Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtt szerintetek...

Szülés előtt szerintetek mennyi idő az, amikor ne kockáztassa meg a leendő apuka az alkoholfogyasztást?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a sógorom is emlékszem, hogy az utolsó időkben egy sört sem mert meginni, nehogy ne tudjon vezetni, ha helyzet van.
febr. 4. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

Ez sok mindentől függ...

Nálam addigra már lelépett apuka, mire szülésre került a sor, de én megyeszékhelyen élek, nem egy kis faluban, kórháztól messze. Úgy terveztem, hogy ha minden rendben, akkor taxival megyek, ha mondjuk elfolyik a víz hirtelen vagy ilyesmi, akkor mentőt hívok.

Végül villamossal mentem, idő előtti burokrepedés gyanújával a 36. hét végén, gond nélkül, nyugiban bejutottam 😀

Szóval ha van más alternatíva, akkor nem stresszelném apukát, hogy mondjuk az utolsó három hétben ne igyon, mert mi van ha... nem mintha ne bírhatná ki, csak minek? Ő is embert próbáló időszaknak néz elébe, egy kis ellazulás neki is jár.

febr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Öszintén szólva elég problémás, ha az apuka naponta iszik, és stresszeli, ha egy-két hetet ki kell hagynia
febr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Ha első baba akkor ha helyzet van, onnantól hogy érzed hogy helyzet van odáig hogy indulni kell egy sör rég kimegy.
febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Őhh arról nem volt szó, hogy naponta iszik...


Az első válaszolóval se értek egyet teljes mértékben, mert ha akció van, azért talán nem akkora kérés, hogy a férjem vigyen be :D

Ha stresszes neki, ha nem.

Nem is kérdés hogy nem iszik, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mit gondol más a "kritikus időszaknak" ebből a szempontból.

febr. 4. 10:19
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Mindkét gyerekem meglett a 38. héten. Ha ez nálunk felmerülne, hogy mikortól ne igyon (max. ünnepekkor szokott), akkor a 36.héttől míg meg nem lesz a gyerek.
febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Az egész terhesség alatt előfordulhat bármi, ami miatt azonnal be kell menni.
febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Nalunk ugyan vezetni nem kell, mert nincs auto, a korhaz 3 perc setara van, de a ferjem se ivott egy pohar bort se mar az utolso 3 hetben, nehogy pont szulesnel legyen rosszul miatta :D

Bar egyebkent csak evente parszor iszik/ iszunk, ha nem vagyok terhes, de pont karacsony korul voltam mindenoras, csak emiatt volt ez tema.

febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Hát....nálunk ott kezdődik a dolog,hogy egyáltalán nem iszunk,maximum akkor,ha valami alkalom van.Olyankor meg esetleg bevinne más,ha pont úgy alakulnak,de amúgy ja,kb 36.héttől biztos hogy nem inna.
febr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
A férjem a 36. héttől nem mert már meginni semmit, ő azért bevág néha egy-egy felest a szomszéddal, vagy nyáron egy-két sört olykor, de természetes volt neki, hogy akkor már nem, kérnem sem kellett. Végül indított szülés volt 41+2-n, így tervezetten vitt be.
febr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez így nézett ki: Az én férjem kb sose iszik, évente max 2x koccint, és megkívánt egy meggyes sört. Megkérdezte mit gondolok, fogok még ma szülni, vagy megihatja vacsihoz? Mondtam, hogy ma már úgyse lesz semmi, igya csak. Felbontotta, majd elfolyt a magzatvizem. 😂
febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!