülönbség, majdnem 8. Itt is voltak gondok, főleg a féltékenység, de tesómék szerint pont így volt ideális: a kislány már gyakorlatilag önjáró volt, iskolás, mikor a kisöcsi született, így a szülőknek is egyszerűbb volt a picurt gondozni. A nagytesó egyébként örömmel segített egyébként mindenben, csak féltékeny volt, hiszen addig ő volt az egyetlen gyerkőc a családban. Én azt mondom, mivel - ahogy előttem is írják - nem soroltál egyetlen érvet sem a második baba mellett, várjatok még.
jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Fiaim között 8 év van. Túl sok.

2 túl kevés.

Amikor oviba készül, én addigra tervezném a kistesót.

jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Még korai ezen gondolkozni. Előbb épülj fel teljesen, fogyjál valamennyit és legkorábban 2-3 éves korkülönbséggel vállaljatok.

Nálunk 2 év 4 hónap különbség van. Írta itt valaki a dackorszakot... Hát ha kivárom, akkor soha az életben nem vállaltam volna második gyereket, úgyhogy nekem tökéletes volt így. :D Nagyon nagyon nehéz az eleje, nekem egy éves koráig eszembe sem jutott a tesó kérdés, de ahogy a pici is elmúlt egy, új azt éreztem, hogy "megérkeztünk", most van egyben az életünk.

jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
21 hónap van a gyerekeim között, tehát 13 hónapos volt az idősebb, mikor teherbe estem mellette. Mi így terveztük, 100%-ban így akartuk, pedig a nagy klasszikus többemberes, de nem hezitáltunk soha és azóta sem bántuk meg egy pillanatra sem a kis korkülönbséget. Na de... Iszonyú nehéz volt a terhesség úgy, hogy ott volt mellette még egy pici. Az első trimeszterben nagyon rosszul voltam, állandó émelygés, hányinger, hányás, kb. lézengtem, de nyilván nem volt pihenés meg fekvés, a nagyobbal kelni kellett, menni kellett, ő nem az a csendben rajzolgatós fajta. Utána a 3. trimeszter se volt egy leányálom, minden nap órákat sétálni óriási hassal a nyári hőségben a 1,5 évessel, hogy valahogy lefárasszam...na egy szó mint száz, ha rossz a fizikai állapotod, nagyon gondold meg a teherbeesést. Először mindenképpen rendbe kellene jönnöd és csak azután belevágni.
jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Előző vagyok, elírtam, 12 hónap.


Egyébként a 7-esre reagálva: annak is rengeteg hátulütője van, ha pont oviba készülő vagy friss ovis mellé érkezik meg a tesó... Sőt szerintem ez az egyik legszerencsétlebb felállás... akkor már inkább legyen kicsit kevesebb vagy kicsit több, ha lehet "választani", de pont az ovikezdés egy eléggé érzékeny időszak, főleg ha előtte nem volt bölcsi.

jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!