Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » “Elég” szerintetek a kombinált...

“Elég” szerintetek a kombinált teszt, vagy inkább Prena?

Figyelt kérdés
Ma megyek 12. Hetes ultrahangra és kombinàlt tesztre. Tudom korán goldolkodom…:D eddig is agyaltam rajt de a dokim még a kombináltra is azt mondta, hogy a korom miatt meg úgy összességében igazaból nem indokolt, de mondtam, hogy azt mindenképp. Viszont olvasgattam azért és sokan írták, hogy elavult már a kombinált stb. stb.
febr. 5. 07:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
95%
Semmi értelme a kombinált tesztnek. Az csak egy statisztika. A prena ezzel ellentétben konkrétan vérből megmondja, hogy pozitív, vagy negatív az adott betegségekre a gyermeked.
febr. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelműen prena.A kombinált teszt egy hülyeség,csak arányszámokat ad,és sokszor tévesen,pl a kor miatt.Semmi nem derül ki belőle,csak kifizetsz rá X ezer ft-ot.
febr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
82%

A kombinált teszt egyáltalán nem hülyeség, csak a helyén kell kezelni a dolgot. Ahogy a NIPT-eket is egyébként, mert az emberek többségének amúgy lila fingnja sincs, hogy hogy működik, miket mutat ki stb.

Én egyébként NIPT-et csináltatnék, de nem Prenát, hanem Panorámát. De én parás vagyok és nem tartanék meg előre tudottan beteg gyereket.

Persze attól is függ, mit látnának az UH-n. Ha valami nagyon gáz dolgot, úgy is meg kellene szúrni….

febr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
40%
Teljesen jó a kombinált, főleg egy normális hozzá értő orvossal. Mivel vérvétellel párosítják, szinte kizárt hogy ne legyen valami eltérés ha gond van és akkor úgyis tovább küldenek. Olyan létezhet hogy tévesen pozitív. De elsőre felesleges a drága teszt, egyébként pénzlehúzás.
febr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
23%
4-essel értek egyet, ha a korod és más tényezők nem indokolják, elég a kombinált.
febr. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
18%
Gondolom akik lepontoznak ők feleslegesen kidobtak többszázezret az ablakon és most fáj nekik
febr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
82%
Nem volt felesleges pénzkidobás, újra rá fogom költeni a következő gyerekre is a negyed milliót, hogy tudjam, a kromoszómái rendben vannak e. Nekem sem kellene egy Down-os gyerek, csak hogy a leggyakoribb aberraciot említsem.
febr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
28%
Érdekes, mert én pl tudok olyan példát ahol a kombinált teszt magas kockázatot mutatott, a többszázezres teszt negatív lett, majd beteg gyerek született. Szóval akkor kérdés melyik megbízhatóbb
febr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
94%

Nem értek egyet azzal, aki azt mondja, az anya kora miatt nem indokolt. Az én dokim is ezt mondta. Nekem a környezetemben egy 27 éves anyuka szült Downnal küzdő gyereket, és csak a szülés után derült ki. Emiatt, amikor nekem azt mondták, hogy nem indokolt, el is engedtem a fülem mellett.

A kombinált teszt lényegében csak egy becslés. Összeveti az adataid hasonló adatokkal rendelkező kismamákéval, és az alapján kapsz egy %-ot hogy mennyi az esélye rá, hogy a baba beteg lesz. Véleményem szerint pénzt nem ér, illetve azt amit rá szánnál, inkább fektesd egy komolyabb Nipt tesztbe.

Én végül a Trisomyt alapot csináltattam meg, ár értek arányban ez a legjobb a piacon!

febr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Én pont múlt héten vetettem le a trisomy közepes tesztjét (xy). Kombináltat nem csináltattunk, mert engem személy szerint nem nyugtatna meg egy becslés. Hiába jönne ki mondjuk hogy 1:500-hoz, végig az járna a fejemben hogy mi van ha pont mi vagyunk az 500.

Amúgy 26 éves vagyok, családban sosem fordult elő genetikai betegség, így “nem lett volna indokolt”, de én így vagyok nyugodt.

febr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!