Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Citomegalovirus Igg tesztem...

A Citomegalovirus Igg tesztem pozitív lett terhesen, lehet baj?

Figyelt kérdés
Az iGm negatív, de nem 0 az sem. A normal tartomány 0 és 0,9, de nekem ott 0,38 van. Az iGg úgy tudom az antitestet jelenti, az magas. Tapasztalatokra vagyok kiváncsi, 11 hetes terhes vagyok,a napokban megyek dokihoz, de nagyon stresszelek, annyi rosszat lehet olvasni :(((

jan. 31. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel az IgG a korábban lezajlott fertőzést jelöli, inkább örülj neki, mert eszerint már túlestél rajta, tehát nem terhesen fogod elkapni. Ez védettséget jelent, nem értem, miért parázol...
jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1es pl.hogy a virusfertőzés után kb.fél évig nem ajánlott a teherbeesés
jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na ezt ugyan hol olvastad?
jan. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sehol. Egy orvos mondta az infektológián mikor bent voltam a gyerekemmel, és már terveztük a testvért.
febr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: az, aki tünetes, oké. De az emberek jelentős része úgy esik át cmv fertőzésen, hogy fogalma sincs róla. És az emberek nem szoktak csak úgy jókedvükból havonta szerológiai vizsgálatra járni, hogy hátha.

És mivel a kérdező már terhes, baromira mindegy, hogy mi lett volna ha….

Az IgG-je pozitív, tehát átesett rajta. Hogy mikor, a fene tudja. De valószínűleg nem 3 hónapon belül, mert akkor rá szokták írni a leletre, hogy alacsony aviditás miatt 3 hónapon belüli infekció nem zárható ki.

febr. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!