Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt, közepes...

Kombinált teszt, közepes kockázat. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Ma jött meg a kombinált teszt eredménye ami közepes kategóriába sorolt. 1:501-hez.

Mindenképp megyünk tovább Prena tesztre de addig is egy kis megnyugtatásért jöttem. Tarkóredő 1,50 mm volt. Erre azt mondta a nőgyógyászom hogy teljesen rendben van. Kis orrát is láthattuk az UH-n. Combcsontja 0,87 mm volt. Ez adhat okot az aggodalomra? ☹️ Vagy ezek rendben vannak? Bízom benne hogy nálam is fals eredményt hozott a kombinált.


Köszönöm válaszotokat



2023. aug. 28. 15:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Mert ha +35, akkor mindenképpen közepes kockázatot írnak a papírra!
2023. aug. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
26-ot töltöttem májusban :(
2023. aug. 28. 15:32
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugye csak kockácatbecslés, és ennél sokkal rizikósabb esetekben sem történt semmi gond. Bár én már nem vagyok ennyire fiatal, de a prenát vagy a niftyt én már alapból megcsináltatnám. Mert a kombinált nagyon gyakran ad ilyen értéket. Szerintem ne aggódd azért túl, persze nem árt, ha megbeszélitek otthon, mi lenne, ha... Én alapjáraton abortuszellenes vagyok, de beteg magzat esetében más a helyzet azért.
2023. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Fiammal szintén 26 évesen voltam terhes.

Ottis az uh alapján minden tökéletes volt. Ennek ellenére a kombinált teszt eredménye 1:16hoz lett.

Makk egészséges 4 éves a fiam :)


Lányommal már ezt a kombináltat meg sem csináltattam.


A helyi babás csoportban rengeteg ilyen történetet olvasok, hogy ennyire "rossz" az eredmény, alaptalanul a kombináltnál.

2023. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A kombinált teszt egy statisztikai becslés, hogy a veled egykorú anyám, ilyen adatokkal rendelkező terhességénél mennyi az esély a betegségre. Ennél rosszabb adatokkal is lehet egészséges a baba, de ennél jobbnál is lehetsz te az 1:1000-ből az az egy. A prena meg a magzat dns-ét vizsgálja az adott betegségekre, minimális hibaszázalékkal. Amíg nincs meg a prena addig probálj megnyugodni 🙂. (Én is 26évesen vártam babát, az orvosom alapból a prenát javasolta, mert a kombinánt teszt csak egy becslés, pontatlan nagyon)
2023. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

És ha az alap csomagot választom ami csak a Downra szűr az is elég? Edwardsra és a Pataura 1:20000 érték jött ki.

Köszönöm

2023. aug. 28. 16:00
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, 1:501-hez az azt jelenti, hogy minden 501. gyerek beteg. Azért az elég ritka. Megtévesztő, hogy ezt közepes kockázatnak hívják, mert igazából elég alacsony kockázat. 0,2% a valószínűsége, hogy beteg a babád. Két tized százalék. És 99,8%, hogy egészséges.


Csak hát egy beteg babát ilyen kicsiny valószínűséggel se szívesen vállal az ember, ezért javasolják a további vizsgálatot. Nem azért, mert olyan nagy lenne az esélye, hogy beteg. Kicsi az esélye, és igen nagy a valószínűsége, hogy egészséges. 501 nőből, aki ilyen eredményt kap, 500-nak egészséges a babája.


Egyébként mivel a kombinált teszt már figyelembe vette a korod, az UH-t és a labort, ráadásul ezeket együttesen, ezeken külön-külön már nincs értelme rugózni. A statisztika így működik.


A vizsgálat előtt van értelme figyelembe venni a korod, és azt mondani, hogy valószínűleg érdemes elmenned erre a tesztre, mert a te korodban általában megnyugtató eredmény jön ki és nem kell tovább vizsgálódni - vagy épp ellenkezőleg, nem érdemes elmenned, mert nagyon kicsi az esélye a megnyugtató eredménynek és szinte biztos, hogy tovább kell menned, tehát kidobott pénz.


Ha pl. az orrcsont láthatóságát nem vette figyelembe a vizsgálat - és tudtommal nem veszi figyelembe a kombinált teszt - akkor számít csak, természetesen pozitívan. Ebben az esetben több, mint 99,8% az esélye, hogy a babád egészséges.

2023. aug. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én a korom miatt eleve nem csináltatnék kombináltat, de szerintem fiatalon se. Niftyt vagy ilyesmit viszont fogok.

Szerintem nincs miért aggódnod, de csináltasd meg persze, hogy megnyugodj. Az eredményed alapján 500x nagyobb az esélye, hogy nem downos a babád, mint hogy az. Így is olyan félelmetes?

2023. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Aggódni felesleges, de egy kromoszómavizsgálat biztos segít megnyugodni :)

Én a legnagyobb csomagot választottam, mondván "ezen már ne múljon", de ezt nektek kell átgondolni. Én mondjuk 36 évesen szültem, viszont a kombinált teszt alacsony eredményt adott (+orrcsont látszott, tarkóredő normális stb.).

Egyébként ez az eredmény nem lehet "fals", mert ez csak kalkuláció. Az a lényeg, hogy az 501-ből te az 1 vagy, vagy az ötszáz. Szurkolok, hogy az ötszázban legyél! :)

2023. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért a NIPT még mindig nem kromoszómavizsgálat.
2023. aug. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!