Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért szenved sok kismama a...

Miért szenved sok kismama a rosszulléttől, ha van rá gyógyszer?

Figyelt kérdés
Az első trimeszterben járok, nagyon hamar kezdődtek a rosszullétek és egész nap tartanak. Rögtön mondta a doki, hogy ha rosszabbodna, szóljak és ír fel Cerucalt. 2 hét szenvedés után írattam is fel, valóban rajta van a betegtájékoztatón, hogy szedhetik kismamák is. Max 3x1 a napi adag, nekem egy fél már megváltás egy napig. Miért található erről alig valami a neten, miért azt olvasom mindenhol, hogy ki kell bírni?

febr. 2. 13:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki nem akar gyógyszert szedni, meg biztos van olyan is, akinek nem mondja az orvos vagy nem segít a rosszullétein. Te szerencsés vagy.
febr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%

"rajta van a betegtájékoztatón, hogy szedhetik kismamák is"


Jó, de nem mindenki hisz el mindent és sokan inkább kibírják, csak ne mérgezzék a gyermeküket feleslegesen..

febr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem az van a tájékoztatóban, hogy nyugodtan szedhetik kismamák, hanem hogy az orvosi hatáskör eldönteni, hogy a kismamának felírja-e, vagy sem. Ez nem azt jelenti, hogy ez egy cukorka, amit nyugodtan be lehet kapkodni és szegény várandósok, akiknek nem írják fel... hanem azt, hogyha mondjuk vészes hányás miatt a kiszáradás szélén áll a kismama, akkor az orvos mérlegel, hogy a gyógyszer jár-e nagyobb kockázattal, vagy az alap felállás. Így van ez minden gyógyszerfelírásnál kb. Orvos függő kinél hol van a határ és szerintem kismama függő is, hogy mi az, amit még eltud viselni. Én pl. nem szeretek gyógyszert bevenni várandósan, így egy egyszerű fejfájásnál is inkább próbálok folyadékot pótolni, kivárni, akkupresszúrás pontot nyomkodni és csak végső soron gyógyszerhez nyúlni. Ugyanígy lenne ezzel is. Pár hétig eltudom viselni az émelygést, hányingert, szagundort, hasmenést. Ezért valószínű nem vennék be gyógyszert, de ha egy nap 12-szer hánynék, akkor azért már más a helyzet.
febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Aki egy nap 12x hány, az nem igazán tud bevenni gyógyszert, az már egy más kategória szerintem. De én úgy gondolom, hogy nem feltétlenül jobb az, hogy az émelygős kismamák hónapokig összeesznek minden szart, mert adott esetben zöldségre-gyümölcsre nézni sem bírnak, minthogy pár hétig, amikor a legrosszabb, csak a legszükségesebb mennyiségben bevesznek egy gyógyszert. A hányásról nem is beszélve, úgy aztán végképp sok tápanyag meg vitaminhoz jut a baba. Egyáltalán nem vagyok gyógyszerszedő, fogamzásgátlót sem szedtem soha (az nem mérgezi amúgy közvezetten a később megfoganó babát? Milyen hormonrendszert, problémákat okoz stb.) Szerintem több kismamának ajánlanák ezt a gyógyszert, biztosan többen élnének vele. (Egyébként amíg a daedalonnál pl az van a betegtájékoztatón, hogy csak súlyos hányás esetén adható mérlegelés után, ezen nincs ilyen, a mérlegelés önmagában persze, de ez minden gyógyszerre igaz minden körülmények között. Nem akartam senkit bántani, csak én sem hallottam még ezidáig erről, ezért kérdeztem.
febr. 2. 13:53
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Négyszer voltam terhes, az egyiknél voltam rosszul kb végig. Hiába szedtem rá bármit, nem segített.

Minden kismama minden terhessége más.

febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Mobilon nem tudom visszatekerni ellenőrizni, ezért a hibák bocsi. De talán érthető. Hát, hiába lenne reklám, emiatt senkinek nem fogják felírni.
febr. 2. 13:56
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem a Cerucal, se a vénás hányingercsillapító nem segített. Se a B6, bár abban már nem is reménykedtem. Ott feküdtem a kórházi ágyban, karomban a hányingercsillapítós infúzióval, és előtte, közben és utána is hánytam. 20+ hétig tartott mindkét babámmal, ettem a Cerucalt, de nem éreztem semmit, hogy hatna. Be sem fejeztem egy dobozzal sem. Hidd el, bármit megtettem volna, hogy csak egy kicsit is jobb legyen, de semmi nem segített. Borzasztó volt.
febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Közben eltünt az a komment aki azt írta reklám. Mindegy. Biztos van, akinek nem segít. De a lehetőség mégis meg lenne. Egyébként egy fejfájást én pl 9 hónapig is elviselnék. Ezt sajnos nem.
febr. 2. 13:59
 9/27 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon sajnálom. Rémes lehetett.
febr. 2. 14:00
 10/27 babyboom567 ***** válasza:
100%

Régen is volt egy tabletta(contergan), és azt pont terheseknek adták,és egy csomó gyerek végtagok nélkül született.Azt is úgy"gondolták",hogy biztonságos.Aztán mégsem.Aztán kb 2 év volt mire kiderült,mi okozza,és sokezer megnyomorodott gyerek született meg addig.

[link]

febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!