Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam a babát vagy ne? ....

Megtartsam a babát vagy ne? . Magyarázat lent.

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne teljesen biztos, de valószínűleg terhes vagyok. Senkinek sem merem elmondani. A barátommal most szakítottunk. 23 éves vagyok, a főiskolából még van egy évem vissza. Nem tudom mit csináljak..szívem szerint megtartanám a babát, de nincs önálló keresetem sem.Hogy néznének rám az emberek, ha itt lennék egy babával egyedülállóként. És egy babával hogy találnék magam mellé valakit..? Gondoltam olyanra is, hogy felvenném a diákhitelt, amíg nincs más, meg vannak alkalmi munkák is.. De nem tudom mi legyen. Ha esetleg volt vagy van valaki hasonló helyzetben, nagyon megköszönném a válaszát. És 'abortuszellenes-mozgalomban' résztvevő egyének véleményére nem vagyok kíváncsi, mert úgyis tudom mit mondanának. Csak normális válaszokat várok, mert ez fontos nekem. Köszönöm!
2010. okt. 24. 14:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10:50-es! Abban a helyzetben ez volt az egyetlen lehetséges döntés a számomra. Gyűlöltem azt a babát, így viszont olyan emberekhez került akik mindennél jobban vágytak rá és minden szeretetet meg tudtak adni neki. Így volt a legjobb mind a kettőnknek. Néha eszembe jut, bár próbálom kizárni a gondolataimból és tudom, hogy még kb. 10 év és bármikor betoppanthat, mert 14 éves korától joga van tudni, hogy örökbe fogadták. De úgy gondolom, hogy tiszta lelkiismerettel állhatok meg előtte.

15:51

2010. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy igazan szivbol gyulolted :) -szegenykem semmirol nem tehet, s ezt biztos Te is tudod- Ezek csak az indulatok...

Ha megkeres meseld el neki a torteneted(de szerintem ne mondj neki olyat, hogy gyulolted...). Ha jo csalad fogadta orokbe, akkor biztos halas lesz Neked, amiert odaadtad... S remelem jo csaladhoz kerult, ahol szeretik...

2010. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Na akkor most leírom én a személyes történetemet.:)

Fősulira jártam, mellette dolgoztam.Megismerkedtem a párommal.Rá 5 hónapra terhes lettem (21 évesen).Először nem tudtam mit kezdjek magammal.Nagyon megijedtem,aggódtam.Elmondtam a páromnak(29 éves).Ő azt mondta szeretné a babát, de ez az én döntésem.Anyagilag nem álltunk jól.A sulit még nem fejeztem be,a párom munkanélküli volt.Beszéltem a szüleimmel,azt mondták nem tudnak támogatni anyagilag, sőt édesapámmal megromlott a viszonyom.A párom családjáról ne is beszéljünk...:S Teljesen ki voltak akadva.Az utolsó pillanatig gondolkodtam rajta,mi tévő legyek.Végül úgy döntöttem, hogy megtartom.Egyszerűen nem tudtam lemondani róla.A terhességem alatt végig dolgoztam és suliba jártam.Én vettem meg mindent a picinek.Senkitől nem kaptunk semmit.Nekem is volt Diákhitelem.Ma már minden rendben van.A párom dolgozik.A kislányunk SEMMIBEN nem szenved hiányt.Eddig anyósoméknál laktunk.Most készülünk elköltözni.Egyébként amikor kiderült, hogy terhes vagyok, azt gondoltam, hogy vége lenne az életemnek,ha a párom elhagyna és egyedül maradnék a picivel.Ma már nem aggódok emiatt.Egyedül is képes lennék felnevelni.A sulit egyébként folytatom egyéni tanrenden.Remélem segítettem.Légyszi írd meg hogy döntöttél.

2010. okt. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!